Nexler Dysperbit | masa do izolacji przeciwwilgociowych | 20 kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 74,99 zł 74.99
Cena netto: 60,97 zł
ilość szt.
Zyskujesz 74 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: NEXLER

Opis

Nexler Dysperbit jest produktem bezrozpuszczalnikowym o wielu właściwościach. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych oraz papy – w sposób trwały łączy się z podłożem, może być stosowany zarówno na suche jak i nawet matowowilgotne podłoża, jest łatwy i szybki w stosowaniu od razu gotowy do użycia,  nie spływa z powierzchni pionowych i jest bezpieczny w kontakcie ze styropianem, odporny na spływanie – nie spływa z powierzchni pionowych w temp. +100⁰C.

Nadaje się na podłoża betonowe/żelbetowe, otynkowane tradycyjnie, cementowo lub cementowo-wapiennie, podkłady cementowe, stabilne, istniejące już bitumiczne bezspoinowe powłoki wodochronne, o ile nie są z materiałów na bazie smoły lub miękkich bitumów i stabilne, istniejące izolacje z pap asfaltowych.

Przygotowanie podłoża przed zastosowaniem:

Prawidłowo przygotowane podłoże powinno być nośne, stabilne i oczyszczone z kurzu, brudu, wykwitów solnych, środków antyadhezyjnych, pozostałości starych farb, olejów, powłok bitumicznych, luźnych i niezwiązanych cząstek. Mury muszą być pełnospoinowe. Na ściany nierówne należy nanieść tynk wyrównawczy. Podłoże mineralne czyli betony i tynki należy uprzednio zagruntować rozcieńczonym dysperbitem w proporcji 1:1 z wodą. W przypadku materiałów o zmniejszonej chłonności np. „beton wodoszczelny” do gruntowania należy stosować wodorozcieńczalny grunt bitumiczny np. nexler bitflex primer. W przypadku istniejących pokryć z pap asfaltowych należy usunąć luźne fragmenty pokrycia, występujące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż, wyczyścić i podkleić lepikiem na zimno. Większe ubytki uzupełnić masą szpachlową. Naprawić wszelkie obróbki blacharskie. Przejrzeć i naprawić mocowania innych elementów występujących na powierzchni. Uzupełnić i naprawić elementy odwodnienia powierzchni.

Aplikacja:

Przed użyciem produkt należy wymieszać, w trakcie używania czynność powtarzać co jakiś czas.

nexler-dysperbit

 

 

Konserwacja pokryć papowych:

Gdy ubytki będą już uzupełnione a masa dobrze wyschnięta, na całą powierzchnię pokrycia dachowego nanosimy Nexler Dysperbit w dwóch warstwach (kolejne warstwy nakładać po wychnięciu poprzedniej). W miejscach styków połaci dachowej z kominem, przy kanałach i kominach wentylacyjnych itp. stosujemy wzmocnienie, wtapiając tkaninę zbrojącą, wywijając ją na odpowiednią wysokość. Ostatnią, jeszcze świeżą warstwę, zaleca się posypać posypką mineralną. Pozwoli to na znaczne wydłużenie żywotności tak wykonanej konserwacji.

Wykonanie powłok przeciwwilgociowych:

Nexler dysperbit najlepiej nakładać w dwóch, trzech warstwach. Kolejną warstwę można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Całkowita grubość suchej warstwy powinna wynosić min 1 mm. Materiał nakładać ręcznie (za pomocą pędzla lub pacy). Powłoka świeżo nałożona musi być chroniona przed intensywnymi promieniami słonecznymi np. poprzez zacienienie, powinna być również zabezpieczona przed zalaniem, deszczem i ujemnymi temperaturami. Po jej całkowitym związaniu, powłokę izolacyjną należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z zasypywaniem wykopu. Zaleca się zatem zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci folii PE, EPDM lub włókniny. Folie kubełkowe nie powinny być stosowane do ochrony mas bitumicznej z uwagi na to, iż kubełki pod wpływem nacisku gruntu mogą naciskać miejscowo na powłokę i ją uszkodzić. Wyjątkiem są folie profilowane ze zintegrowaną włókniną filtrującą. Nie wolno dopuszczać do sytuacji, żeby woda opadowa mogła wnikać w przegrodę i podchodziła pod warstwę hydroizolacji od strony podłoża.

Ważne!

Produktu nie należy stosować do materiałów smołowych. Dysperbitu nie stosować do wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi i pomieszczeń branży żywnościowej

 

 

 

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu po 3 dniach
Odporność na deszcz od 5 do 9 h
Baza woda
Wodoszczelność Brak przenikania
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Temperatura podłoża i powietrza: od +5°C do +25°C
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie
Narzędzia do aplikacji pędzlem, pacą lub paca
Bezpieczny w kontakcie ze styropianem Tak
Skład Wodna emulsja asfaltów, kauczuków i dodatków uszlachetniających
Przerwy technologiczne ok. 5 h

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

15 listopada 2023

Naprawdę wydajny produkt!

15 listopada 2023

Produkt ten świetnie sprawdza się zarówno na suchej, jak i wilgotnej powierzchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl