Mokra Kostka R | impregnat do bruku | 3 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 169,99 zł 169.99
Cena netto: 138,20 zł
ilość szt.
Zyskujesz 169 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: JURGA

Opis

"Mokra Kostka R" to głęboko penetrujący impregnat na bazie silanów i siloksynów, opracowany przez firmę Jurga®, celem ochrony i przedłużenia trwałości kostki brukowej, betonu oraz innych elementów betonowych. Ten jednoskładnikowy preparat, znany z właściwości hydrofobowych, chroni powierzchnie przed wnikaniem wilgoci do mikropęknięć, zapewniając ochronę przed uszkodzeniami wywołanymi przez zamarzającą wodę.

ŻUŻYCIE

Wydajność 1 L na 7-15 m2 na chłonnej powierzchni Jedno opakowanie wystarcza na MINIMALNIE 21m2

ZASTOSOWANIE

Impregnat "Mokra Kostka R" firmy Jurga® jest specjalnie stworzony do ochrony powierzchni betonowych i kostki brukowej. Dzięki głęboko penetrującej formule opartej na silanach i siloksanach, zapewnia on hydrofobowe właściwości, chroniąc przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Produkt ten sprawia, że powierzchnie impregnowane stają się mniej podatne na zmiany kolorów, pleśń czy rozwój grzybów. Zalecany jest do stosowania na kostkę brukową, płyty chodnikowe, płoty betonowe, galanterię betonową, a także inne powierzchnie monolityczne i prefabrykowane z betonu.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Przed aplikacją impregnatu "Mokra Kostka R" należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Konieczne jest, aby podłoże było czyste, suche, pozbawione tłuszczu, oleju oraz wszelkich zanieczyszczeń organicznych, takich jak mchy czy porosty. Zaleca się wykonanie próby na mało widocznym obszarze, by upewnić się, że nie występują niepożądane reakcje, na przykład przebarwienia, na impregnowanej powierzchni.

APLIKACJA PRODUTKU

Proces aplikacji impregnatu "Mokra Kostka R" obejmuje kilka kroków. Przed zastosowaniem, preparat należy dokładnie wymieszać. Można go nakładać na powierzchnię za pomocą wałka, pędzla lub za pomocą metody natrysku niskociśnieniowego. Aby uzyskać lepsze efekty, zaleca się nałożenie co najmniej dwóch warstw preparatu, z czekaniem na wstępne wyschnięcie poprzedniej warstwy przed nałożeniem kolejnej. Unikaj nadmiernego nanoszenia preparatu i usuń nadmiar za pomocą czystej gąbki lub szmatki. Produktem można pracować w temperaturze powietrza oraz podłoża od +5°C do +25°C. Ważne jest, by impregnowana powierzchnia osiągnęła pełne właściwości hydrofobowe po około 24 godzinach. Podczas tego czasu należy ją chronić przed deszczem, silnym nasłonecznieniem oraz zanieczyszczeniami. Ruch pieszy na impregnowanej powierzchni jest dopuszczalny nie wcześniej niż po 12 godzinach od zakończenia aplikacji. Na koniec, narzędzia użyte do aplikacji należy umyć odpowiednim rozpuszczalnikiem. Przed rozpoczęciem pracy z impregnatem, zaleca się stosowanie środków ochrony osobistej, takich jak okulary, odzież ochronna oraz maska, szczególnie w przypadku stosowania metody natrysku.

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA


P: Czy produkt "Mokra Kostka R" nadaje się do impregnacji każdego rodzaju kostki brukowej i betonu?

O: Tak, preparat ten jest przeznaczony do impregnacji różnego rodzaju kostki brukowej, betonu oraz innych elementów betonowych, zarówno barwionych, jak i naturalnych. Niweluje skłonność do zabrudzeń, zapewniając ochronę przed wilgocią i redukując rozwój grzybów, mchów i pleśni.

P: Czy istnieje ryzyko reakcji niepożądanych na powierzchniach poddawanych impregnacji "Mokrą Kostką R"?

O: Zaleca się wykonanie próby na niewidocznym obszarze przed pełnym zastosowaniem preparatu. Jest to ważne, ponieważ różnorodność powierzchni może skutkować różnymi reakcjami (jak np. przebarwienia), dlatego przeprowadzenie testu pozwala ocenić, czy produkt jest odpowiedni dla danej powierzchni

P: Jak długo trwa pełne wykształcenie właściwości hydrofobowych po zastosowaniu "Mokrej Kostki R"?

O: Aby powierzchnia uzyskała pełne właściwości hydrofobowe, zaleca się odczekać około 24 godzin. W tym czasie należy chronić powierzchnię przed deszczem, intensywnym nasłonecznieniem i zabrudzeniem. Ruch pieszy na impregnowanej powierzchni jest zalecany nie wcześniej niż po 12 godzinach od impregnacji.

 

Dane techniczne

Odporność na deszcz od 12 do 24 h
Temperatura stosowania od +5°C do + 25°C
Reakcja na ogień Łatwopalna ciecz
Ilość warstw: min 2 warstwy preparatu
Narzędzia do aplikacji wałkiem, pędzlem
Kolor i postać Bezbarwna ciecz

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl