MAPEI PRIMER G PRO 5 L

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 119,99 zł 119.99
Cena netto: 97,55 zł
ilość szt.
Zyskujesz 119 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI PRIMER G PRO 5 L

Ultrawydajny, szybkoschnący koncentrat gruntujący

Zakres stosowania:

Primer G Pro jest stosowany do podłoży o zróżnicowanej chłonności, takich jak: beton, podkłady cementowe i anhydrytowe (również ogrzewane), tradycyjne tynki cementowe i cementowo-wapienne, tynki gipsowe, płyty gipsowokartonowe, gipsowo-włóknowe, włókno-cementowe, wiórowe, beton komórkowy, cegły, pustaki ceramiczne, bloczki silikatowe itp. przed: wykonywaniem uszczelnień, układaniem płytek, wylewaniem mas samopoziomujących, wyrównywaniem, szpachlowaniem i wygładzaniem, malowaniem farbami wewnętrznymi, tapetowaniem oraz innymi pracami wykończeniowymi. Primer G Pro, zastosowany w wersji nierozcieńczonej, stanowi po wyschnięciu warstwę rozdzielającą pomiędzy materiałami, które nie tolerują się pod względem chemicznym tj. podkładu anhydrytowego i cementowej masy samopoziomującej. 

Producent: Mapei

Opakowanie: Kanister 5 L

Zużycie: 100-200 ml/m², w zależności od porowatości i chłonności podłoża.

PRODUKT MOŻNA ROZCIEŃCZAĆ Z WODĄ 1:3

wysoka wydajność gruntowania: do 40 m² z 1 l

Przykłady zastosowania

  • gruntowanie podłoży cementowych, anhydrytowych i gipsowych przed klejeniem płytek ceramicznych;
  • gruntowanie pokładów cementowych i anhydrytowych przed klejeniem wykładzin elastycznych i tekstylnych;
  • gruntowanie podłoży cementowych przed aplikacją produktów gipsowych;
  • gruntowanie podłoży gipsowych przed aplikacją produktów cementowych;
  • gruntowanie międzywarstwowe przy nanoszeniu zapraw wyrównujących i samopoziomujących (po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy);
  • gruntowanie ścian gipsowych, płyt wiórowych, płyt włókno-cementowych, betonu komórkowego, tynków itp. przed malowaniem i tapetowaniem;
  • gruntowanie podłoży przed aplikacją jednoskładnikowych preparatów uszczelniających (folii w płynie);
  • gruntowanie podłoża przed mocowaniem płyt izolacji termicznej;
  • jako preparat czasowo ograniczający pylenie podłoża;
  • jako warstwa sczepna przed aplikacją gipsowych tynków maszynowych.
KONCENTRAT DO GRUNTOWANIA MAPEI PRIMER G PRO 5 L Stan opakowania oryginalne
KONCENTRAT DO GRUNTOWANIA MAPEI PRIMER G PRO 5 L Maksymalna wydajność z opakowania 200 m²

Właściwości techniczne:

Primer G Pro jest jasnoniebieskim, szybkoschnącym, bezrozpuszczalnikowym, preparatem gruntującym na bazie wodnej dyspersji wysokiej jakości żywic syntetycznych, który tworzy po wyschnięciu przezroczystą, elastyczną, zwartą powłokę, konsolidującą podłoże oraz zwiększającą przyczepność dla mas samopoziomujących, szpachlówek, farb, klejów, zapraw klejowych do płytek i zapraw tynkarskich. Primer G Pro jest preparatem gruntującym o wysokiej zdolnością penetracji i bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych potwierdzonych certyfikatem GEV (EMICODE EC1 ). Jest produktem niepalnym, więc może być aplikowany w pomieszczeniach zamkniętych, niewentylowanych, bez zachowania specjalnych środków ostrożności. 

Primer G Pro w postaci skoncentrowanej na powierzchniach gipsowych lub cementowych tworzy tak zwany film, zapobiegając w ten sposób wystąpieniu reakcji chemicznej pomiędzy produktami gipsowymi i cementowymi, w wyniku której w środowisku wilgotnym powstaje związek zwany „etryngit”. Związek ten zwiększając swoją objętość, powoduje pęcznienie produktu na bazie gipsu i doprowadza ostatecznie do uszkodzenia warstw podłoża. Primer G Pro pozwala na zmniejszenie zużycia kleju do tapet oraz ułatwia późniejsze ich usuwanie. Primer G Pro po nałożeniu i wyschnięciu ogranicza, a także reguluje chłonność podłoża (zapobiegając zbyt szybkiemu wysychaniu oraz powstawaniu mikropęknięć w aplikowanych warstwach), poprawia przyczepność i ułatwia nanoszenie kolejnych warstw. Primer G Pro zapobiega powstawaniu pęcherzy powietrza i zbyt szybkiemu wchłanianiu wody przy wyrównywaniu podłoża za pomocą mas samopoziomujących. 

Wytyczne stosowania:

Podłoże przeznaczone do gruntowania preparatem Primer G Pro powinno być suche, nośne oraz pozbawione pęknięć i substancji zmniejszających przyczepność, tj.: pyłu, tłuszczów, starych klejów syntetycznych, bitumów, środków antyadhezyjnych itp. Wszelkie zabrudzenia i warstwy o słabej wytrzymałości lub przyczepności do podłoża należy usunąć. Podłoża gipsowe, anhydrytowe oraz mocne powłoki malarskie należy przeszlifować papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić. Przed użyciem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania poprzez kilkukrotne jego wstrząśnięcie oraz dostosować stężenie preparatu do wymagań podłoża oraz materiału, który będzie następnie aplikowany. Następnie nanieść preparat gruntujący w cienkiej warstwie przy użyciu wałka, pędzla lub natrysku, nie dopuszczając do powstania kałuż i filmu na gruntowanej powierzchni, chyba że jest to konieczne ze względu na występowanie konfliktu chemicznego między podłożem a nanoszonym materiałem. Do kolejnych prac można przystąpić po około 30 min w przypadku chłonnych podłoży cementowych i 30-60 min w przypadku podłoży gipsowych oraz anhydrytowych. W przypadku klejenia płytek ceramicznych na chłonnych podłożach cementowych do klejenia można przystąpić już po 15 minutach od aplikacji Primer G Pro. Czas schnięcia w obu przypadkach podany jest dla temp.+23°C i 50% wilgotności powietrza. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl