MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG (A+B)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 024,99 zł 1024.99
Cena netto: 833,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 024 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG (A+B)

Dwuskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa membrana do uszczelniania zbiorników na wodę pitną i budowli hydrotechnicznych

Zakres stosowania:

Hydroizolacja zbiorników na wodę pitną oraz kanałów, tuneli i ogólnie budowli hydrotechnicznych, nienarażonych na stałe działanie promieni UV.

Purtop Easy DW można aplikować na:

  • beton;
  • podkłady cementowe; 
  • metal. 

Producent: Mapei

Opakowanie: 15 kg

Zużycie: 2,5 kg/m² na jedną wyschniętą warstwę o grubości ok. 2 mm. Generalnie zużycie wskazane powyżej dotyczy bezspoinowej warstwy na równej powierzchni i będzie wyższe, jeśli podłoże jest nierówne lub występują nieregularności.

ZALETY:

  • Powłoka wykonana z Purtop Easy DW jest wysoce elastyczna i trwała.
  • Purtop Easy DW jest produktem bardzo łatwym w aplikacji, nawet na powierzchniach pionowych.
  • Purtop Easy DW nie wymaga żadnego wzmocnienia
ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG Marka Mapei
ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY DW 15 KG Waga żywicy 15 kg

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Purtop Easy DW to dwuskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa membrana, której formuła została opracowana w laboratorium badawczo-rozwojowym MAPEI. Po nałożeniu, w ciągu zaledwie kilku godzin Purtop Easy DW tworzy bezspoinową, elastyczną powłokę z doskonałą zdolnością do mostkowania rys, przeznaczoną do kontaktu z wodą pitną, spełniającą wymagania British Standards 6920 i zgodnie z włoskim DM 174/04. Purtop Easy DW jest łatwy do nakładania pacą lub wałkiem na powierzchnie poziome, pionowe i pochyłe. Purtop Easy DW spełnia wymagania określone w EN 1504-9 („Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności - Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów”) oraz wymagania dotyczące powłok (C) dla EN 1504-2, zgodnie z zasadami PI, MC, PR, RC i IR („Systemy ochrony powierzchni betonu”). 

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża, zarówno nowe czy istniejące, muszą być mocne, czyste, suche i wolne od śladów oleju, resztek powłok malarskich, rdzy, pleśni i innych substancji, które mogłyby zaburzyć przyczepność kolejnych warstw.

1. Nakładanie materiału na podłoża betonowe i podkłady cementowe W zależności od rodzaju podłoża niezbędne jest jego prawidłowe przygotowanie: poprzez piaskowanie, śrutowanie, szlifowanie, młotkowanie lub inne metody. Prawidłowo przygotowane podłoże należy zagruntować odpowiednim preparatem według poniższych informacji. Wszelkie wgłębienia i ubytki podłoża należy naprawić przy użyciu odpowiedniej zaprawy z grupy Mapegrout i Planitop. Produkt naprawczy należy dobrać w zależności od grubości warstwy wymagającej naprawy, czasu i warunków na miejscu budowy. Po przygotowaniu podłoża należy je zagruntować dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem gruntującym z mikrowypełniaczem Primer SN nakładanym pacą lub natryskiem bezpowietrznym, a następnie powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Quarzo 0,5, gdy preparat jest jeszcze mokry. Jeżeli wilgotność resztkowa podłoża przekracza 4%, a plan inwestycji nie pozwala na czekanie na obniżenie tego parametru do wymaganego (poniżej 4%), wówczas należy zastosować dwie lub więcej warstw (w zależności od stanu podłoża) trzyskładnikowego, epoksydowo-cementowego preparatu gruntującego Triblock P, aż do całkowitego zasklepienia porów. Po odpowiednim związaniu preparatu (3-7 dni) nałożyć warstwę epoksydowego preparatu gruntującego (takiego jak Primer SN lub Mapecoat I 600 W).

2. Nakładanie materiału na podłoża metalowe Sprawdzić stan podłoża, a następnie przy pomocy piaskowania na sucho oczyścić podłoże (stopień czystości stali SA 2½). Jeśli nie jest możliwe przygotowanie podłoża za pomocą piaskowania na sucho, należy wybrać alternatywną metodę, np. mechaniczną (skrobanie, urządzenia udarowe etc.). Po przygotowaniu powierzchni w opisany sposób, zagruntować powierzchnię dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem na bazie wody Primer EP 100W nakładając preparat wałkiem, pędzlem lub natryskowo, lub alternatywnie zastosować Primer EP Rustop – dwuskładnikowy, epoksydowy preparat do gruntowania powierzchni metalowych. Przed nakładaniem Purtop Easy DW należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca styku powierzchni pionowych i poziomych, które należy wyoblić.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl