MAPEI NOVOPLAN 21 23 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 69,99 zł 69.99
Cena netto: 56,90 zł
ilość szt.
Zyskujesz 69 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI NOVOPLAN 21 23 KG

Szybkotwardniejąca cementowa masa samopoziomująca o bardzo drobnym kruszywie, zapewniająca idealną gładkość powierzchni. Do stosowania w warstwach o grubości od 1 do 10 mm.

Zastosowanie:

Novoplan 21 jest przeznaczony do wyrównywania i wygładzania nowych lub istniejących podłoży, przeznaczonych do montażu wykładzin z PVC, paneli winylowych LVT, wykładzin z linoleum naturalnego, gumowych, korkowych, poliolefinowych, wykładzin tekstylnych, gumy, korka, wykładzin tekstylnych (w tym igłowych, igłowanych i płytek dywanowych) w miejscach, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość na obciążenia i ruch pieszy, w biurach, oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Novoplan 21 można stosować również pod okładziny ceramiczne, kamień naturalny oraz panele laminowane i podłogi drewniane wielowarstwowe, które nie będą przyklejone do podłoża, tylko ułożone luźno (pływająco).

Novoplan 21 może być stosowany tylko wewnątrz pomieszczeń, w warstwie o grubości od 1 do 10 mm.

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 23 kg

Zużycie: Ok. 1,6 kg/m na 1 mm grubości warstwy

Właściwości:

  • Novoplan 21 jest proszkową zaprawą w kolorze szarym, składającą się ze specjalnego szybkowiążącego cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych oraz specjalnych dodatków opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI.
  • Novoplan 21 po zmieszaniu z wodą staje się łatwą do nanoszenia masą, o dobrej urabialności, o bardzo dobrych właściwościach samopoziomujących i krótkim czasie schnięcia.
  • Novoplan 21 może być również nanoszony mechanicznie za pomocą odpowiedniej pompy.
  • Novoplan 21 jest wytrzymały na obciążenia krzesłami i meblami na kółkach.
  • Novoplan 21 można nakładać w warstwie o grubości do 10 mm w jednym cyklu roboczym, bez ryzyka powstania skurczu, który mógłby spowodować rysy i pęknięcia na powierzchni masy. Po całkowitym związaniu, osiąga wysoką wytrzymałość na ściskanie, zginanie, uderzenia. Po całkowitym wyschnięciu masy, po ok. 24-48 godzinach, można przystąpić do montażu okładziny. Czas schnięcia masy zależy od grubości wykonanej warstwy, temperatury i wilgotności otoczenia.
MASA SAMOPOZIOMUJĄCA MAPEI NOVOPLAN 21 23 KG Stan opakowania oryginalne
MASA SAMOPOZIOMUJĄCA MAPEI NOVOPLAN 21 23 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 23 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoża powinny być suche, mocne, odkurzone, wolne od luźno związanych części, farb, wosku, oleju, rdzy i gipsu oraz odpowiednio wysezonowane. Podłoże lub jego fragmenty, które nie są wystarczająco mocne, powinny zostać usunięte lub tam gdzie jest to możliwe wzmocnione przy użyciu odpowiedniego preparatu np.: Prosfas, Primer EP, Eco Prim PU 1K, Eco Prim PU 1K Turbo, Primer MF. Pęknięcia należy naprawić przy pomocy Eporip, Eporip Turbo lub Eporip SCR. Chłonne lub/i porowate podłoża cementowe powinny być zagruntowane przy użyciu preparatu Primer G Pro lub Eco Prim T Plus (w rozcieńczeniu z wodą 1:2), w celu zapewnienia optymalnej przyczepności do podłoża i ujednolicenia jego chłonności. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób rozcieńczenia preparatu gruntującego, który jest uzależniony od stopnia chłonności podłoża. W tym celu należy zapoznać się z kartą techniczną stosowanego produktu. Gładkie i nienasiąkliwe powierzchnie ceramiczne i kamienne należy oczyścić przy użyciu detergentów i zagruntować przy użyciu Eco Prim Grip Plus lub oczyścić jak wyżej, przeszlifować a następnie zagruntować przy użyciu Eco Prim T Plus w koncentracie, po czym przy uwzględnieniu czasów zawartych w karcie technicznej wybranego preparatu gruntującego, przystąpić do aplikacji Novoplan 21.

Przygotowanie zaprawy

Do czystego pojemnika wlać 5,75-6,0 litra czystej, zimnej wody a następnie wsypać zawartość 23 kg worka Novoplan 21. Wymieszać przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednorodnej masy pozbawionej grudek. Większe ilości Novoplan 21 mogą być przygotowywane w odpowiednich mieszalnikach. W przypadku dużych powierzchni Novoplan 21 może być przygotowywany i aplikowany przy użyciu specjalnych mieszalników i pomp. Zaprawę pozostawić na kilka minut, następnie ponownie ją wymieszać. Tak przygotowana mieszanka jest już gotowa do użycia. Novoplan 21 zachowuje swoje właściwości robocze przez 30 minut (w temperaturze +23°C). 

MASA SAMOPOZIOMUJĄCA MAPEI NOVOPLAN 21 23 KG Kod producenta NOVOPLAN 21

Nanoszenie zaprawy

Novoplan 21 nakłada się w pojedynczej grubości warstwy 1-10 mm za pomocą dużej, metalowej szpachli lub rakli, trzymając narzędzie lekko pochylone w stosunku do powierzchni, by uzyskać warstwę o odpowiedniej grubości. Zaleca się odpowietrzenie zaaplikowanej zaprawy używając kolczastej rolki (tzw. jeża). Na duże powierzchnie masę Novoplan 21 można rozprowadzać także maszynowo. W przypadku, gdy potrzebna jest druga warstwa, zalecane jest nałożenie jej, gdy tylko pierwsza warstwa będzie wystarczająco związana (możliwe obciążenia ruchem pieszym), po ok. 3 godzinach w temperaturze +23ºC. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl