MAPEI MONOLASTIC 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 323,99 zł 323.99
Cena netto: 263,41 zł
ilość szt.
Zyskujesz 323 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MONOLASTIC 20 KG

Jednoskładnikowa, elastyczna, cementowa zaprawa uszczelniająca

Zastosowanie:

Zabezpieczanie przeciwwodne balkonów, tarasów, loggi, pomieszczeń mokrych (łazienki, natryski, toalety, pralnie, kuchnie) oraz basenów kąpielowych, wykonywane przed montażem płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Wykonywanie hydroizolacji poziomych i pionowych powierzchni betonowych, tynków i zapraw cementowych wewnątrz i na zewnątrz. 

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 20 kg

Zużycie: 1,1 kg/m na każdy mm grubości.

Właściwości:

Monolastic to jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca na bazie spoiwa cementowego, wyselekcjonowanych, drobnoziarnistych, obojętnych chemicznie wypełniaczy, oraz specjalnych, wysoce elastycznych polimerów akrylowych. Po zmieszaniu zaprawy z wodą uzyskuje się mieszankę o doskonałej plastyczności, łatwą do nakładania szpachlą, wałkiem lub pędzlem, można ją także stosować na powierzchnie pionowe, bez ryzyka kapania i powstawania zacieków. Zaprawa Monolastic wykazuje doskonałą przyczepność do wszystkich powierzchni betonowych, murowanych, ceramicznych i marmurowych, pod warunkiem, że są one czyste i mocne.

ZAPRAWA USZCZELNIAJĄCA MAPEI MONOLASTIC 20 KG Stan opakowania oryginalne
ZAPRAWA USZCZELNIAJĄCA MAPEI MONOLASTIC 20 KG Stan opakowania oryginalne

Zalety:

  • Doskonałe właściwości robocze i parametry użytkowe potwierdzone badaniami (z użyciem 5,4-5,8 l wody zarobowej)
  • Produkt z oznakowaniem CE, zgodny z normą EN 14891 (CM01P).
  • Zdolność mostkowania rys, w tym także w niskiej temperaturze (-5°C).
  • Gwarantowana, trwała powłoka hydroizolacyjna przy grubości warstwy zaledwie 2 mm.
  • Doskonała przyczepność do różnych podłoży.
  • Opakowanie można pozostawić otwarte, co nie wpływa negatywnie na produkt.
  • Doświadczenie: produkt dostępny na rynku od ponad 10 lat.

Przygotowanie podłoża:

Przed aplikacją produktu należy zwrócić szczególną uwagę na podłoże oraz jego przygotowanie.

ISTNIEJĄCE POSADZKI: Okładziny z ceramiki, gresu, klinkieru, terakoty itp. muszą dobrze przylegać do podłoża, a ich powierzchnia musi być wolna od wszelkich substancji, które mogłyby obniżyć przyczepność, takich jak: tłuszcz, olej, wosk, resztki lakieru czy farby. Fragmenty posadzki posiadające słabą przyczepność do podłoża należy usunąć, a powstałe ubytki wyrównać odpowiednią zaprawą np. Adesilex P4 lub Planitop Fast 330. W celu usunięcia wszelkich resztek substancji, które mogłyby obniżyć przyczepność warstwy Monolastic do podłoża, należy najpierw umyć powierzchnię mieszaniną (30%) wody i sody kaustycznej, a następnie spłukać dokładnie wodą.

JASTRYCHY CEMENTOWE: Pęknięcia powstałe na skutek „osiadania” podłoża bądź skurczu plastycznego czy higrometrycznego powinny zostać uprzednio naprawione żywicą Eporip lub Eporip Turbo; w przypadku konieczności nałożenia dodatkowej warstwy (np. przy formowaniu spadku, wyrównywaniu zagłębień, itp.) zastosować zaprawę Adesilex P4, Nivoplan Plus, Planitop Fast 330, Planitop 400 lub Planitop Rasa&Ripara R4.

TYNKI: Tynki cementowe i cementowo-wapienne muszą być prawidłowo sezonowane (co najmniej 7 dni na każdy cm grubości warstwy nałożonego tynku), muszą dobrze przylegać do podłoża, być wytrzymałe, niezakurzone i niepokryte żadnymi powłokami malarskimi. W przypadku konieczności dodatkowego wyrównania powierzchni tynku zastosować zaprawę Nivoplan Plus lub Planitop Fast 330.

Podłoże przed aplikacją Monolastic nie wymaga gruntowania. Przed rozpoczęciem nakładania warstwy Monolastic podłoże należy jedynie zwilżyć czystą wodą. Należy zwrócić uwagę na to, żeby nie doprowadzić do jego nadmiernego zawilgocenia (nasycenia) wodą. W przypadku wykonywania hydroizolacji, kluczowym czynnikiem dla skuteczności całej izolacji jest odpowiednia obróbka detali zapewniająca ciągłość warstwy hydroizolacji. Z tego względu w miejscach krytycznych, jak dylatacje, połączenia ściana-ściana oraz podłoga-ściana, połączenia materiałów o zróżnicowanych parametrach fizykochemicznych i różnej rozszerzalności liniowej, niezbędne jest zastosowanie specjalnych akcesoriów np. taśm uszczelniających Mapeband, Mapeband W, Mapeband SA, Mapeband Easy, Mapeband TPE. Taśma uszczelniająca Mapeband, Mapeband W i Mapeband Easy oraz samoprzylepna, butylowa taśma uszczelniająca Mapeband SA stosowane są do przeciwwodnego zabezpieczania złączy dylatacyjnych, krawędzi i naroży pomiędzy ścianami oraz pomiędzy ścianami a podłogą. Mapeband TPE jest stosowany natomiast do uszczelnienia dylatacji konstrukcyjnych i złączy narażonych na duże obciążenia i związane z tym przemieszczenia elementów konstrukcji względem siebie. Wszystkie taśmy uszczelniające charakteryzują się wysoką odpornością na alkalia, która umożliwia ich stosowanie w tego typu obszarach. Do uszczelniania odpływów należy użyć specjalnych, gotowych elementów z linii Drain, dopasowując je do wymagań danej konstrukcji. Po wyrównaniu i oczyszczeniu podłoża, ale przed położeniem izolacji przeciwwodnej, absolutnie konieczne jest wykonanie uszczelnienia w omówionych wyżej krytycznych obszarach. Szczególną uwagę należy również zwrócić na metalowe elementy, które będą wbudowane w konstrukcję tarasu, tj. obróbki blacharskie itp. Ze względu na czynniki destrukcyjnie oddziałujące na tego typu konstrukcje zewnętrzne, elementy metalowe powinny być dobrane, zabezpieczone (antykorozyjnie) i zamocowane w taki sposób, aby nie doszło do ich uszkodzenia w trakcie eksploatacji. 

Przygotowanie zaprawy:

Przygotowanie zaprawy Do odpowiednio dobranego pod względem wielkości i czystego pojemnika wlać 5,4-5,8 l wody, następnie powoli dodawać proszek Monolastic, ciągle mieszając. Mieszać przez około 3 minuty, aż do uzyskania całkowicie jednorodnej zaprawy bez grudek, zbierając niewymieszany proszek ze ścianek i z dna pojemnika. Do mieszania stosować wolnoobrotowe mieszadło mechaniczne w celu uniknięcia nadmiernego napowietrzenia mieszanki. Nie zaleca się przygotowywać mieszanki ręcznie.

ZAPRAWA USZCZELNIAJĄCA MAPEI MONOLASTIC 20 KG Marka Mapei

Nakładanie zaprawy:

Nanoszenie zaprawy Zaprawa Monolastic może być nakładana pędzlem, wałkiem lub szpachlą w ciągu 60 minut od momentu przygotowania. Zaleca się nakładanie zaprawy w dwóch warstwach, przy czym drugą warstwę można nakładać w odstępie co najmniej 2 godzin (nie wcześniej niż przed wyschnięciem pierwszej warstwy), tak aby uzyskać ostatecznie warstwę izolacji o grubości nie mniejszej niż 2 mm i nie większej niż 4 mm. W miejscach występowania rys i mikrospękań lub miejscach szczególnie narażonych na występowanie naprężeń, zaleca się wtopienie w pierwszą, jeszcze świeżą warstwę Monolastic, odpornej na alkalia siatki z włókna szklanego Mapenet 150 stosując 10 cm zakład. Natychmiast po nałożeniu siatki powierzchnia Monolastic powinna zostać wyrównana przy użyciu gładkiej stalowej pacy. W celu poprawy parametrów zaprawy Monolastic, w tym zdolności mostkowania rys w miejscach, gdzie jest to wymagane, zaleca się zastosowanie perforowanej włókniny polipropylenowej Mapetex Sel. Na pierwszej, jeszcze świeżej warstwie Monolastic należy ułożyć tkaninę Mapetex Sel z 10 cm zakładem i docisnąć ją płaską stroną pacy, tak aby zaprawa wysyciła tkaninę. Po związaniu pierwszej warstwy Monolastic, na tkaninę Mapetex Sel nałożyć drugą warstwę zaprawy Monolastic, tak aby dokładnie ją pokryć, po czym wyrównać ostatecznie całą powierzchnię.

Układając Monolastic na małych balkonach, można zastosować 2 warstwy hydroizolacji bez konieczności zbrojenia pod warunkiem, że całkowita grubość warstwy wynosi co najmniej 2 mm. Montaż płytek ceramicznych można rozpocząć po dostatecznym związaniu zaprawy Monolastic, co najmniej po 2 dniach od wykonania warstwy uszczelniającej. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl