MAPEI TOPCEM 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 48,99 zł 48.99
Cena netto: 39,83 zł
ilość szt.
Zyskujesz 48 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI TOPCEM 20 KG

Specjalne spoiwo hydrauliczne o normalnym czasie wiązania i kontrolowanym skurczu do wykonywania szybkoschnących podkładów (4 dni)

Zakres stosowania:

Przygotowanie zarówno podkładów pływających jak i podkładów związanych z podłożem, na istniejących lub nowych podłożach, przed układaniem posadzek z drewna, PVC, linoleum, wykładzin dywanowych, płytek ceramicznych, kamienia naturalnego i innych pokryć podłogowych gdzie wymagany jest krótki czas schnięcia w związku z wymaganym szybkim terminem montażu posadzki. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Producent: Mapei

Opakowanie: 20 kg

Zużycie: Zużycie zmienia się w zależności od grubości podkładu i dozowania Topcem.

Przykłady zastosowań

  • Wykonywanie podkładów, po których można chodzić już po 12 godzinach, a po 4 dniach są już całkowicie wyschnięte i można na nich układać parkiet lub elastyczne wykładziny podłogowe (w temperaturze +23°C i przy wilgotności 50%).
  • Wykonywanie podkładów, na których już po 24 godzinach można układać płytki ceramiczne, a po 2 dniach okładziny z kamienia naturalnego (w tym również z kamienia wrażliwego na wilgoć).
  • Wyrównanie i naprawa podkładów w miejscach gdzie wymagana jest szybka renowacja.
  • Wykonywanie podkładów z ogrzewaniem podłogowym.
SZYBKOSCHNĄCY PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM 20 KG Marka Mapei

Właściwości techniczne:

Topcem jest specjalnym spoiwem hydraulicznym, które po wymieszaniu z wodą i kruszywem o zróżnicowanym uziarnieniu charakteryzuje się zdolnością do utwardzenia w ciągu 24 godzin i całkowitego wyschnięcia w ciągu 4 dni, niezależnie od grubości warstwy

SZYBKOSCHNĄCY PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM 20 KG Stan opakowania oryginalne

Przygotowanie podłoża

Podkład z Topcem można wykonywać na wszystkich rodzajach podłoży. Przed rozpoczęciem wykonywania podkładu, na podłożu należy rozłożyć płachty folii polietylenowej (lub w razie potrzeby z innego materiału przeznaczonego do wykonywania warstwy oddzielającej), w celu zabezpieczenia przed podciąganiem wilgoci i/lub zapewnienia odpowiedniej izolacji wodoszczelnej. Dla podkładów związanych z podłożem (nie pływających), o grubości od 10 do 35 mm, istniejące podłoża cementowe, kamienne lub z płytek ceramicznych, powinny mieć odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, być suche, bez pęknięć kurzu, luźno związanych części, oleju, farb, wosku i gipsu. W przypadku innych rodzajów podłoży, zastosowanie produktu powinno być skonsultowane z doradcą technicznym MAPEI.

Przygotowanie mieszanki

Topcem należy starannie wymieszać z wodą i kruszywem o zróżnicowanym uziarnieniu 0-8 mm, w betoniarce. Czas mieszania powinien wynosić co najmniej 5 minut. Mieszanka powinna być rozprowadzona, zagęszczona i wyrównana w najkrótszym możliwym czasie, nie dłuższym niż 60 minut od momentu przygotowania mieszanki. Szczególną ostrożność należy zachować przy dozowaniu wody, której ilość powinna być tak dobrana, aby mieszanka miała konsystencję „wilgotnej ziemi”, a po rozłożeniu, zagęszczeniu i zatarciu na mokro pozwalała na uzyskanie zwartej i gładkiej powierzchni, bez konieczności dalszej obróbki. Topcem, kruszywo i woda mogą być mieszane:

  • w miksokrecie;
  • w zwykłej betoniarce;
  • przy pomocy wiertarki z mieszadłem;
  • w betonowozie;
  • przy zastosowaniu automatycznej pompy ciśnieniowej.

Nie zaleca się ręcznego mieszania składników przy pomocy łopaty, ponieważ ten sposób mieszania nie zapewnia optymalnego rozproszenia składników, pozwalającego na otrzymanie, po dodaniu wody, mieszanki o odpowiedniej konsystencji. Tam gdzie nie jest możliwe użycie mechanicznego mieszadła i przy drobnych pracach, które wymagają mieszania ręcznego, zaleca się staranne wymieszanie na sucho Topcem z kruszywem, a następnie stopniowe dodawanie małych ilości wody i mieszanie aż do momentu otrzymania mieszanki o konsystencji „ wilgotnej ziemi”. W przypadku układania podkładu z Topcem na podłożach ściśliwych (jak np. styropian) podkład powinien posiadać odpowiednią grubość oraz zbrojenie w postaci stalowej siatki. 

SZYBKOSCHNĄCY PODKŁAD PODŁOGOWY MAPEI TOPCEM 20 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 20 kg

Rozprowadzanie mieszanki

Jastrych (podkład) przygotowany przy użyciu Topcem powinien być rozprowadzany z wykorzystaniem takich samych metod i narzędzi jak jastrychy tradycyjne. Aby stworzyć warstwę poślizgową między podkładem z Topcem, a już istniejącym podłożem powinna być na nim rozłożona izolująca płachta folii polietylenowej (lub innego podobnego materiału). Tego typu warstwa oddzielająca stanowi również barierę dla pary wodnej, zabezpieczając przed podciąganiem wilgoci z podłoża (absorbowana woda mogłaby powodować ciągły wzrost wilgotności i opóźnić proces schnięcia podkładu),jak również dehydratacją podkładu z Topcem spowodowaną zdolnością do szybkiej absorpcji części wody zawartej w podkładzie, przez podłoże. Podkłady z Topcem powinny być przygotowywane tymi samymi metodami, co zwykłe podkłady cementowe: przygotowanie pasów poziomujących, rozprowadzenie mieszanki i odpowiednie zagęszczenie, następnie zatarcie w celu uzyskania wymaganego wykończenia powierzchni. Jeśli jest konieczne umieszczenie przewodów lub mat grzejnych w podkładzie z Topcem, górna warstwa, która nie może być cieńsza niż 2,5 cm, powinna być zazbrojona zalecaną do danego przypadku, ocynkowaną (galwanizowaną) siatką stalową. Wzdłuż ścian, słupów, kolumn itp. zaleca się utworzenie 1 cm dylatacji brzegowej przy pomocy elastycznego materiału (takiego jak płyta pilśniowa, korek, polistyren, taśma polietylenowa itp.). Jeśli układanie podkładu zostanie przerwane poza planowanymi przerwami dylatacyjnymi, należy wykonać w nim nacięcia i umieścić w nich stalowe pręty o średnicy 3÷6 mm i długości 20÷30 cm. Pręty powinny być rozmieszczone w odstępach 20÷30 cm, z daleka od dylatacji, w celu zapewnienia idealnego połączenia fragmentów podkładu po wznowieniu prac oraz uniknięcia pęknięć i przemieszczania się poszczególnych fragmentów podkładu po zakończeniu prac. W porównaniu z tradycyjnymi podkładami cementowymi, przeciętny czas, którym dysponujemy na położenie i wykończenie podkładu z Topcem jest dłuższy. Należy jednak zwrócić uwagę, że znaczny wpływ na czas wiązania i schnięcia podkładu ma temperatura otoczenia oraz wilgotność powietrza. W związku z powyższym czas ten może ulec zmianie.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl