MAPEI MAPEFLEX AC3 SZARY 310 ML

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,99 zł 17.99
Cena netto: 14,63 zł
ilość szt.
Zyskujesz 17 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MAPEFLEX AC3 SZARY 310 ML

Akrylowy uszczelniacz o gładkim wykończeniu, nadający się do malowania po utwardzeniu

Mapeflex AC3 to masa uszczelniająca na bazie żywic akrylowych w dyspersji wodnej, przeznaczona do wypełniania wewnętrznych pęknięć, rys, szczelin i złączy dylatacyjnych poddawanych ograniczonym odkształceniom. Po utwardzeniu masa posiada gładką powierzchnię, którą można malować farbami elastomerowymi, powszechnie stosowanymi w budownictwie. 

Zastosowanie:

 • Uszczelnianie złączy między płytami g-k.
 • Wypełnianie pęknięć, rys i szczelin w ścianach, sufitach, narożnikach przed malowaniem i innymi pracami wykończeniowymi.
 • Wypełnianie i uszczelnianie połączeń oraz dylatacji.
 • Uszczelnianie połączeń betonowych elementów prefabrykowanych.
 • Uszczelnianie szczelin między ramami okiennymi, ościeżnicami drzwi i roletami.
 • Uszczelnianie szczelin pomiędzy ścianami, sufitami, panelami izolacyjnymi i drewnianymi.
 • Uszczelnianie połączeń między różnymi materiałami budowlanymi np. elementami betonowymi, murem ceglanym, bloczkami z betonu komórkowego, bloczkami gipsowymi, drewnem i kamieniem naturalnym.
 • Wypełnianie szczelin przy montażu listew przypodłogowych, schodów, gniazdek elektrycznych, elementów dekoracyjnych z gipsu i polistyrenu ekstrudowanego.

Producent: Mapei

Opakowanie: Kartusz 310 ml

Kolor: SZARY

Zużycie: Zużycie jest zależne od rozmiarów szczelin: · przy szczelinach 5x5 mm ok.12 mb z 1 kartusza; · przy szczelinach 10x10 mm ok.3 mb z 1 kartusza; · przy szczelinach 20x10 mm ok.1,5 mb z 1 kartusza

Własciwości techniczne: 

Mapeflex AC3 jest jednoskładnikowym produktem na bazie żywic akrylowych w dyspersji wodnej, dostępnym w postaci tiksotropowej pasty, co pozwala na łatwą aplikację w szczelinach o szerokości do 20-25 mm, zarówno na poziomych jak i pionowych powierzchniach. Mapeflex AC3 odpowiada wymaganiom normy EN 15651-1 („Kity do elementów fasad”) typ F-EXT-INT. Mapeflex AC3 nie zawiera ftalanów i posiada bardzo niską emisję lotnych związków organicznych (LZO). Mapeflex AC3 posiada dobrą odporność na działanie wody, o ile nie występuje stały kontakt z wodą i produkt jest ostatecznie utwardzony. Mapeflex AC3 można malować zwykłymi farbami elastomerowymi stosowanymi w budownictwie po jego całkowitym utwardzeniu. Mapeflex AC3 posiada doskonałą przyczepność do porowatych, chłonnych podłoży, takich jak beton, drewno, gips, tynk, cegła, gazobeton, kamień naturalny itp. Jeśli spoiny wykonane przy użyciu masy Mapeflex AC3 będą poddawane znacznym odkształceniom (powyżej ± 7,5% szerokości spoiny), należy bezpośrednio przed aplikacją nanieść warstwę gruntującą (wykonaną z masy Mapeflex AC3 rozcieńczonej wodą) dla poprawy przyczepności. Warstwę gruntującą nanieść pędzelkiem na ścianki szczeliny, a następnie na jeszcze świeżą warstwę gruntu nanieść Mapeflex AC3. 

USZCZELNIACZ AKRYLOWY MAPEI MAPEFLEX AC3 BIAŁY Kod producenta MAPEFLEX AC3

ZALECENIA: 

 • Nie stosować Mapeflex AC3 do wykonywania uszczelniania spoin narażonych na odkształcenia większe niż 7,5% (wówczas stosować bardziej elastyczne uszczelniacze, np. Mapeflex AC4, Mapeflex MS 45, Mapesil LM lub Mapesil AC.
 • Nie stosować Mapeflex AC3, jeśli istnieje ryzyko ciągłego lub długotrwałego kontaktu ze stojącą lub płynącą wodą; w takich przypadkach stosować Mapesil AC, Mapesil LM, Mapeflex PU45 FT lub Mapeflex MS 45.
 • Nie stosować Mapeflex AC3 na podłożach metalowych lub materiałach niechłonnych, ponieważ czas utwardzania Mapeflex AC3 na takich podłożach ulegnie znacznemu wydłużeniu; na ww. podłożach stosować Mapeflex MS45, Mapeflex PU45 FT lub Mapesil LM.
 • Nie stosować Mapeflex AC3 do wykonywania uszczelnienia spoin na podłożach narażonych na ruch pieszy lub kołowy; w takich przypadkach stosować Mapeflex PU50 SL, Mapeflex PU45 FT lub Mapeflex PU65.
 • Nie stosować Mapeflex AC3 na podłożach narażonych na kapilarne podciąganie wilgoci, ponieważ świeżo zaaplikowana masa uszczelniająca może zostać wypłukana ze spoiny.
 • Mapeflex AC3 można stosować na zewnątrz pod warunkiem, że elastyczność produktu będzie wystarczająca do skompensowania występujących odkształceń.
 • Nie stosować Mapeflex AC3 do uszczelniania szczelin zewnętrznych w porze deszczowej, ponieważ świeżo zaaplikowana masa uszczelniająca może zostać wypłukana ze spoiny.
 • Zaleca się pomalowanie utwardzonej powierzchni Mapeflex AC3 grubą warstwą farby elastomerowej, aby uniknąć popękania powierzchni powłoki malarskiej. Zawsze przed aplikacją należy przeprowadzić testy na kompatybilność obu materiałów: uszczelniacza i farby.
 • Nie stosować Mapeflex AC3 w temperaturze poniżej +5ºC i nie wystawiać na działanie mrozu, dopóki masa nie jest w pełni utwardzona.  
USZCZELNIACZ AKRYLOWY MAPEI MAPEFLEX AC3 BIAŁY Marka Mapei

Przygotowanie produktu i wymiarowanie złącza

Wszystkie powierzchnie przeznaczone do uszczelnienia muszą być mocne, odkurzone, oczyszczone z luźnych fragmentów, oleju, tłuszczu i resztek powłok malarskich. Aby zagwarantować odpowiednią pracę masy uszczelniającej w spoinie dylatacyjnej lub przyłączeniowej, po związaniu musi ona mieć swobodę rozciągania oraz kurczenia się, dlatego:

 • aplikacja powinna być przeprowadzona w taki sposób, aby Mapeflex AC3 miał styczność tylko ze ściankami bocznymi spoiny, a nie z jej dnem;
 • należy prawidłowo oszacować szerokość spoiny, aby jej wymiar, pod wpływem pracy elementów, nie przekroczył odkształcenia 7,5% od stanu początkowego mierzonego w temperaturze +23°C;
 • Należy sprawdzić czy głębokość szczeliny jest zawsze mniejsza, lub co najwyżej równa jej szerokości. Aby uzyskać odpowiednią głębokość szczeliny i oddzielić masę wypełniającą od dna, w szczelinie należy umieścić elastyczny profil ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórek Mapefoam, o średnicy dostosowanej do szerokości szczeliny

Aplikacja masy uszczelniającej

Mapeflex AC3 jest dostarczany w kartuszach o pojemności 310 ml. Odciąć końcówkę kartusza tuż nad gwintem. Nakręcić końcówkę dozującą, odciąć końcówkę dyszy pod kątem 45°, aby średnica otworu była zbliżona do szerokości szczeliny. Wyciskać masę z kartusza odpowiednim pistoletem. Po aplikacji powierzchnię Mapeflex AC3 wygładzić szpachelką zwilżoną wodą. Należy to zrobić przed utworzeniem się naskórka na powierzchni. W przypadku spoin o średnim lub dużym rozmiarze, należy wziąć pod uwagę utratę objętości masy uszczelniającej w wyniku odparowania wody, dlatego w razie konieczności należy powtórzyć aplikację w celu uzupełnienia powstałego ubytku

Utwardzenie:

Masa Mapeflex AC3 utwardza się w wyniku odparowania wody. Czas utwardzania zależy zarówno od temperatury, jak i wilgotności powietrza. W temperaturze +23°C i wilgotności względnej 50% całkowite utwardzenie warstwy masy Mapeflex AC3 o grubości 2-3 mm następuje w ciągu 24 godzin. Proces utwardzania ulega naturalnemu wydłużeniu w przypadku nakładania grubszych warstw oraz ze względu na temperaturę powietrza, jego wilgotność i poziom chłonności podłoża. Wyższa temperatura i bardziej chłonne podłoże przyspieszają proces utwardzania produktu. Mapeflex AC3 przez co najmniej 24 godziny po aplikacji powinien być zabezpieczony przed wymywaniem.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl