MAPEI PURTOP EASY 15 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 21 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 579,99 zł 579.99
Cena netto: 471,54 zł
ilość szt.
Zyskujesz 579 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI PURTOP EASY 15 KG

Jednoskładnikowa, elastyczna, poliuretanowa membrana do uszczelniania przeciwwodnego

Zakres stosowania:

Uszczelnianie przeciwwodne:

 • nowych dachów i renowacja już istniejących pokryć dachowych;
 • tarasów, balkonów, pasaży i ogólnie stref pieszych;
 • dachów zielonych.

Purtop Easy można aplikować na:

 • beton;
 • podkłady cementowe;
 • okładziny ceramiczne;
 • płyty włókno-cementowe;
 • stare pokrycia bitumiczne;
 • metal. 

Producent: Mapei

Opakowanie: 15 kg

Kolor: BIAŁY, SZARY

Zużycie: 2 kg/m na jedną wyschniętą warstwę o grubości ok. 1,2 mm. Generalnie zużycie wskazane powyżej dotyczy bezspoinowej warstwy na równej powierzchni i będzie wyższe, jeśli podłoże jest nierówne lub występują nieregularności.

ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY 6 KG Stan opakowania oryginalne

ZALETY:

 • Powłoka wykonana z Purtop Easy jest wysoce elastyczna i trwała (Purtop Easy System Roof posiada okres użytkowania 25 lat zgodnie z ETAG 005).
 • Purtop Easy jest jednoskładnikowym, gotowym do użycia produktem, bardzo łatwym w aplikacji.
 • Po dodaniu domieszki Purtop ADY, Purtop Easy można nałożyć w jednej warstwie o grubości 1,2 mm, a powłokę charakteryzuje lepsza wytrzymałość mechaniczna i krótszy czas schnięcia.
 • Powłoka Purtop Easy zachowuje swoje mechaniczne właściwości w niskich temperaturach do -40ºC.
ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY 6 KG Marka Mapei
ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY 6 KG Rodzaj żywica

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Purtop Easy to gotowa do użycia membrana uszczelniająca na bazie poliuretanu aromatycznego; formuła produktu została opracowana w laboratorium badawczo-rozwojowym MAPEI. Po nałożeniu, w ciągu zaledwie kilku godzin Purtop Easy tworzy bezspoinową, elastyczną powłokę z doskonałą zdolnością do mostkowania rys, która doskonale znosi wszelkie normalnie występujące naprężenia dynamiczne działające na konstrukcję. Dzięki pełnej gamie dostępnych preparatów gruntujących, Purtop Easy doskonale przylega do wielu rodzajów podłoża. Purtop Easy posiada doskonałe parametry mechaniczne, które pozostają niezmienne przez wiele lat czyniąc produkt bardzo trwałym. Purtop Easy jest łatwy do nakładania pacą lub natryskiem na powierzchnie poziome, pionowe i pochyłe. Purtop Easy odpowiada wymaganiom EN 1504-9 („Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności - Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów”) oraz wymaganiom dotyczącym powłok (C) dla EN 1504-2 („Systemy ochrony powierzchniowej betonu”) zgodnie z zasadami PI, MC, PR, RC i IR. Purtop Easy jest certyfikowany do użycia jako system do wykonywania powłokowych pokryć dachowych nanoszonych w postaci płynnej zgodnie z ETAG 005 (zapoznać się z kartą systemu Purtop Easy System Roof). 

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża, bez względu czy są nowe czy istniejące, muszą być mocne, czyste, suche i wolne od śladów oleju, resztek powłok malarskich, rdzy, pleśni i innych substancji, które mogłyby pogorszyć przyczepność kolejnych warstw.

1. Nakładanie materiału na podłoża betonowe i podkłady cementowe W zależności od rodzaju podłoża niezbędne jest jego prawidłowe przygotowanie: poprzez piaskowanie, śrutowanie, szlifowanie, młotkowanie lub inne metody. Prawidłowo przygotowane podłoże należy zagruntować odpowiednim preparatem według poniższych informacji. Wszelkie wgłębienia i ubytki podłoża należy naprawić przy użyciu odpowiedniej zaprawy z grupy Mapegrout i Planitop. Produkt naprawczy należy dobrać w zależności od grubości warstwy wymagającej naprawy, czasu i warunków na miejscu budowy. Po przygotowaniu podłoża należy je zagruntować dwuskładnikowym, poliuretanowym preparatem gruntującym Primer PU Fast lub Mapecoat I 600 W, dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem gruntującym w wodnej dyspersji, rozcieńczonym wodą 1:1 lub dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem gruntującym z mikrowypełniaczem Primer SN, a następnie powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Quarzo 0,5, gdy preparat jest jeszcze mokry. Jeżeli wilgotność resztkowa podłoża przekracza 4%, a plan inwestycji nie pozwala na czekanie na obniżenie tego parametru do wymaganego (poniżej 4%), wówczas należy zastosować dwie lub więcej warstw (w zależności od stanu podłoża) dwuskładnikowego, epoksydowego preparatu gruntującego Primer EP4 Fast, aż do całkowitego zasklepienia porów.

2. Nakładanie materiału na membrany bitumiczne Membranę bitumiczną oczyścić starannie ze wszelkich zaolejeń, zabrudzeń smarami, kurzem oraz innymi substancjami mogącymi pogorszyć przyczepność kolejnych powłok i preparatów gruntujących. Powierzchnię należy odkurzyć odkurzaczem przemysłowym lub sprężonym powietrzem. Izolacja papowa przed przystąpieniem do gruntowania musi być całkowicie sucha oraz naprawiona w przypadku gdy występują jej uszkodzenia, jak np. bąble, rozdarcia czy odspojenia. Na wszystkie powierzchnie poziome i pionowe krawędzie nałożyć wałkiem lub natryskiem typu airless warstwę dwuskładnikowego, epoksydowego preparatu gruntującego w dyspersji wodnej, rozcieńczonego 1:1 wodą Mapecoat I 600 W.

3. Nakładanie materiału na podłoża metalowe Sprawdzić stan podłoża, a następnie przy pomocy piaskowania na sucho oczyścić podłoże (stopień czystości stali Sa 2½). Jeśli nie jest możliwe przygotowanie podłoża za pomocą piaskowania na sucho, należy wybrać alternatywną metodę, np. mechaniczną (skrobanie, urządzenia udarowe etc.). Po przygotowaniu powierzchni w opisany sposób, zagruntować powierzchnię dwuskładnikowym, epoksydowym preparatem na bazie wody Primer EP 100W nakładając preparat wałkiem, pędzlem lub natryskowo, lub alternatywnie zastosować Mapedeck Primer 200 – promotor przyczepności do systemów poliuretanowych, nakładając go wałkiem.

4. Nakładanie materiału na stare posadzki ceramiczne Istniejące posadzki ceramiczne, gresowe, klinkierowe, z terakoty itp. muszą dobrze przylegać do podłoża i być pozbawione wszelkich substancji, które mogłyby obniżyć przyczepność kolejnych warstw, takich jak tłuszcze, oleje, woski, farby itd. Podłoże przygotować przy użyciu odpowiednich narzędzi i/lub poprzez szlifowanie, aby pozbyć się wszystkich substancji negatywnie wpływających na przyczepność Purtop Easy. Sprawdzić, czy istniejąca posadzka dobrze przylega do podłoża, usunąć wszystkie kruszące się fragmenty. Wszystkie ubytki i pustki w spoinach należy wypełnić cementową masą szpachlową Adesilex P4. Tak przygotowaną powierzchnię pokryć warstwą dwuskładnikowego, epoksydowego preparatu gruntującego z mikrowypełniaczem Primer SN, nakładanego pacą lub natryskiem bezpowietrznym, a następnie powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Quarzo 0,5, gdy preparat jest jeszcze mokry.

Przed nałożeniem Purtop Easy należy zwrócić szczególną uwagę na złącza dylatacyjne, miejsca styku powierzchni pionowych i poziomych, które należy odpowiednio przygotować. W miejscach styku powierzchni poziomych i pionowych zaleca się wykonanie fasety z użyciem szybkowiążącej zaprawy cementowej Planitop Fast 330 lub nałożenie Primer SN zmieszanego w stosunku 1: 7/1: 10 z piaskiem Quarzo 1,9. Dylatacje konstrukcyjne należy uszczelnić taśmą Mapeband TPE przyklejając ją do podłoża przy użyciu żywicy epoksydowej Adesilex PG4 (następnie podczas montażu membrany Purtop Easy należy ją nałożyć po bokach taśmy na Adesilex PG4 i nie dopuścić do jej kontaktu z szarą, gumową częścią). Po zakończeniu prac należy zabezpieczyć te połączenia odpowiednią obróbką blacharską. 

ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY 6 KG Pojemność 6 l
ŻYWICA POLIURETANOWA MAPEI PURTOP EASY 6 KG Waga 6 kg

Przygotowanie produktu

Purtop Easy to produkt jednoskładnikowy, gotowy do użycia, ale dla uzyskania idealnie jednorodnej mieszanki zaleca się przemieszać zawartość pojemnika przed użyciem. Zastosowanie Purtop Easy w jednej warstwie wymaga dodania domieszki Purtop ADY, dostępnej w różnej wielkości opakowaniach w zależności od wielkości opakowań Purtop Easy.

Nakładanie produktu

Nakładać Purtop Easy po starannym przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża. Nakładać Purtop Easy zaczynając od spoin pomiędzy płaszczyzną poziomą i pionową, gdzie zaleca się miejscowe wzmocnienie membrany pasem siatki z włókna szklanego Mapetex FG o około 20 cm szerokości. Temperatura podłoża musi być o co najmniej 3ºC powyżej punktu rosy, a poziom wilgoci resztkowej nie może przekraczać 4%. Nałożyć co najmniej dwie równe warstwy Purtop Easy za pomocą pacy lub natryskowo, przy czym całkowita grubość powinna być nie mniejsza niż 1,2 mm. Jeśli Purtop Easy został wymieszany z Purtop ADY, grubość 1,2 mm można osiągnąć już w jednej warstwie. Przy układaniu dwóch warstw produktu można zastosować wzmacniającą siatkę z włókna Mapetex FG, którą rozkłada się na pierwszej warstwie Purtop Easy, gdy ta jest jeszcze świeża. Następnie, po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy, nakłada się drugą warstwę materiału uszczelniającego. Jeżeli konieczna jest przerwa w aplikacji Purtop Easy na czas dłuższy niż 24-48 godzin (maksymalny odstęp czasowy między kolejnymi warstwami), to membranę należy nanosić z 30 cm zakładem na powierzchnię zagruntowaną Primer PU60. Przy nanoszeniu Purtop Easy na pionowe krawędzie lub ogólnie na powierzchnie o nachyleniu powyżej 1,5%, do Purtop Easy należy dodać preparat tiksotropowy Additix P w ilości do 3,6% wagowo. Purtop Easy można nanosić także metodą natrysku bezpowietrznego pod warunkiem, że nie dodano do niego Purtop ADY ani Additix P. Przy aplikacji natryskowej Purtop Easy należy rozcieńczyć 5-10% Diluente PU. 

Warstwa wykończeniowa

Gdy wymagane jest barwne, trwałe wykończenie lub powłoka antypoślizgowa, Purtop Easy należy pokryć w ciągu 24-48 godzin od jego nałożenia Mapecoat PU 20N -dwuskładnikową, alifatyczną poliuretanową powłoką nawierzchniową, w co najmniej dwóch warstwach. Bez nałożonej warstwy wykończeniowej produkt może stracić pierwotny kolor i wykazywać niewielkie kredowanie. Jeśli warstwą wierzchnią mają być płytki, można użyć kleju epoksydowo-poliuretanowego Keralastic lub kleju epoksydowego Kerapoxy Adhesive lub, alternatywnie, kleju cementowego Kerabond zmieszanego z Isolastic. W przypadku stosowania kleju cementowego Kerabond należy na już wyschniętej warstwie Purtop Easy, naniesionej na grubość 1,2 mm, rozprowadzić cienką warstwę Purtop Easy i na jeszcze świeżej powłoce wykonać posypkę z piasku Quarzo 0,5. 

UWAGA:

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl