MAPEI TOPCEM PRONTO C35 25 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 35,99 zł 35.99
Cena netto: 29,26 zł
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI TOPCEM PRONTO C35 25 KG

Cementowy podkład podłogowy o bardzo wysokiej wytrzymałości

ZAKRES STOSOWANIA

Wykonywanie podkładów pływających i związanych z podłożem na nowych i już istniejących podłożach, wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, biurowych, hotelowych, szpitalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Jako podkład pod płytki ceramiczne, kamień naturalny, wykładziny PVC, dywanowe, gumowe, linoleum, panele podłogowe, parkiet i deski z drewna litego, posadzki przemysłowe (żywiczne i cementowe) oraz inne materiały podłogowe.

Producent: Mapei 

Opakowanie: 25 kg

Zużycie: 18-20 kg/m2 na 1 cm grubości warstwy, w zależności od zagęszczenia.

PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C35 25 KG Stan opakowania oryginalne

Przykłady zastosowania

  • wykonywanie podkładów (jastrychów), które mogą być obciążane ruchem pieszym już po 12 godzinach, na których już po 24 godzinach można montować płytki ceramiczne, a po 2 dniach kamień naturalny;
  • wykonywanie podkładów, na których już po 4 dniach można montować wykładziny gumowe, PVC, linoleum, drewno, posadzki przemysłowe itp.;
  • wykonywanie podkładów na ogrzewaniu podłogowym, bez konieczności stosowania domieszek;
  • wykonywanie spadków, również w pomieszczeniach mokrych i basenach;
  • wykonywanie warstw dociskowych na balkonach, tarasach;
  • wykonywanie podkładów pod mocno obciążane posadzki w pomieszczeniach technicznych, magazynach, halach produkcyjnych, garażach itp.;
  • naprawa i uzupełnianie już istniejących podkładów.
  • Topcem Pronto C35 może być również stosowany jako gotowa posadzka o wysokiej odporności na ścieranie (A9).

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Topcem Pronto C35 jest wstępnie zmieszaną, gotową do użycia zaprawą cementową, o bardzo wysokiej wytrzymałości końcowej (35 N/mm2), krótkim czasie schnięcia i kontrolowanym skurczu, która dzięki przyspieszonemu procesowi wiązania uzyskuje wytrzymałość na poziomie >22 N/mm2, już po 7 dniach od wykonania. Topcem Pronto C35 składa się ze specjalnych spoiw hydraulicznych i kruszywa o odpowiednim uziarnieniu. Topcem Pronto C35 jest łatwy w zastosowaniu, gdyż wymaga jedynie wymieszania z woda. Dzięki temu można uniknąć błędów związanych z dodawaniem nieodpowiedniej ilości spoiwa oraz niewłaściwym doborem kruszywa – czynnikami, które wywierają istotny wpływ na końcowe parametry podkładu. Topcem Pronto C35 jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy występują problemy z dostarczeniem odpowiedniego kruszywa lub transport tradycyjnych materiałów na budowę jest utrudniony. Dzięki krótkiemu czasowi schnięcia Topcem Pronto C35 umożliwia szybszy montaż okładzin. Topcem Pronto C35 zapewnia wysokie przewodnictwo cieplne, w związku z czym jest również produktem rekomendowanym do wykonywania podkładów grzejnych.

PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C35 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg
PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C35 25 KG Kod producenta TOPCEM PRONTO C35

Przygotowanie podłoża

Podkłady (jastrychy) z Topcem Pronto C35 można wykonywać na wszelkiego rodzaju tradycyjnych podłożach występujących w budownictwie pod warunkiem, ze są mocne, trwałe i stabilne oraz jeżeli nie występuje podciąganie wilgoci z podłoża. W razie występowania tego zjawiska należy zastosować barierę przeciwwilgociowa. W przypadku jastrychów związanych z podłożem (o grubości od 10 do 40 mm) podłoże powinno być suche, bez pęknięć, odkurzone, wolne od lakierów, smarów, olejów, gipsu i innych substancji mogących zmniejszyć przyczepność.

Podkłady niezwiązane z podłożem (grubość od 35 do 80 mm)

Podkłady (jastrychy) wykonane z Topcem Pronto C35 na warstwie rozdzielającej wykonuje się na przegrodzie z folii polietylenowej lub podobnego materiału, tworząc gładka warstwę miedzy podkładem i podłożem. W przypadku wilgoci podchodzącej z podłoża należy przewidzieć wykonanie warstwy zapewniającej szczelność, która spełnia funkcje bariery izolacyjnej. W przypadku podkładu Topcem Pronto C35 z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć dodatkowe zbrojenie w postaci siatki stalowej. Układanie podkładu Topcem Pronto C35 odbywa się podobnie jak w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych. Wymieszana i naniesiona na podłoże zaprawę można wyrównywać przy użyciu łat poziomujących, a następnie po zagęszczeniu wykańczać stosownie do profilu za pomocą plastikowej packi lub innych narzędzi wygładzających, aż do uzyskania równej i gładkiej powierzchni. Elementy pionowe lub nachylone, takie jak ściany, słupy itp. należy oddzielić od podkładu dylatacja brzegowa (odpowiednie przekładki, takie jak pianka dylatacyjna, karton, styropian, korek o grubości ok. 1 cm). W celu uniknięcia przesunięć i pęknięć przerwy robocze należy zazbroić. Pręty powinny mieć średnicę 3-6 mm, długość ok. 20-30 cm, a ich rozstaw powinien wynosić ok. 20-30 cm. Układanie podkładu należy prowadzić warstwami jednakowej grubości. Na wykonanie i obróbkę podkładu z zastosowaniem Topcem Pronto C35 można poświęcić więcej czasu niż w przypadku zwykłych cementowych zapraw do wykonywania podkładów, co zapewnia wysoki komfort pracy. Czas wiązania i schnięcia zależy od temperatury otoczenia i wilgotności względnej powietrza.

Podkłady związane z podłożem (grubość od 10 do 40 mm)

Do wykonywania podkładów (jastrychów) związanych z podłożem należy zastosować warstwę sczepną. Podłoże może być betonem, posadzką cementową lub starym podłożem z okładziną ceramiczną lub kamieniem naturalnym. W przypadku innego rodzaju podłoża należy skontaktować się z Działem Technicznym MAPEI. Po dokładnym przygotowaniu podłoża należy nanieść warstwę sczepną wykonaną z zastosowaniem emulsji Planicrete, przygotowaną według proporcji podanych poniżej. Warstwa sczepna powinna mieć ok. 2-3 mm grubości i należy nanieść ja na podłoże w sposób jednorodny przy użyciu pędzla lub szpachli. W celu zagwarantowania mocnego połączenia świeży podkład Topcem Pronto C35 nakłada się na świeżo naniesioną na podłoże warstwę z Planicrete (metoda zw. mokre na mokre). Przygotowanie i aplikacja zaprawy Topcem Pronto C35 są identyczne jak w przypadku podkładów niezwiązanych z podłożem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl