MAJSTERPOL GRANLEP | biały klej C2 TE S1 | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 78,99 zł 78.99
Cena netto: 64,22 zł
ilość szt.
Zyskujesz 78 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAJSTERPOL

Opis

MAJSTERPOL GRANLEP - to biała mieszanina cementu portlandzkiego, piasku, odpowiednio dobranych dodatków modyfikujących oraz włókien. Klej ten służy do przyklejania okładzin z granitu, marmuru, kamieni naturalnych, jasnych wapieni i innych skał gruboziarnistych oraz do płytek ceramicznych, gresowych, elewacyjnych, klinkierowych oraz wszelkich odmian mozaiki np. szklanej i ceramicznej. Można stosować go na ogrzewanie podłogowe, do wewnątrz i zewnątrz. Charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością, zmniejszonym spływem z powierzchni pionowych oraz wydłużonym czasem otwartym pozwalającym nawet na przyklejenie płytek do 30 minut od położenia kleju na podłoże.

Zużycie: ok. 1,3 kg na 1 mm grubości warstwy zaprawy. Przy nakładaniu zaprawy klejowej także na płytkę, zużycie wzrasta o ok. 0,5 kg/m²

Proporcje mieszania z wodą: 6,0 - 6,5 litra na worek 25 kg

Rodzaje podłoża:

  • odpowiednio wysezonowane i przygotowane tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe
  • podłoża betonowe,
  • posadzki cementowe, anhydrytowe,
  • mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych 
  • bloczki z betonu komórkowego
  • starą glazurę, terakotę, gres,
  • płyty gipsowo-kartonowe.
  • do mocowania elementów zdobniczych w budynkach zabytkowych i sakralnych.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być mocne i równe, oczyszczone z kurzu brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Nierówności podłoża do 5mm mogą być wcześniej wypełnione zaprawą klejową. Stare warstwy o słabej przyczepności, kruche i łuszczące się usunąć. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Układanie okładzin na zbyt wilgotnym podłożu jest jednym z najpoważniejszych błędów wykonywania podłóg i bardzo często prowadzi do całkowitego zniszczenia warstwy posadzkowej. Podłoża o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym, a podłoża bardzo chłonne np. MAJSTERGRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY. W przypadku konieczności klejenia płytek na słabych, trudnych do oczyszczenia podłożach zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu płytki i sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach.

Sposób użycia: 

Zawartość opakowania wymieszać mechanicznie lub ręcznie z podaną ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 5 minut ponownie wymieszać. Klej nakładać na podłoże pacą lub szpachelką i rozprowadzać pacą zębatą o odpowiednich wymiarach ząbków. Płytek przed klejeniem nie moczyć. Przykładać płytki, dociskając je do podłoża, tak aby zaprawa klejowa przylegała do co najmniej 70% powierzchni płytki. Płytki bardzo duże, większe niż 30x30 cm, powinny być układane tak, aby zaprawa przylegała do co najmniej 90% powierzchni płytki. Wszystkie płytki układane na zewnątrz oraz w miejscach trwale wilgotnych, a także na podłogach intensywnie eksploatowanych, powinny być przyklejane tak, aby zaprawa przylegała do całej powierzchni płytki. W celu spełnienia tych warunków, zaprawę klejącą należy nanosić także na całą powierzchnię odwrotnej strony płytki, cienką warstwą o równej grubości, pokrywającą wszystkie wyprofilowania. Szerokość spoiny należy dobrać w zależności od lokalizacji okładziny i wielkości płytek. W ciągu 10 minut można dokonać korekty położenia płytek. Czynność przyklejania płytek należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 30 min od rozprowadzenia kleju na podłożu. Klej należy zużyć w ciągu 2 godzin od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie, należy go ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Dolanie wody pogorszy wszystkie parametry kleju między innymi przyczepność i spływ oraz wydłuży jego czas wiązania. Niezużyta twardniejąca zaprawa klejowa nie nadaje się do ponownego zarobienia z wodą i należy ją wyrzucić.

Dane techniczne

Typ kleju C2 TE S1
Kolor biały

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl