MAPEI KERASET MAXI EXPRESS 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49,99 zł 49.99
Cena netto: 40,64 zł
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI KERASET MAXI EXPRESS 25 KG

Grubowarstwowa (do 20 mm), szybkowiążąca, cementowa zaprawa klejąca do gresu i płytek ceramicznych.

Zakres stosowania:

Keraset Maxi Express jest przeznaczony do szybkiego, średnio- i grubowarstwowego (do 20 mm) klejenia płytek ceramicznych małego i średniego formatu (glazura, terakota, klinkier), płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem, że nie są wrażliwe na wilgoć) oraz płytek gresowych o maks. powierzchni 2500 cm (długość jednego z boków maks. 60 cm) wewnątrz budynków. Keraset Maxi Express rekomendowany jest do stosowania wewnątrz budynku, na podłogach i ścianach, pod warunkiem, że podłoże jest stabilne, nośne i chłonne. Keraset Maxi Express nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, wilgotnych i mokrych. Keraset Maxi Express polecany jest w szczególności do szybkiego montażu okładzin na powierzchniach poziomych wymagających znacznego wyrównania w trakcie klejenia płytek oraz w przypadku konieczności wykonania szybkich remontów i renowacji zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i handlowych oraz użyteczności publicznej. 

Producent: Mapei

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: 12 kg/m² na 1 cm grubości warstwy kleju

Właściwości techniczne:

Keraset Maxi Express to mrozo- i wodoodporna, cementowa zaprawa klejowa w kolorze szarym, składająca się z cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw o zróżnicowanej granulacji, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków redukujących skurcz oraz skracających proces wiązania do 4 godzin, stworzona wg receptur opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI. Keraset Maxi Express po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy:

wiąże w czasie 4 godzin;

  • przyspiesza prace montażowe;
  • pozwala na klejenie na nierównych podłożach bez konieczności wcześniejszego ich wyrównania;
  • klejenie płytek ceramicznych, w tym gresu oraz płytek kamiennych i betonowych na warstwie o grubości do 20 mm;
  • wysycha bezskurczowo, uzyskując wysoką wytrzymałość i przyczepność do podłoża. 
MAPEI KERASET MAXI EXPRESS 25 KG Stan opakowania oryginalne

Przygotowanie podłoża:

Podłoże, na którym będzie stosowany Keraset Maxi Express, powinno być równe, mocne, stabilne, odpowiednio wysezonowane, wystarczająco suche, pozbawione pęknięć i wszystkich substancji mogących ograniczyć przyczepność oraz w razie konieczności zagruntowane (w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego chłonności) odpowiednim preparatem gruntującym. Podłoża chłonne należy zagruntować przy użyciu preparatów: Mapegrunt Plus, Primer G Pro, M-Grunt, M-Grunt Uni. Podłoża niechłonne lub o małej chłonności, tj.: stare powłoki malarskie, istniejące już posadzki ceramiczne, kamienne, lastrykowe itp. (o ile posiadają odpowiednią przyczepność do podłoża), należy zagruntować preparatem Eco Prim Grip lub Eco Prim T Plus. Tradycyjne podłoża cementowe, tj.: tynki cementowe i cementowo-wapienne, powinny być sezonowane przez przynajmniej jeden tydzień na każdy centymetr grubości (wilgotność 4%). Całkowity czas sezonowania tradycyjnych

podkładów cementowych powinien wynosić co najmniej 28 dni (wilgotność 4%), chyba że zostały wykonane z użyciem specjalnych, szybkoschnących i/lub szybkowiążących spoiw i zapraw MAPEI, takich jak: Topcem, Topcem Pronto C25, Topcem Pronto C35 lub Mapecem Pronto. Podkłady anhydrytowe (wilgotność 0,5% lub 0,3% w przypadku podkładu z ogrzewaniem podłogowym) i tynki gipsowe (wilgotność 1%) powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość, a po przeszlifowaniu – zostać zagruntowane odpowiednim preparatem gruntującym, tj.: Primer G Pro lub Eco Prim T Plus. Podłoża betonowe powinny być sezonowane przez minimum 6 miesięcy, a ich wilgotność nie powinna być większa niż 4%.

Przygotowanie zaprawy klejącej:

Do czystego pojemnika należy wlać 6,75-7,25 litrów czystej, zimnej wody. Wsypać zawartość całego opakowania Keraset Maxi Express, a następnie wymieszać mechanicznym mieszadłem wolnoobrotowym, aż do uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek konsystencji. Po około 5 minutach zaprawę należy ponownie przemieszać i przystąpić do jej aplikacji. Czas zachowania właściwości roboczych, przygotowanej w ten sposób zaprawy wynosi około 60 minut. 

Nanoszenie zaprawy klejącej:

Keraset Maxi Express należy nanosić na podłoże przy pomocy pacy zębatej. Należy wybrać taką pacę, która zapewni pełne pokrycie klejem spodniej strony montowanych płytek. Aby uzyskać najlepszą przyczepność, należy najpierw na podłożu rozprowadzić gładką stroną pacy cienką warstwę Keraset Maxi Express. Natychmiast po tym nanieść warstwę o wymaganej grubości używając pacy zębatej, dobranej w zależności od typu i rozmiaru płytek. Należy unikać aplikowania zaprawy na powierzchnie narażone na duże nasłonecznienie ze względu na ryzyko przyśpieszenia procesu wiązania.

MAPEI KERASET MAXI EXPRESS 25 KG Marka Mapei

Montaż płytek:

W przypadku dużego zakurzenia spodniej strony płytek, przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić. Podczas układania, należy pamiętać o odpowiednim dociskaniu płytek do podłoża, w celu zagwarantowania ich dobrego kontaktu z zaprawą klejącą. Jednorazowo należy nanieść tylko taką ilość zaprawy, która umożliwi ułożenie na niej płytek w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia zaprawy do momentu wytworzenia się na jej powierzchni warstwy naskórka, uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki), który w warunkach normowych wynosi dla Keraset Maxi Express, 20 minut. Czas ten może ulec skróceniu nawet do kilku minut pod wpływem dużego nasłonecznienia, zwiększonej wentylacji lub wysokich temperatur. Podczas montażu należy kontrolować, czy na naniesionej warstwie zaprawy klejącej nie wytworzyła się warstwa naskórka i czy zaprawa jest nadal świeża. W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie przeciągnąć warstwę zaprawy pacą zębatą. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną. Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu 15 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy użyciu Keraset Maxi Express powinny być chronione przed deszczem i nie powinny być zmywane przez przynajmniej 4 godziny po położeniu. Należy chronić je również przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych i mrozem przez min. 24 godziny po montażu. 

Spoinowanie:

Spoinowanie płytek można rozpocząć po 4 godzinach od ułożenia okładziny przy użyciu cementowych zapraw do spoinowania MAPEI, np.: Ultracolor Plus, Keracolor FF, Keracolor GG lub po 24 godzinach przy zastosowaniu epoksydowych zapraw do spoinowania, np.: Kerapoxy, Kerapoxy Design, Kerapoxy CQ dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej. Złącza dylatacyjne należy wypełnić odpowiednią silikonową lub poliuretanową masą uszczelniającą MAPEI, np. Mapesil AC, Mapesil LM, Mapeflex PU45 FT lub Mapeflex MS45

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl