MAJSTERPOL GRUNT UNIWERSALNY | 5 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 32,99 zł 32.99
Cena netto: 26,82 zł
ilość szt.
Zyskujesz 32 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAJSTERPOL

Opis

MAJSTERGRUNT UNIWERSALNY - służy do gruntowania wewnątrz i na zewnątrz wszystkich porowatych i chłonnych podłoży betonowych, gazo-betonu, płyt cementowych, gipsowo-kartonowych, gipsowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Poprawia przyczepność, znakomicie wyrównuje nierównomierną chłonność podłoży oraz ją zmniejsza, zapobiega zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża, chroni podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci, likwiduje pylenie. Może być stosowany pod farby, tynki, tapety, jastrychy, posadzki wyrównujące i samopoziomujące, płytki ceramiczne, wyprawy akrylowe i mineralne, szpachlówki i kleje. Dzięki bardzo dużej zdolności penetracji wnika głęboko w suche podłoża powodując ich wzmocnienie.

Zużycie: średnio zużywa się 0,1 - 0,2 l emulsji na 1m 

W praktyce zużycie zależne jest od nasiąkliwości podłoża. W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.

Metody nakładania:

  • pędzel
  • wałek

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być nośne, równe, suche i czyste, nie spękane, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych (takich jak: kurz, tłuszcz, pyły i bitumy) oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Okres schnięcia zastosowanego na podłożu preparatu wynosi min. 24h.

Sposób użycia:

Produkt nanosi się w temperaturze otoczenia i podłoża powyżej +5*C. W większości przypadków wystarczy jednokrotne pokrycie podłoża. Podłoża silnie chłonne można gruntować powtórnie (drugi raz przed całkowitym wyschnięciem warstwy poprzedniej). Pozostawić do wyschnięcia. Powłoki malarskie, szpachlówki kleje nanosić po 24h od nałożenia gruntu.

Zalecenia i uwagi:

Podczas stosowania przy robotach malarskich zaleca się zabezpieczyć rusztowania siatkami osłonowymi w celu zminimalizowania niekorzystnie działających czynników zewnętrznych. Gruntowanie można wykonać jedynie na powierzchni suchej, dopiero po upływie właściwego dla danego podłoża okresu wiązania i twardnienia. Świeżo zagruntowane podłoże należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, opadami atmosferycznymi i działaniem temperatury poniżej +5*C. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń lub złe przygotowanie podłoża może doprowadzić w skrajnych przypadkach do obniżenia trwałości powłoki gruntującej.

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Baza woda
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Narzędzia do aplikacji Pędzel, wałek

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl