Nexler Bitflex 2K | hydroizolacja grubowarstwowa KMB | 30 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 321,99 zł 321.99
Cena netto: 261,78 zł
ilość szt.
Zyskujesz 321 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: NEXLER

Opis

Nexler Bitflex 2K to dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB) modyfikowana polimerami. Do hydroizolacji podziemnych części budynków jak fundamenty, płyty fundamentowe, posadzek na gruncie. Można stosować się go również do paroizolacji tarasów i stropodachów. Produktu Nexler Bitflex 2K można używać również do przyklejania płyt XPS i EPS.

ZASTOSOWANIE:

 • do przeciwwodnych izolacji pionowych: ścian fundamentowych, ścian piwnicznych
 • do hydroizolacji poziomych pod płytą fundamentową
 • do hydroizolacji posadzek na gruncie garaży i piwnic
 • do przyklejania płyt polistyrenowych EPS i XPS
 • do zabezpieczania części przyziemnych budynku
 • do paroizolacji tarasów i stropodachów
 • do hydroizolacji międzywarstwowej na balkonach (pod jastrychem)

WŁAŚCIWOŚCI:

 • szybkoschnący, umożliwia szybkie wykonanie hydroizolacji
 • w krótkim czasie odporny na deszcz
 • odporny na wysokie ciśnienie wody
 • do nanoszenia grubowarstwowo, nawet do 5 mm w 1 warstwie
 • aplikowany urządzeniem natryskowym lub pacą
 • nie zawiera rozpuszczalników i substancji toksycznych, przyjazny dla środowiska
 • bezpieczny w kontakcie ze styropianem
 • może być stosowany na podłożach suchych i wilgotnych
 • nie wymaga tynku wyrównawczego
 • elastyczny, mostkujący rysy
 • posiada bardzo dobrą przyczepność
 • zachowuje elastyczność w niskich temperaturach
 • umożliwia doszczelnienie miejsc newralgicznych (wtopienie taśm, mankietów)
 • odporny na substancje występujące naturalnie w gruncie wg PN-EN 206-1
 • stworzony w oparciu o innowacyjną technologię emulsji asfaltowej drobnocząsteczkowej

Przed nałożeniem NEXLER BITFLEX 2K należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Należy zbić wystające resztki zaprawy, krawędzie odsadzki fundamentowej należy oczyścić z gruzu i ziemi. Podłoże musi być czyste, niezmrożone, nośne, równe, wolne od raków i rozwartych rys, zadziorów, mleczka cementowego oraz innych substancji zmniejszających przywieranie. NEXLER BITFLEX 2K można aplikować na istniejące powłoki z dyspersyjnych mas bitumicznych. Krawędzie zewnętrzne należy sfazować (zukosować) zaś wewnętrzne odpowiednio zaokrąglić wykonując fasety (wyokrąglenia) z IZOHAN renobud R-103, ich promień wynosi wtedy 4-5 cm. Zapraw typu PCC nie aplikujemy na materiały bitumiczne w tym papy zgrzewalne. Na podłożach bitumicznych fasetę wykonujemy z odpowiednich mas KMB (promień 2 cm). NEXLER BITFLEX 2K można stosować na suchym lub lekko wilgotnym podłożu. Wilgotne podłoże wydłuża czas wiązania. Przy murze pełnospoinowym nie jest potrzebna warstwa tynku wyrównawczego, poza sytuacją, gdy mamy do czynienia z wodą pod ciśnieniem lub zalegającą wodą opadową (izolacja przeciwwodna). Wtedy należy wykonać cementowy tynk wyrównawczy. Nie zaleca się stosowania NEXLER BITFLEX 2K na elementach budowli narażonych na negatywne ciśnienie wody gdyż może to doprowadzić do oderwania warstwy izolacyjnej lub tworzenia się na niej pęcherzy. W miejscach gdzie spodziewane jest występowanie takiego ciśnienia wody należy wykonać uszczelnienie za pomocą IZOHAN EKO 1K. Przygotowane podłoże przed aplikacją masy należy zagruntować produktem DYSPERBIT Dn rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1 (podłoża nasiąkliwe) lub Dysperbit Grunt rozcieńczonym wodą w stosunku 1:9 (podłoża trudnonasiąkliwe).

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

NEXLER BITFLEX 2K dostarczany jest w opakowaniu 30 kg, zawierającym dwa składniki w odpowiedniej proporcji. Składnik proszkowy należy wsypać do składnika płynnego i zamieszać ok. 3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Rozrobiona masę można obrabiać do 90 min.

 

SPOSÓB STOSOWANIA

Po przeschnięciu zagruntowanej powierzchni nakłada się właściwą warstwę NEXLER BITFLEX 2K za pomocą pacy lub odpowiedniego urządzenia natryskowego. Powłokę nanosi się zawsze od strony ściany narażonej na działanie wody, wtedy unikamy negatywnego ciśnienia hydrostatycznego działającego na izolację. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by powierzchnie kątów wewnętrznych i zewnętrznych były dokładnie pokryte masą. Jeśli fasety, przed aplikacją preparatu gruntującego, nie zostały wykonane z systemowych zapraw PCC to alternatywnie fasetę wykonujemy z masy NEXLER BITFLEX 2K (na podłożach bitumicznych), jej promień nie powinien przekraczać 2 cm. Do tworzenia wyobleń najlepiej nadaje się kielnia w kształcie „kociego języczka”. W przypadku występowania w podłożu pustek powietrznych (raków, kawern, porów) potrzebne jest szpachlowanie wypełniające (drapane).

Do wypełnienia ubytków można zastosować masę grubowarstwową NEXLER BITFLEX 2K. Masę zaciera się w tych punktach gładką stroną pacy. Zagłębienia nie powinny być większe niż 5 mm (w przypadku większy zagłębień, przed położeniem gruntu bitumicznego, należy zastosować odpowiednią zaprawę wyrównawczą). Szpachlowania wypełniającego nie traktuje się jako warstwy hydroizolacji powłokowej. Dzięki takiej aplikacji eliminuje się przypadkowe nieciągłości powłoki oraz ogranicza powstawanie pęcherzy na powierzchni izolacji. W przypadku porowatego podłoża, wysokich temperatur (zbliżonych do temperatury maksymalnej stosowania produktu) i wysokiej wilgotności zaleca się również, pierwszą warstwę nakładać zębatą strona pacy, a następnie po jej wyschnięciu, wypełnić rowki gładką stroną pacy. Wszelkie przejścia robocze, dylatacje czy też inne strefy narażone na niekontrolowane pęknięcia należy zbroić tkaniną techniczną (siatkową). Należy ją wtapiać w pierwszą warstwę powłoki. Należy pamiętać o stosowaniu mankietów do uszczelnienia wszelkiego typu przejść instalacyjnych. Uszczelnienie przejść instalacyjnych za pomocą niniejszego produktu jest jedynie izolacją powłokową wspierającą uszczelnienia systemowe (tuleje z kołnierzami, łańcuch uszczelniające, sznury bentonitowe), których zastosowanie jest konieczne. W przypadku występowania trudnych warunków wodno-gruntowych, w celu zachowania dodatkowej ostrożności, zaleca się wtapiać tkaninę techniczną (siatkową) na całej powierzchni izolacji.

W zależności od warunków wodno-gruntowych oraz głębokości posadowienia obiektu należy dobrać odpowiednią grubość warstwy izolacyjnej. Hydroizolacje przeciwwodne zaleca się wykonać w min. dwóch operacjach roboczych (przy metodzie natryskowej grubość nakładanej pojedynczej warstwy nie powinna przekroczyć 3 mm). Przerwa technologiczna pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw na ogół wynosi ok. 4-5 godzin. Każda operacja powinna odbywać się po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Czas całkowitego związania hydroizolacji umożliwiający zasypanie wykopu, wynosi około 2-3 dni. Świeżo nałożona powłoka musi być chroniona przed intensywnym nasłonecznieniem (np. poprzez zacienienie), zalaniem, deszczem i ujemnymi temperaturami. Po związaniu, powłokę hydroizolacyjną należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z zasypywaniem wykopu.

Zaleca się zatem zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, jeśli nie w postaci wodoodpornych płyt termoizolacyjnych, to folii PE, EPDM lub włókniny. Folie kubełkowe nie powinny być stosowane do ochrony mas PMBC (KMB) z uwagi na to, iż kubełki pod wpływem nacisku gruntu mogą naciskać miejscowo na masę PMBC (KMB) i ją uszkodzić. Wyjątkiem są folie profilowane ze zintegrowaną włókniną filtrującą. Dobór zabezpieczenia zależny jest od rodzaju konstrukcji (w przypadku wątpliwości, skontaktuj się z Działem Technicznym). Nie dopuszczać do sytuacji, żeby woda opadowa mogła wnikać w przegrodę i podchodzić pod warstwę hydroizolacji od strony podłoża. Podczas nakładania masy uszczelniane powierzchnie chronić przed zaciekami wody np. przed wodą cieknącą z pielęgnowanej powierzchni stropów. W przypadku wykonywania izolacji przeciwwodnej pod płytą fundamentową hydroizolację należy wykonywać na betonie podkładowym klasy C20/25 (dawne B25). Na związanej warstwie hydroizolacji należy ułożyć warstwę separacyjną z płyt ocieplających lub np. z folii PE, a następnie wykonać 4 cm betonową warstwę ochronną. Do aplikacji natryskowej używać pomp np. typu WAGNER HC 970, Inotec InoBeam M8.

Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia. Niska temperatura oraz wysoka wilgotność powietrza i podłoża znacznie wydłuża czas wiązania powłoki. W warunkach średnich temperatur dobowych poniżej 10°C powierzchnie izolowane osłaniać tunelem z folii lub innych materiałów i wymuszać obieg ciepłego powietrza do czasu całkowitego związania powłoki. przyklejanie płyt termoizolacyjnych na ścianach fundamentowych Masę NEXLER BITFLEX 2K nałożyć punktowo na płyty polistyrenowe (10-12 placków wielkości dłoni na płytę 0,5 m2 ). Następnie, po odczekaniu ok. 15 min (w zależności od warunków temperaturowych odpowiednio dłużej lub krócej) płyty te odpowiednio przykłada się i mocno dociska do równego podłoża. Klejenie rozpoczyna się od dna wykopu. Płyty termoizolacyjne zaleca się oprzeć na odsadzce ławy fundamentowej, a jeśli jest to niemożliwe podeprzeć je podczas wiązania. Płyty ocieplające hydrofobizowane przed klejeniem należy przeszlifować. Oznaką, że czas oczekiwania był zbyt długi jest zmiana barwy masy z brunatnej na czarną. Pełne właściwości klejące złącze osiąga po 3-7 dobach (wtedy dopiero możliwe jest zasypywanie wykopu). Klejąc płyty termoizolacyjne w strefie cokołowej zaleca się dodatkowe ich mocowanie mechaniczne z uwagi na możliwość niestandardowego obciążenia ściany – cokołu np. płytką elewacyjną. Nie zamykać szczelnie przestrzeni pomiędzy styropianem i ścianą fundamentową. Jedynie podczas deszczu, kiedy masa bitumiczna jest jeszcze niezwiązana, należy osłonić szczelinę między styropianem i ścianą przed przedostaniem się do niej wody opadowej.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl