MAPEI POROMAP FINITURA CIVILE 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 139,99 zł 139.99
Cena netto: 113,81 zł
ilość szt.
Zyskujesz 139 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI POROMAP FINITURA CIVILE 25 KG

Paroprzepuszczalna zaprawa wygładzająca o drobnej teksturze, na bazie wapna, do końcowego, gładkiego wykańczania tynków osuszających

Zastosowanie:

Gładkie wykończenia makroporowatych tynków osuszających przy renowacji murów uszkodzonych w wyniku działania wilgoci związanej z podciąganiem kapilarnym oraz obecności soli rozpuszczalnych, na starych murach kamiennych, ceglanych i z tufu. Gładkie wykończenie paroprzepuszczalnych tynków podkładowych. Gładkie wykończenie tynków wapiennych zdegradowanych na skutek oddziaływań środowiskowych, atmosferycznych oraz na skutek starzenia. 

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: 1,3 kg/m² (na 1 mm grubości).

Przykłady stosowania

  • Gładkie wykończenie makroporowatych tynków osuszających o grubszym ziarnie, wewnętrznych i/lub zewnętrznych, przy renowacji konstrukcji murowych zdegradowanych oddziaływaniem wilgoci podciąganej kapilarnie oraz występowaniem soli rozpuszczalnych.
  • Gładkie wykończenie makroporowatych tynków osuszających o grubszym ziarnie, wykonanych na murach zlokalizowanych na obszarach lagunowych lub w pobliżu mórz.
  • Gładkie wykończenia nowych tynków osuszających lub istniejących tynków na bazie wapna, na murach wykonanych z kamienia, cegieł, tufu i materiałów mieszanych.
  • Gładkie wykończenie paroprzepuszczalnych tynków podkładowych na bazie wapna.
ZAPRAWA MAPEI POROMAP FINITURA CIVILE 25 KG Rodzaj produktu gładź
ZAPRAWA MAPEI POROMAP FINITURA CIVILE 25 KG Stan opakowania oryginalne

Właściwości:

PoroMap Finitura Civile jest gotową do użycia, drobnoziarnistą zaprawą proszkową zawierającą wapno, naturalny drobny piasek i specjalne dodatki. Charakteryzuje się bardzo niską emisją Lotnych Związków Organicznych (EMICODE EC1PLUS), a formuła produktu została opracowana w laboratoriach badawczych MAPEI. Produkt jest klasyfikowany jako zaprawa ogólnego przeznaczenia (GP) do stosowania wewnątrz i na zewnątrz zgodnie z normą EN 998-1 „Wymagania dotyczące zaprawy do murów - Część 1. Zaprawa do tynkowania zewnętrznego i wewnętrznego”, kategoria CS II. Po zmieszaniu PoroMap Finitura Civile z wodą w odpowiednim, czystym pojemniku, powstaje paroprzepuszczalna, odporna na sole zaprawa o plastycznej konsystencji, która w łatwy i efektywny sposób może być nanoszona płaską, metalową szpachelką zarówno na powierzchnie pionowe, jak i na sufity. Zaprawy wytworzone z PoroMap Finitura Civile mają bardzo podobne właściwości, pod względem wytrzymałości mechanicznej i modułu sprężystości, do zapraw wygładzających na bazie wapna, pucolany lub wapna hydraulicznego pierwotnie stosowanych w budownictwie. Parametry techniczne zarówno świeżego, jak i utwardzonego produktu przedstawiono w tabeli „Dane Techniczne” (część Dane aplikacji i Parametry końcowe).

Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do naniesienia PoroMap Finitura Civile musi być czyste, mocne i wolne od pyłu oraz kruszących się fragmentów. Przed wykonaniem tynku zawsze należy zwilżyć podłoże wodą. 

Przygotowanie materiału

Zaprawę PoroMap Finitura Civile należy przygotować w czystym pojemniku o odpowiedniej pojemności przy użyciu wolnoobrotowego mieszadła elektrycznego, wyposażonego w odpowiednią końcówkę mieszającą. Nie zaleca się mieszać zaprawy ręcznie. Do pojemnika należy wlać minimalną ilość wody tj. 7 litrów na 25 kg worek PoroMap Finitura Civile, następnie mieszając stopniowo wsypywać proszek z worka. Mieszać przez około 3 minuty usuwając niewymieszany proszek ze ścian i łopatek mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej mieszanki bez grudek. Jeżeli jest to wymagane można dodać pozostałą wodę, tak aby całkowita ilość nie przekroczyła 7,75 litra na worek 25 kg. Mieszać ponownie przez 2-3 minuty zależnie od wydajności mieszadła, do uzyskania plastycznej, tiksotropowej zaprawy.

Aplikacja materiału

Płaską, metalową pacą nanieść równą warstwę PoroMap Finitura Civile o grubości do 2 mm (w jednej warstwie). Zaprawę podczas nanoszenia docisnąć lekko do podłoża, aby uzyskać odpowiednią przyczepność do podłoża oraz usunąć pęcherzyki powietrza z porów. Kolejne warstwy można nanosić, gdy poprzednia zacznie wiązać. Jeśli PoroMap Finitura Civile jest stosowane do wykończenia powierzchni istniejących tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych, zaleca się nałożenie alkaloodpornej siatki z włókna szklanego Mapenet 150 (oczko 4x4,5 mm), wtapianej między pierwszą i drugą warstwę zaprawy, zgodnie z wytycznymi ETAG 004. Powierzchnię PoroMap Finitura Civile można wygładzić lekko zwilżoną pacą gąbczastą, prowadząc ją ruchami okrężnymi. Czynność należy wykonać zanim produkt zacznie wiązać. W czasie słonecznej lub wietrznej pogody powierzchnię naniesionej zaprawy należy starannie pielęgnować. Pomimo, że PoroMap Finitura Civile można nakładać na makroporowate tynki osuszające, nie zaleca się jednak jego stosowania na murach poddawanych intensywnemu działaniu wilgoci kapilarnej, jak i na konstrukcjach, w których występuje wysokie stężenie rozpuszczalnych soli. Drobnoziarnista struktura produktu może nieznacznie zmniejszyć paroprzepuszczalność zaprawy tynkarskiej, szczególnie w przypadku tynków osuszających, gdzie z drugiej strony ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu paroprzepuszczalności i porowatości, aby sprzyjać odparowaniu wilgoci obecnej w murze. W takich przypadkach lepiej stosować Silexcolor Tonachino lub Silancolor Tonachino – barwione, cienkowarstwowe masy tynkarskie, odpowiednio na bazie krzemianów lub siloksanów, nanoszone na podłoże zagruntowane uprzednio odpowiednim preparatem gruntującym (Silexcolor Primer lub Silancolor Primer). 

Warstwa wykończeniowa:

Powierzchnia PoroMap Finitura Civile może zostać pomalowana dopiero po całkowitym związaniu zaprawy. Do malowania zalecamy zastosowanie Silexcolor Pittura lub Silancolor Pittura po zagruntowaniu podłoża odpowiednim preparatem. W przypadku powierzchni szczególnie narażonych na działanie deszczu, które nie wymagają barwnej powłoki, istnieje możliwość ochrony za pomocą transparentnego środka Antipluviol S, rozpuszczalnikowego impregnatu hydrofobowego na bazie żywic siloksanowych lub wodorozcieńczalnego Antipluviol W. 

ZAPRAWA MAPEI POROMAP FINITURA CIVILE 25 KG Marka Mapei
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl