MAPEI MAPEKLEJ EXTRA SZARY 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 23,99 zł 23.99
Cena netto: 19,50 zł
ilość szt.
Zyskujesz 23 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MAPEKLEJ EXTRA SZARY 25 KG

KLASYFIKACJA WG NORMY PN-EN 12004 Mapeklej Extra jest cementową zaprawą klejącą, normalnie wiążącą, typu i klasy C1.

Producent: MAPEI

Opakowanie: 25kg

Zużycie: Montaż ceramiki: mozaika i małe formaty płytek 2 kg/m²Formaty normalne : 2,5-3 kg/m²Duże formaty, płytki zewnętrzne  4 kg/m²

ZAKRES STOSOWANIAMapeklej Extra jest przeznaczony do klejenia płytek ceramicznych na zewnątrz i wewnątrz budynku, na posadzkach, ścianach i sufitach, pod warunkiem, że podłoże jest stabilne, nośne i chłonne.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNEMapeklej Extra jest proszkową zaprawą klejącą koloru szarego, składającą się z cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków, wg receptur opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI. Mapeklej Extra po rozrobieniu z wodą staje się łatwą do nanoszenia zaprawą klejącą, o dużej przyczepności zarówno do podłoża, jak i płytek ceramicznych. Schnie bezskurczowo, a po wyschnięciu jest mrozoodporna i wodoodporna.

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża, na których będzie stosowany Mapeklej Extra powinny być wysezonowane, odporne mechanicznie, mocne, odpowiednio suche, czyste i odpylone, bez pęknięć, luźno związanych części, zabrudzeń z olejów, smarów i wosku. Podłoża cementowe nie powinny podlegać skurczowi po instalacji płytek, dlatego tynki powinny być sezonowane przez przynajmniej jeden tydzień na każdy centymetr grubości, a całkowity czas sezonowania podkładów cementowych powinien wynosić co najmniej 28 dni chyba, że zostały wykonane z użyciem specjalnych szybkoschnących i szybkowiążących spoiw i zapraw MAPEI takich jak: Topcem, Topcem Pronto lub Mapecem Pronto. Powierzchnie zewnętrzne narażone na silne działanie promieni słonecznych należy przed aplikacją zaprawy zwilżyć wodą i odczekać do wchłonięcia i powstania matowo-wilgotnej powierzchni. Podłoża gipsowe i podkłady anhydrytowe powinny być suche (maksymalna dopuszczalna wilgotność 0,5%), odpowiednio wytrzymałe, nośne i zagruntowane preparatem Primer G lub Eco Prim T, a w miejscach narażonych na ciągłe działanie wilgoci zabezpieczone preparatem Mapegum WPS.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY KLEJĄCEJ

Do czystego pojemnika należy wlać 5,25-5,75 litrów czystej, zimnej wody. Wsypać zawartość całego opakowania Mapeklej Extra, następnie wymieszać mechanicznym mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek konsystencji. Po około 5 minutach zaprawę należy ponownie przemieszać i przystąpić do jej aplikacji. Czas zachowania właściwości roboczych przygotowanej w ten sposób zaprawy wynosi około 6 - 8 godzin.

NANOSZENIE ZAPRAWY KLEJĄCEJMapeklej Extra należy nanosić na podłoże przy pomocy pacy zębatej. Paca powinna być tak dobrana, aby pozwalała na pokrycie spodniej strony płytki w co najmniej 65-70% dla ścian lub lekkiego ruchu wewnątrz budynku i 100% dla intensywnego ruchu, płytek o dużych formatach oraz w przypadku montażu okładziny na zewnątrz budynków. Aby uzyskać najlepszą przyczepność, należy najpierw na podłożu rozprowadzić gładką stroną pacy cienką warstwę Mapeklej Extra. Natychmiast po tym nanieść warstwę o wymaganej grubości, używając pacy zębatej, dobranej w zależności od typu i rozmiaru płytek. Przy montażu płytek ceramicznych na zewnątrz i na posadzkach, które będą narażone na duże obciążenia, należy nanieść warstwę kleju również na spodnią stronę płytki (metoda podwójnego smarowania) - w celu zapewnienia pełnego pokrycia jej spodniej strony zaprawą klejącą. Alternatywnie do powyższej metody, przy układaniu na powierzchniach poziomych płytek o większym formacie (do 900 cm2), aby poprawić właściwości aplikacyjne i zwiększyć zdolność kleju do wypełniania spodniej strony płytki, można przygotować bardziej płynną zaprawę, przez zwiększenie ilości wody zarobowej - w podanym zakresie.

OBCIĄŻENIE RUCHEM PIESZYM

Posadzki mogą być obciążone lekkim ruchem pieszym po ok. 24 godzinach.

PEŁNE OBCIĄŻENIE

Pełne obciążenie posadzki jest dopuszczalne po upływie 14 dni.  

KLEJ DO PŁYETK NA POSADZKI ŚCIANY I SUFITY Rodzaj inny
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl