MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG (A+B)





Opis
MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG (A+B)
Dwuskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa membrana do uszczelniania zbiorników na wodę pitną i budowli hydrotechnicznych
Zakres stosowania:
Hydroizolacja zbiorników na wodę pitną oraz kanałów, tuneli i ogólnie budowli hydrotechnicznych, nienarażonych na stałe działanie promieni UV.
Purtop Easy DW można aplikować na:
- beton;
- podkłady cementowe;
- metal.
Producent: Mapei
Opakowanie: 15 kg
Zużycie: 2,5 kg/m² na jedną wyschniętą warstwę o grubości ok. 2 mm. Generalnie zużycie wskazane powyżej dotyczy bezspoinowej warstwy na równej powierzchni i będzie wyższe, jeśli podłoże jest nierówne lub występują nieregularności.
ZALETY:
- Powłoka wykonana z Purtop Easy DW jest wysoce elastyczna i trwała.
- Purtop Easy DW jest produktem bardzo łatwym w aplikacji, nawet na powierzchniach pionowych.
- Purtop Easy DW nie wymaga żadnego wzmocnienia
WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Purtop Easy DW to dwuskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa membrana, której formuła została opracowana w laboratorium badawczo-rozwojowym MAPEI. Po nałożeniu, w ciągu zaledwie kilku godzin Purtop Easy DW tworzy bezspoinową, elastyczną powłokę z doskonałą zdolnością do mostkowania rys, przeznaczoną do kontaktu z wodą pitną, spełniającą wymagania British Standards 6920 i zgodnie z włoskim DM 174/04. Purtop Easy DW jest łatwy do nakładania pacą lub wałkiem na powierzchnie poziome, pionowe i pochyłe. Purtop Easy DW spełnia wymagania określone w EN 1504-9 („Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności - Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów”) oraz wymagania dotyczące powłok (C) dla EN 1504-2, zgodnie z zasadami PI, MC, PR, RC i IR („Systemy ochrony powierzchni betonu”).
Przygotowanie podłoża
Wszystkie podłoża, zarówno nowe czy istniejące, muszą być mocne, czyste, suche i wolne od śladów oleju, resztek powłok malarskich, rdzy, pleśni i innych substancji, które mogłyby zaburzyć przyczepność kolejnych warstw.
1. Nakładanie materiału na podłoża betonowe i podkłady cementowe W zależności od rodzaju podłoża niezbędne jest jego prawidłowe przygotowanie: poprzez piaskowanie, śrutowanie, szlifowanie, młotkowanie lub inne metody. Prawidłowo przygotowane podłoże należy zagruntować odpowiednim preparatem według poniższych informacji. Wszelkie wgłębienia i ubytki podłoża należy naprawić przy użyciu odpowiedniej zaprawy z grupy Mapegrout i Planitop. Produkt naprawczy należy dobrać w zależności od grubości warstwy wymagającej naprawy, czasu i warunków na miejscu budowy. Po przygotowaniu podłoża należy je zagruntować dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem gruntującym z mikrowypełniaczem Primer SN nakładanym pacą lub natryskiem bezpowietrznym, a następnie powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Quarzo 0,5, gdy preparat jest jeszcze mokry. Jeżeli wilgotność resztkowa podłoża przekracza 4%, a plan inwestycji nie pozwala na czekanie na obniżenie tego parametru do wymaganego (poniżej 4%), wówczas należy zastosować dwie lub więcej warstw (w zależności od stanu podłoża) trzyskładnikowego, epoksydowo-cementowego preparatu gruntującego Triblock P, aż do całkowitego zasklepienia porów. Po odpowiednim związaniu preparatu (3-7 dni) nałożyć warstwę epoksydowego preparatu gruntującego (takiego jak Primer SN lub Mapecoat I 600 W).
2. Nakładanie materiału na podłoża metalowe Sprawdzić stan podłoża, a następnie przy pomocy piaskowania na sucho oczyścić podłoże (stopień czystości stali SA 2½). Jeśli nie jest możliwe przygotowanie podłoża za pomocą piaskowania na sucho, należy wybrać alternatywną metodę, np. mechaniczną (skrobanie, urządzenia udarowe etc.). Po przygotowaniu powierzchni w opisany sposób, zagruntować powierzchnię dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem na bazie wody Primer EP 100W nakładając preparat wałkiem, pędzlem lub natryskowo, lub alternatywnie zastosować Primer EP Rustop – dwuskładnikowy, epoksydowy preparat do gruntowania powierzchni metalowych. Przed nakładaniem Purtop Easy DW należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca styku powierzchni pionowych i poziomych, które należy wyoblić.