MAPEI MAPELASTIC 32 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 389,99 zł 389.99
Cena netto: 317,07 zł
ilość szt.
Zyskujesz 389 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MAPELASTIC 32 KG DWUSKŁADNIKOWA IZOLACJA

MAPEI MAPELASTIC 32KG

Elastyczna, dwuskładnikowa izolacja przeciwwodna zachowująca elastyczność w temperaturze do -20°C, na bazie cementu i żywic syntetycznych do uszczelniania powierzchni, balkonów, tarasów, łazienek i basenów, oraz do powierzchniowej ochrony betonu i hydroizolacji podziemnych części budynków.

PRODUCENT: MAPEI

OPAKOWANIE: ZESTAW PO 32KG (CZĘŚĆ A 24KG + CZĘŚĆ B 8KG) 

ZUŻYCIE: Przy metodzie ręcznej: ok. 1,7 kg/m² na 1 mm grubości warstwy Przy metodzie natryskowej: ok. 2,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy

ZAKRES STOSOWANIA

Izolacja przeciwwodna i ochrona konstrukcji betonowych, tynków i podkładów cementowych.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

 • Uszczelnianie zbiorników betonowych przeznaczonych do magazynowania wody, także wody pitnej • Izolacja przeciwwodna łazienek, kabin prysznicowych, balkonów, tarasów, basenów itp. stosowana przed montażem okładzin ceramicznych • Izolacja przeciwwodna płyt kartonowo-gipsowych, tynków lub podkładów cementowych, bloczków z gazobetonu a także wodoodpornej sklejki • Elastyczna warstwa uszczelniająca oraz wygładzająca stosowana w celu zabezpieczenia powierzchni betonowych, narażonych na niewielkie deformacje pod wpływem obciążeń (np. prefabrykatów betonowych)• Ochrona tynków lub betonu, na których występują rysy spowodowane skurczem, przed wnikaniem wody oraz przed działaniem agresywnych czynników atmosferycznych • Ochrona betonowych słupów oraz belek stropowych przed karbonatyzacją, a także betonowych elementów wiaduktów drogowych i kolejowych, naprawianych produktami z linii Mapegrout, jako ochrona konstrukcji żelbetowych ze zbyt cienką warstwą otulenia prętów zbrojeniowych• Ochrona powierzchni betonowych narażonych na działanie wody morskiej oraz czynników chemicznych np. środków odladzających, siarczanów i chlorków.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY Składnik B (płyn) wlać do czystego pojemnika. Powoli dodawać składnik A (proszek), cały czas mieszając masę mieszadłem wolnoobrotowym. Mieszać przez kilka minut, do uzyskania jednolitej konsystencji mieszanki bez grudek, które mogą osadzić się na dnie i na bokach pojemnika. Do przygotowania jednorodnej masy używać mieszadła wolnoobrotowego, zwracając uwagę na to, by do mieszanki nie dostało się zbyt dużo powietrza. Nie należy mieszać masy ręcznie. Mapelastic można przygotowywać również za pomocą mieszalnika do zapraw, który często jest dostarczany wraz z agregatem tynkarskim. W przypadku zastosowania tej metody, zanim mieszanka trafi do zbiornika pompy, należy upewnić się, czy jej konsystencja jest jednorodna i pozbawiona jakichkolwiek grudek

RĘCZNE NANOSZENIE ZARAWYPrzygotowaną do użycia masę Mapelastic należy wykorzystać w ciągu 60 minut po wymieszaniu. Za pomocą gładkiej pacy należy, starając się zapewnić jak najlepszy kontakt z podłożem nanieść na przygotowaną powierzchnię cienką warstwą Mapelastic (tzw. warstwa kontaktowa), która ma na celu wypełnienie wszystkich występujących w nim porów i drobnych niedoskonałości. Następnie, na wciąż świeżą warstwę kontaktową należy przy użyciu gładkiej pacy nanieść warstwę właściwą tak, aby ostateczna grubość warstw nie była mniejsza niż 2 mm. Gdy uszczelniane są powierzchnie tarasów, balkonów i basenów, pomimo faktu, że z technicznego punktu widzenia nie jest to konieczne, zaleca się wtopienie w świeżą warstwę właściwą Mapelastic (naniesioną wcześniej przy użyciu 4mm pacy zębatej) alkaloodpornej siatki wzmacniającej Mapenet 150 (szczegóły w karcie technicznej). Siatkę należy po rozłożeniu zatopić w zaprawie przy użyciu gładkiej strony pacy. Siatka Mapenet 150 zapewnia lepszą kontrolę grubości nakładanej warstwy oraz zwiększy dodatkowo zdolność mostkowania ewentualnych pęknięć w podłożu. Siatkę należy zastosować szczególnie na powierzchniach, na których zaobserwowano rysy, lub które poddawane będą szczególnym obciążeniom. Drugą warstwę Mapelastic należy nakładać w momencie gdy pierwsza jest już sucha (po około 4-5 godz.). Okładziny ceramiczne należy montować po dostatecznym związaniu masy uszczelniającej. Maksymalny czas oczekiwania przed montażem okładziny ceramicznej przy niesprzyjających warunkach (niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza) wynosi 5 dni, jednak przy sprzyjających warunkach i niskiej wilgotności podłoża, czas ten może ulec skróceniu do 24 godz. 

APLIKACJA PRODUKTU METODĄ NATRYSKOWĄ

Po przygotowaniu powierzchni  nanieść Mapelastic za pomocą pompy natryskowej z dyszą odpowiednią dla drobnoziarnistych zapraw, w celu uzyskania minimalnej zalecanej grubości warstwy 2 mm. Jeżeli wymagana jest grubsza warstwa Mapelastic, należy nanieść go w kilku warstwach. Kolejna warstwa może być nakładana tylko wtedy, gdy poprzednia jest już sucha (po 4-5 godzinach). W miejscach, gdzie występują małe pęknięcia lub które poddane są działaniu silnych naprężeń zaleca się zastosowanie w pierwszej warstwie świeżo ułożonego Mapelastic siatki Mapenet 150. Natychmiast po rozłożeniu siatki, należy ją wtopić w warstwę Mapelastic za pomocą płaskiej, metalowej pacy. Jeśli pokrycie siatki zaprawą jest niewystarczające, należy nanieść kolejną warstwę Mapelastic. Jeżeli Mapelastic jest stosowany do ochrony podpór i belek mostowych, kolejowych przejść podziemnych lub do fasad na budynkach itp., warstwę izolacji przeciwwodnej można pokryć farbami na bazie żywicy akrylowej z linii Elastocolor, które są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki zastosowaniu automatycznego systemu barwienia ColorMap. Natomiast jeśli Mapelastic jest stosowany do ochrony powierzchni nieprzeznaczonych do ruchu pieszego, gdzie nie przewiduje się wykończenia okładziną ceramiczną takich jak płaskie dachy, produkt może być pokryty Elastocolor Waterproof, elastyczną żywicą akrylową w dyspersji wodnej. Elastocolor Waterproof jest dostępny w szerokiej gamie kolorów dzięki zastosowaniu automatycznego systemu barwienia ColorMap. Elastocolor Waterproof powinien być zastosowany nie wcześniej niż 20 dni po położeniu Mapelastic.

MAPEI MAPELASTIC 32 KG DWUSKŁADNIKOWA IZOLACJA Stan opakowania oryginalne

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

3 listopada 2023

Zastosowałem na tarasie na zewnątrz jako tymczasowa hydroizolacja wraz z narożnikami systemowymi, jak na ten moment się sprawdza - woda nie wsiąka w posadzkę, zobaczymy po czasie

3 listopada 2023

Łatwy w użyciu, super efekty.

9 listopada 2023

Użyłem go w łazience przed montażem płytek ceramicznych. Prosty w użyciu i skuteczny.

9 listopada 2023

Użyłem Mapelastica do izolacji basenu w moim ogrodzie. Jego wydajność była imponująca - zużyłem go około 2,2 kg/m² na warstwę o grubości 1 mm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl