MAPEI ULTRALITE S2 SZARY | klej do płytek C2TE S2 | 15 kg





Opis
Odkształcalny, ultralekki i wysokowydajny klej cementowy o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie, wydłużonym czasie schnięcia otwartego i zredukowanym pyleniu , do wszystkich rodzajów i formatów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego
ZAKRES STOSOWANIA
Klej Ultralite S2 jest przeznaczony do cienkowarstwowego i średniowarstwowego (do 10 mm) przyklejania płytek ceramicznych glazury, terakoty, gresu, klinkieru, kamionki, płytek typu cotto, mozaiki ceramicznej, mozaiki szklanej
oraz płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem, że nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.
jest rekomendowany do montażu wszystkich formatów okładzin (wielkiego, dużego, średniego i małego formatu), na trudnych podłożach narażonych na odkształcenia oraz narażonych na oddziaływanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych, takich jak obciążenia termiczne oraz ciągłe oddziaływanie wody (baseny, zbiorniki na wodę).
Zużycie: 0,8 kg/m2 na 1 mm warstwy,
średnio 1,5-2,5 kg/m²
Klejenie ww. materiałów na następujących podłożach:
- tynkach cementowych i cementowo-wapiennych
- odpowiednio wysezonowanych podkładach (jastrychach) cementowych;
- betonie (sezonowanym przez min. 3 miesiące, wilgotność poniżej 4%);
- prefabrykowanych elementach betonowych;
- jednowarstwowych tynkach gipsowych oraz płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych;
- płytach cementowo-włóknowych;
- podkładach anhydrytowych;
- tarasach, balkonach, elewacjach i schodach;
- podłogach ogrzewanych;
- powłokach hydroizolacyjnych
- istniejących już posadzkach ceramicznych, lastrykowych i kamiennych wewnątrz budynków;
- dobrze przylegających, starych powłokach malarskich wewnątrz pomieszczeń;
- basenach, zbiornikach wodnych itp.;
- płytach OSB, MFP;
- jednorodnych, równych i zaspoinowanych wewnętrznych murach z cegły ceramicznej, bloczków silikatowych i betonu komórkowego.
WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Ultralite S2 to wodo- i mrozoodporny, szary klej cementowy składający się z cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, lekkiego granulatu krzemionkowego, wysokiej zawartości żywic syntetycznych i specjalnych dodatków Pozwala to na bardziej komfortowe i bezpieczniejsze stosowanie, szczególnie w słabo wentylowanych miejscach lub w pobliżu budynków mieszkalnych, gdzie emisja pyłu powinna być w miarę możliwości zredukowana do minimum.
Ultralite S2 po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy:
- bardzo łatwy w przygotowaniu i aplikacj
- mniejsza waga kleju ułatwia montaż płytek wielkoformatowych
- doskonała zdolność do wypełniania spodniej strony płytki, dzięki czemu klej nadaje się idealnie do przyklejania płytek wielkoformatowych oraz cienkich płytek gresowych (tzw. spieków kwarcowych
- wydłużony czas schnięcia otwartego pozwalający na skrócenie czasu potrzebnego na montaż, ze względu na możliwość jednorazowego rozprowadzania kleju na większej powierzchni;
Przygotowanie podłoża
Podłoże, na którym będzie stosowany klej Ultralite S2, powinno być równe, mocne, stabilne, odpowiednio wysezonowane, wystarczająco suche, pozbawione pęknięć i wszystkich substancji mogących ograniczyć przyczepność oraz zagruntowane (w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego chłonności) odpowiednim preparatem gruntującym.
Przygotowanie kleju
Wymieszać zawartość 15 kg worka Ultralite S2 z 5,4-6,0 l czystej, zimnej wody do otrzymania jednolitej masy bez grudek; pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez około 8 godzin (w temp. +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%).
Należy pamiętać, że temperatura powietrza i podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również jego czas schnięcia otwartego oraz czas korygowalności. Ultralite S2 może być stosowany w zakresie temperatury od +5°C do +35°C.
Spoinowanie
Spoinowanie płytek można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu kleju (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza) po 4-8 godzinach na ścianach i po 24 godzinach na podłogach. Spoinowanie należy wykonać przy użyciu cementowych lub epoksydowych spoin .
Złącza dylatacyjne należy wypełnić odpowiednią silikonową lub poliuretanową masą uszczelniającą.
OBCIĄŻENIE LEKKIM RUCHEM PIESZYM Posadzki można poddawać obciążeniu lekkim ruchem pieszym po ok. 24 godzinach.
PEŁNE OBCIĄŻENIE
Pełne obciążenie posadzki może nastąpić po ok. 14 dniach. Baseny i zbiorniki mogą być wypełnione wodą po ok. 21 dniach od instalacji płytek.
Dane techniczne
Typ kleju | C2 TE S2 |
Kolor | szary |