MAJSTERPOL TYNK MOZAIKOWY Z MIKĄ | 12,5 kg





Opis
MAJSTERTYNK MOZAIKOWY Z MIKĄ to masa na bazie dyspersji akrylowej o plastycznej konsystencji. Zawiera rzetelnie dobrane kompozycje barwionego kruszywa kwarcowego oraz miki, które nadają powierzchni niespodziewanego efektu. Jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia oraz odporny na szorowanie, co pozwala na częste mycie bez ryzyka zniszczenia powierzchni przez co może być stosowany na miejsca podatne na zabrudzenia. Pochłaniacz UV zawarty w tynku, skutecznie hamuje powstawanie szkód w wyniku działania promieni ultrafioletowych, dzięki czemu tynk mozaikowy nie matowieje, nie odbarwia się, a kolor pozostaje intensywny na długie lata. Tynk ten jest szczególnie polecany do wykańczania ścian w miejscach o dużym natężeniu ruchu.
Zużycie:
Średnie zużycie tynku na odpowiednio przygotowanym podłożu zależy od granulacji tynku i kształtuje się następująco: 3,0 – 3,5 kg/m²
W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.
Przygotowanie podłoża:
Podłoże powinno być nośne, równe i suche, nie spękane, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych (takich jak: kurz, tłuszcz, pył i bitumy) oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Przed nakładaniem tynku akrylowego podłoże trzeba zagruntować podkładem MajsterGrunt Podtynkowy Akrylowy z kwarcem w kolorze odpowiednim do danego melanżu kolorystycznego mozaiki. Okres schnięcia zastosowanego na podłożu gruntu przed nałożeniem tynku wynosi min. 24 h. Na nowo wykonanych podłożach mineralnych (takich jak beton, tynki cementowe i cementowo–wapienne) można rozpocząć prace tynkarskie nie wcześniej niż po 4 tygodniach od wykonania podłoża.
Przygotowanie produktu:
Opakowanie zawiera produkt gotowy. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy bardzo dokładnie wymieszać mieszarką/wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym lub skrzydełkowym aż do uzyskania jednolitej konsystencji. W razie potrzeby rozcieńczyć niewielką ilością czystej wody (max. 2% objętości opakowania). Ilość dodawanej wody powinna być jednakowa dla każdego opakowania, co zapewni jednolitość kolorystyczną tynkowanego elementu.
Sposób użycia:
Przygotowaną masę tynkarską należy rozprowadzić cienką, równomierną warstwą na podłożu, używając do tego celu gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Następnie tą samą pacą ściągnąć nadmiar tynku do warstwy o grubości kruszywa zawartego w masie lub nieco większej po czym nałożony tynk wygładzić w jednym kierunku (np. z dołu do góry) aż do uzyskania równej, gładkiej i jednolitej powierzchni. Szczególną uwagę należy zwrócić na łączenie nowego fragmentu nakładanego tynku z już nałożonym stosując zasadę „mokre na mokre”.
Zalecenia wykonawcze:
Proces przygotowania, nakładania i wysychania tynku powinien przebiegać przy pogodzie bezdeszczowej w temperaturze powietrza i podłoża od +10°C do +25°C. Tynku nie należy nakładać przy silnym wietrze, bezpośrednim nasłonecznieniu, opadach deszczu, bez stosowania zabezpieczeń ochronnych (siatki osłonowe). Warunki te należy utrzymać min. 3 dni od momentu jego nałożenia. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej +10°C. Czas wysychania tynku może ulec znacznym zmianom w okresie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego też w tym czasie należy wydłużyć okres stosowania zabezpieczeń ochronnych do czasu jego całkowitego wyschnięcia. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń lub złe przygotowanie podłoża może doprowadzić do powstania trwałych różnic kolorystycznych na powierzchni wyprawy tynkarskiej (wykwity, przebarwienia), w skrajnych przypadkach do obniżenia jej trwałości, a nawet odspojenia. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw metodą „mokre na mokre” stosując materiał z jednej partii produkcyjnej. Przerwanie tynkowania należy zaplanować wcześniej w miejscach, gdzie ewentualne połączenie będzie mało widoczne.
W wiadomości prosimy podać wybrany kolor. Tynki mieszane są w siedzibie naszej firmy na specjalne zamówienie klienta i nie mogą stanowić podstawy do reklamacji i zwrotu!
UWAGA!
Tynki produkowane są na bazie naturalnych kruszyw kwarcowych barwionych, które mogą mieć różny odcień, w zależności od złoża. Kruszywa zawarte w tynku mogą niekiedy mieć nieliczne ciemniejsze wtrącenia co nie wpływa na jego parametry wytrzymałościowe i nie stanowi jego wady. W zawiązku z tym, w celu zminimalizowania różnic kolorystycznych, aby uzyskać optymalne walory estetyczne, należy nakładać materiał z tego samego zamówienia. Materiały pochodzące z różnych zamówień przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Mika jest surowcem naturalnym, z tej uwagi płatki miki mogą się różnić pod względem kształtu i wielkości.
Nie zaleca się stosowania tynków mozaikowych na płaszczyznach poziomych narażonych na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych. Pod wpływem dużej wilgotności (deszcz, mgła itp.) na powierzchni tynku może pojawić się mleczny nalot, który z czasem zniknie bezpowrotnie. Jest to naturalne zjawisko w tego typu produktach.