MAPEI POROMAP RINZAFFO PLUS 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 102,99 zł 102.99
Cena netto: 83,73 zł
ilość szt.
Zyskujesz 102 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI POROMAP RINZAFFO PLUS 25 KG

Zaprawa podkładowa paroprzepuszczalna, odporna na działanie soli, na bazie spoiw hydraulicznych o właściwościach pucolanowych, nanoszona w celu podwyższenia przyczepności i wyrównania chłonności podłoża, stosowana przed nakładaniem renowacyjnych tynków osuszających

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: 7,5-8 kg/m² (na warstwę o grubości 5 mm).

Zakres stosowania:

Do prac renowacyjnych murów, gdzie wymagane jest naniesienie warstwy podkładowej w celu podwyższenia przyczepności i wyrównania chłonności podłoża, stosowana przed nakładaniem renowacyjnych tynków osuszających. Może być stosowana do wykonywania warstw zapobiegających kondensacji zarówno na powierzchniach niespójnych, jak i warstwach hydroizolacyjnych. Przy pracach renowacyjnych konstrukcji z cegieł, kamienia i tufu, również w nowo powstających budynkach, zawilgoconych i zniszczonych na skutek podciągania kapilarnego wody lub działania szkodliwych soli – siarczanów, chlorków i azotanów w przypadku, gdy podłoże jest słabe i kruszące się. 

Przykłady stosowania:

Przykłady stosowania PoroMap Rinzaffo Plus może być stosowana jako warstwa podkładowa przy wykonywaniu następujących warstw:

  • Warstwy zapobiegające kondensacji na murach oporowych częściowo podziemnych lub w całości podziemnych.
  • Tynki paroprzepuszczalne i strukturalne na murach szczególnie problematycznych, takich jak mury kamienne lub wykonane z materiałów mieszanych, lub wysokoporowate i o słabej wytrzymałości mechanicznej.
  • Wewnętrzne i zewnętrzne tynki makroporowate, osuszające i izolacyjne na ścianach z cegły, kamienia, tufu i murach mieszanych, istniejących oraz starej konstrukcji, w przypadku gdy podłoże jest niespójne i kruszące się. 
ZAPRAWA PODKŁADOWA MAPEI POROMAP RINZAFFO PLUS 25 Rodzaj produktu tynk
ZAPRAWA PODKŁADOWA MAPEI POROMAP RINZAFFO PLUS 25 Stan opakowania oryginalne

Właściwości techniczne:

PoroMap Rinzaffo Plus jest zaprawą dostępną w formie proszku, gotową do zastosowania po zmieszaniu z wodą, zawierającą specjalne spoiwa hydrauliczne o własnościach pucolanowych, naturalny piasek i specjalne dodatki, o bardzo niskiej emisji substancji lotnych (EMICODE EC1 Plus) wytwarzaną według formuły opracowanej w laboratoriach badawczych MAPEI. Produkt jest klasyfikowany jako zaprawa ogólnego przeznaczenia (GP) do stosowania wewnątrz i na zewnątrz zgodnie z normą EN 998-1 „Wymagania dotyczące zaprawy do murów - Część 1: Zaprawa do tynkowania zewnętrznego i wewnętrznego” kategoria CS IV. Po wymieszaniu PoroMap Rinzaffo Plus z wodą w betoniarce lub tynkownicy z mieszaniem ciągłym, otrzymujemy paroprzepuszczalną mieszankę odporną na działanie soli, o półpłynnej konsystencji, dającą się łatwo nakładać zarówno na powierzchnie pionowe jak i sufity. Materiał można nakładać ręcznie lub maszynowo. Mechaniczne właściwości zaprawy PoroMap Rinzaffo Plus, moduł sprężystości i porowatość są zbliżone do właściwości zapraw wapiennych, pucolanowo-wapiennych oraz tych na bazie wapna hydraulicznego, których dawniej używano w budownictwie. Jednak w porównaniu do oryginalnie użytych zapraw, PoroMap Rinzaffo Plus posiada wysoką odporność na działanie różnych czynników fizycznych i chemicznych, w tym kwaśne deszcze, na niszczące oddziaływanie soli rozpuszczalnych pochodzących z muru lub gruntu, na cykliczne zamarzanie i odmrażanie, wymywanie spowodowane przez wodę opadową, reakcję alkalia-kruszywo. Parametry techniczne zarówno świeżego, jak i utwardzonego produktu przedstawiono w tabeli „Dane Techniczne” (część Dane aplikacji i Parametry końcowe).

Przygotowanie podłoża:

Przygotowanie podłoża Jeśli PoroMap Rinzaffo Plus jest stosowany do wykonywania powłoki zapobiegającej kondensacji, należy go nałożyć bezpośrednio na warstwę Mapelastic Foundation upewniając się, że na jego powierzchni nie ma pyłu ani innych substancji, które mogłyby utrudnić przyczepność kolejnej warstwy. W przypadku podłoży o słabej wytrzymałości mechanicznej lub bardzo zniszczonych i kruszących się należy usunąć z powierzchni luźne i odspajające się fragmenty, pył, pleśń i wszelkie inne substancje osłabiające przyczepność PoroMap Rinzaffo Plus, aż do odsłonięcia czystej, mocnej i zwartej powierzchni muru. Następnie powierzchnię należy umyć wodą pod niskim ciśnieniem, aby usunąć znajdujące się na murze wykwity i osady rozpuszczalnych soli. W razie konieczności powtórzyć tę czynność kilkukrotnie. Ubytki oraz nierówności należy wypełnić lub przemurować z użyciem MapeWall Muratura Fine, MapeWall Muratura Grosso lub MapeWall Intonaca & Rinforza oraz kamieni, cegieł lub tufów o charakterystyce zbliżonej do materiału oryginalnego. Następnie podłoże należy nasycić wodą, aby zapobiec absorpcji wody z naniesionej zaprawy, co może prowadzić do utraty jej parametrów. Nadmiar wody powinien odparować, tak aby podłoże było nasycone wodą jednak powierzchniowo suche. Do usunięcia nadmiaru wody z powierzchni można użyć sprężonego powietrza. Jeżeli podłoża nie można nasycić wodą, wskazane jest przynajmniej jego nawilżenie lub użycie jednego z preparatów wzmacniających, tak aby świeżo naniesiony tynk uzyskał odpowiednią przyczepność. Przed naniesieniem PoroMap Deumidificante należy nanieść warstwę PoroMap Rinzaffo Plus o grubości ok. 5 mm pokrywając całą powierzchnię przeznaczoną do naniesienia tynku renowacyjnego/osuszającego. 

Przygotowanie materiału

Do przygotowania zaprawy z PoroMap Rinzaffo Plus można użyć normalnej betoniarki, jeśli będzie ona nakładana ręcznie lub tynkownicy z funkcją mieszania ciągłego jeśli zaprawa będzie nanoszona mechanicznie. Pomimo tego, że PoroMap Rinzaffo Plus nadaje się do ręcznej aplikacji, to dla uzyskania optymalnej wydajności zaleca się korzystanie z tynkownicy przy nakładaniu produktu na duże powierzchnie. Niewielkie ilości produktu można przygotować wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym. Nie zaleca się mieszać zaprawy ręcznie. Nanieść warstwę PoroMap Rinzaffo Plus w warstwie o grubości ok. 5 mm rozpoczynając od dołu, aż do całkowitego pokrycia powierzchni przeznaczonej do otynkowania. Zaleca się aplikację z odległości ok. 20 cm dla równomiernego.

nałożenia materiału na całej powierzchni. Po zakończeniu aplikacji nie dociskać i nie wygładzać powierzchni przez zacieranie. Przed nakładaniem PoroMap Deumidificante odczekać, aż warstwa PoroMap Rinzaffo Plus utwardzi się.

ZAPRAWA PODKŁADOWA MAPEI POROMAP RINZAFFO PLUS 25 Marka Mapei

Nanoszenie zaprawy pacą

Po wlaniu do betoniarki minimalnej wymaganej ilości wody (4,75 litra na worek PoroMap Rinzaffo Plus) należy, ciągle mieszając, wsypać proszek z opakowania. Mieszać przez około 3 minuty aż do uzyskania jednolitej zaprawy bez grudek. Zwracać uwagę na to, aby resztki niezmieszanego proszku nie pozostały na ściankach i dnie pojemnika. Dodać więcej wody, jeśli jest to wymagane, maksymalnie do 5,25 litra na opakowanie produktu (licząc z ilością dodaną na początku). Następnie znów mieszać przez około 2-3 minuty, aż do uzyskania tiksotropowo-plastycznej zaprawy. Nanieść warstwę PoroMap Rinzaffo Plus w warstwie o grubości ok. 5 mm rozpoczynając od dołu, aż do całkowitego pokrycia powierzchni przeznaczonej do otynkowania. Zaleca się aplikację z odległości ok. 20 cm dla równomiernego nałożenia materiału na całej powierzchni. Po zakończeniu aplikacji nie dociskać i nie wygładzać powierzchni przez zacieranie. Przed nałożeniem PoroMap Deumidificante odczekać, aż PoroMap Rinzaffo Plus się utwardzi. Pomimo tego, że PoroMap Rinzaffo Plus zawiera składniki ograniczające występowanie mikrorys po aplikacji, to jednak nie zaleca się nanoszenia produktu podczas wietrznej pogody lub silnego nasłonecznienia. Jeśli zachodzi konieczność aplikacji w takich warunkach, należy szczególnie starannie pielęgnować naniesioną warstwę. Powierzchnię można zraszać wodą lub zastosować inną metodę zapobiegającą zbyt szybkiemu odparowaniu wody. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl