MAPEI MAPEKLINKER N 292 25 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 41,99 zł 41.99
Cena netto: 34,14 zł
ilość szt.
Zyskujesz 41 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MAPEKLINKER N 292 25 KG

Mapeklinker jest zaprawą przeznaczoną do wznoszenia i spoinowania murów z cegły klinkierowej, szczególnie zalecana do wznoszenia i spoinowania murów dekoracyjnych.

PRODUCENT: MAPEI

WAGA: 25 KG

KOLOR: 292 SZARY KAMIEŃ

ZUŻYCIE:Jako zaprawa do murowania: – około 50 kg/m² dla muru o grubości 12 cm; – około 105 kg/m² dla muru o grubości 25 cm. Jako zaprawa do spoinowania: – około 5 kg/m² w zależności od formatu cegły i szerokości spoiny. 

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapeklinker jest hydraulicznie wiążącą zaprawą cementową, dostępną w pięciu kolorach, składającą się z cementu, wyselekcjonowanych kruszyw oraz dodatków modykujących, zapewniających zwiększoną odporność zaprawy na powstawanie wykwitów i przebarwień. Charakteryzuje się łatwością przygotowania i aplikacji. Wysycha bezskurczowo, uzyskując wysoką przyczepność i wytrzymałość. Dzięki swojej wysokiej szczelności zapobiega powstawaniu plam i wykwitów zarówno na powierzchni spoiny jaki i na cegle klinkierowej, zapewniając jednocześnie przepuszczalność pary wodnej. Wykonane spoiny są odporne na działanie deszczu i mrozu oraz zmiennych warunków atmosferycznych.

ZAKRES STOSOWANIA

Wznoszenie murów z cegieł licowych i klinkierowych wraz z jednoczesnym wykonaniem spoin. Murowanie kominów, ogrodzeń, murków oporowych, fundamentów, ścian konstrukcyjnych itp. Spoinowanie szczelin między cegłami klinkierowymi. Dekoracyjne spoinowanie ścian z cegieł klinkierowych wszystkich typów wewnątrz i na zewnątrz budynków.

PRZYGOTOWANIE

Mapeklinker należy wymieszać ręcznie (np. kielnią), mieszadłem wolnoobrotowym lub w betoniarce z czystą, zimną wodą, aż do uzyskania jednolitej, nie zawierającej grudek, plastycznej konsystencji. Tak przygotowaną zaprawę pozostawić na około 5 minut i ponownie wymieszać. Ilość wody potrzebna do rozrobienia zaprawy wynosi od 3,00 do 3,75 l wody na każde 25 kg i jest uzależniona od wymaganej konsystencji. Zaprawę należy zużyć w ciągu 120 minut od wymieszania. Po zakończeniu procesu przygotowania zaprawy nie dodawać wody, gdyż może to spowodować różnice kolorystyczne.

ZAPRAWA MAPEI MAPEKLINKER N 114 ANTRACYT 25 KG Stan opakowania oryginalne
ZAPRAWA MAPEI MAPEKLINKER N 114 ANTRACYT 25 KG Marka Mapei

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (1)

17 listopada 2023

Dobry produkt, zastosowałem do spoinowania murów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl