MAPEI TOPCEM PRONTO C25 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15,99 zł 15.99
Cena netto: 13,00 zł
ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI TOPCEM PRONTO C25 25 KG

Cementowy podkład podłogowy o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła λ=2,0 W/mK

ZAKRES STOSOWANIA

Wykonywanie podkładów pływających i związanych z podłożem na nowych i już istniejących podłożach, wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, biurowych, hotelowych, szpitalnych i obiektach użyteczności publicznej. Jako podkład pod płytki ceramiczne, kamień naturalny, wykładziny PVC, linoleum, dywanowe, gumowe i panele podłogowe oraz inne materiały podłogowe. Topcem Pronto C25 ze względu na swoją konsystencję, szybki przyrost wytrzymałości, wysoką wytrzymałość końcową oraz krótki czas schnięcia, nadaje się przy odpowiednim zagęszczeniu do wypełniania modułowych elementów betonowych wykorzystywanych do budowy ogrodzeń, elementów architektury ogrodowej itp. 

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: 18-20 kg/m na 1 cm grubości warstwy, w zależności od zagęszczenia.

PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C25 25 KG Stan opakowania oryginalne

Przykłady zastosowania

 • wykonywanie podkładów (jastrychów), które mogą być obciążane ruchem pieszym po 24 godzinach, na których już po 48 godzinach można montować płytki ceramiczne, a po 4 dniach kamień naturalny;
 • wykonywanie podkładów, na których już po 7 dniach można montować wykładziny gumowe, PVC, linoleum itp.; 
 • wykonywanie podkładów na ogrzewaniu podłogowym, bez konieczności stosowania domieszek; 
 • wykonywanie spadków, również w pomieszczeniach mokrych; wykonywanie warstw dociskowych na balkonach i tarasach;
 • naprawa i uzupełnianie już istniejących podkładów.
 • wypełnianie betonowych elementów modułowych (ogrodzenia elementy architektury ogrodowej itp.)

Właściwości techniczne:

Topcem Pronto C25 jest wstępnie zmieszana, gotowa do użycia zaprawa cementowa, o wysokiej wytrzymałości końcowej, normalnym czasie wiązania i kontrolowanym skurczu, składająca się ze specjalnych spoiw hydraulicznych i kruszywa o odpowiednim uziarnieniu. Topcem Pronto C25 jest łatwy w zastosowaniu, gdyż wymaga jedynie wymieszania z woda. Dzięki temu można uniknąć błędów związanych z dodawaniem nieodpowiedniej ilości spoiwa oraz niewłaściwym doborem kruszywa – czynnikami, które wywierają istotny wpływ na końcowe parametry podkładu. Topcem Pronto C25 jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy występują problemy z dostarczeniem odpowiedniego kruszywa lub transport tradycyjnych materiałów na budowę jest utrudniony. Topcem Pronto C25 ma czas wiązania zbliżony do tradycyjnych zapraw cementowych, odznacza się jednak krótszym czasem schnięcia i sezonowania, a wiec umożliwia szybszy montaż okładzin. 

PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C25 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

Przygotowanie podłoża

Podkłady (jastrychy) z Topcem Pronto C25 można wykonywać na wszelkiego rodzaju tradycyjnych podłożach występujących w budownictwie pod warunkiem, że są mocne, trwałe i stabilne oraz jeżeli nie występuje podciąganie wilgoci z podłoża. W razie występowania tego zjawiska należy zastosować barierę przeciwwilgociową. W przypadku jastrychów związanych z podłożem (o grubości od 10 do 35 mm) podłoże powinno być suche, bez pęknięć, odkurzone, wolne od lakierów, smarów, olejów, gipsu i innych substancji mogących zmniejszyć przyczepność. Przygotowanie zaprawy Topcem Pronto C25 może być mieszany z wodą przy użyciu:

 • mieszadła ręcznego;
 • mieszalnika planetarnego;
 • betoniarki standardowej;
 • betoniarki rotacyjnej;
 • automatycznej pompy ciśnieniowej (mixokret).

Zawartość worka 25 kg Topcem Pronto C25 mieszać z 1,5-1,8 l wody przynajmniej przez 5 minut. Nie należy dodawać większej ilości wody, ponieważ może to osłabić końcową wytrzymałość zaprawy. Mieszanka powinna mieć konsystencję wilgotnej ziemi. Zagęszczanie oraz wygładzanie powierzchni wykonuje się bez zraszania posadzki, a uzyskana powierzchnia musi być gładka i zamknięta

Podkłady niezwiązane z podłożem (grubość od 35 do 100 mm)

Podkłady (jastrychy) wykonane z Topcem Pronto C25 na warstwie rozdzielającej wykonuje się na przegrodzie z folii polietylenowej lub podobnego materiału, tworząc gładką warstwę między podkładem i podłożem. W przypadku wilgoci podchodzącej z podłoża należy przewidzieć wykonanie warstwy zapewniającej szczelność, która spełnia funkcje bariery izolacyjnej. W przypadku podkładu Topcem Pronto C25 z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć dodatkowe zbrojenie w postaci siatki stalowej. Układanie podkładu Topcem Pronto C25 odbywa się podobnie jak w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych. Wymieszaną i naniesioną na podłoże zaprawę można wyrównywać przy użyciu łat poziomujących, a następnie po zagęszczeniu wykańczać stosownie do profilu za pomocą plastikowej packi lub innych narzędzi wygładzających, aż do uzyskania równej i gładkiej powierzchni. Elementy pionowe lub nachylone, takie jak ściany, słupy itp. należy oddzielić od podkładu dylatacją brzegową (odpowiednie przekładki, takie jak pianka dylatacyjna, karton, styropian, korek o grubości ok. 1 cm). W celu uniknięcia przesunięć i pęknięć przerwy robocze należy zazbroić. Pręty powinny mieć średnicę 3-6 mm, długość ok. 20-30 cm, a ich rozstaw powinien wynosić ok. 20-30 cm. Układanie podkładu należy prowadzić warstwami jednakowej grubości. Na wykonanie i obróbkę podkładu z zastosowaniem Topcem Pronto C25 można poświecić więcej czasu niż w przypadku zwykłych cementowych zapraw do wykonywania podkładów, co zapewnia wysoki komfort pracy. Czas wiązania i schnięcia zależy od temperatury otoczenia i wilgotności względnej powietrza. 

Podkłady związane z podłożem (grubość od 10 do 40 mm)

Do wykonywania podkładów (jastrychów) związanych z podłożem należy zastosować warstwę sczepną. Podłoże może być betonem, posadzką cementową lub starym podłożem z okładziną ceramiczną lub kamieniem naturalnym. W przypadku innego rodzaju podłoża należy skontaktować się z Działem Technicznym MAPEI. Po dokładnym przygotowaniu podłoża należy nanieść warstwę sczepną wykonaną z zastosowaniem emulsji Planicrete, przygotowaną według proporcji podanych poniżej. Warstwa sczepna powinna mieć ok. 2-3 mm grubości i należy nanieść ja na podłoże w sposób jednorodny przy użyciu pędzla lub szpachli. W celu zagwarantowania mocnego połączenia świeży podkład (jastrych) Topcem Pronto C25 nakłada się na świeżo naniesioną na podłoże warstwę z Planicrete (metoda zw. „mokre na mokre”). Przygotowanie i aplikacja zaprawy Topcem Pronto C25 są identyczne jak w przypadku podkładów w warstwie rozdzielającej. 

PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM PRONTO C25 25 KG Kod producenta TOPCEM PRONTO C25

WYPEŁNIANIE MODUŁOWYCH ELEMENTÓW BETONOWYCH

W przypadku wykorzystania zaprawy Topcem Pronto C25 do wypełniania betonowych elementów modułowych (odpowiednio zbrojone słupki i murki ogrodzeniowe, elementy architektury ogrodowej itp.) przygotować zaprawę przy użyciu maksymalnej ilości wody zarobowej (1,8 l na opakowanie 25 kg). Elementy zasypywać zaprawą stopniowo zagęszczając ją co jakiś czas przy użyciu drewnianego kołka. Przy wysokiej temperaturze powietrza nie dopuścić do zbyt szybkiego wysychania zaprawy poprzez zabezpieczenie wykonywanych elementów folią. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl