Wodochron W | preparat do iniekcji koncentrat 1:9 | 5 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 714,99 zł 714.99
Cena netto: 581,29 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Wodochron W to środek do wykonywania iniekcji inaczej mówiąc przepony poziomej. To profesjonalny koncentrat mikroemulsji silikonowej do wykonywania hydroizolacji poziomej odtwarzanej, która blokuje kapilarne podciąganie wody. Dzięki swoim właściwościom zapobiega rozprzestrzenianiu się zawilgoceniu od dołu muru. Izohan Wodochron W to środek który możemy wykorzystać zarówno do iniekcji bezciśnieniowej czyli polegającej na wlewaniu preparatu oraz do iniekcji ciśnieniowej poprzez wtłaczanie preparatu za pomocą pakerów niskociśnieniowych. 

ZUŻYCIE: ok. 1,5-2,0 l koncentratu/m2 przekroju poziomego muru


 Właściwości:

  • mikroemulsyjna budowa gwarantuje przenikanie preparatu do najmniejszych kapilar, wnika do najwęższych naczyń włoskowatych
  • skuteczny przy wysokich stopniach zawilgocenia muru oraz przy dużych grubościach ścian
  • nie tworzy soli niszczących budowlę
  • szczególnie skuteczny w przypadku zastosowania iniekcji niskociśnieniowej
  • iniektowanie można wykonywać bez konieczności przerwy w eksploatacji obiektu

Prace wstępne

Izohan Wodochron W przed zastosowaniem wymaga wykonaniu kilku prac wstępnych. Takie prace mogą polegać na odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz do uszczelniania miejsc wycieku wody. Prace należy rozpocząć od usunięcia zniszczonych tynków i powłok malarskich przynajmniej 50 cm poza granice zawilgocenia. W budynkach zabytkowych często zdarza się że ściana w środku jest niejednorodne mogą znajdować się w niej niewypełnione fugi mikrorysy czy nawet większe pęknięcia i pustki. Jeśli spotkamy się z taką sytuacją to należy najpierw wstępnie przygotować mury. A dokładnie zastosować suspensję. Polega ona na wywiercenie otworów i wprowadzenia w nich za pomocą pompy niskociśnieniowej - zaprawy wypełniającej rysy i pustki. Kiedy zaprawa wyschnie to należy ponownie wykonać nawierty w tych samych miejscach. Jednak jeśli w fugi są pełne a w murze nie ma większych pustek to możemy od razu przystąpić do wlewania preparatu iniekcyjnego w wywiercone otwory. Preparat można stosować w murach o stopniu przeciągnięcia wilgocią od 45 do 75% bez wstępnego osuszania muru. Jeśli natomiast zawilgocenie jest wyższa konieczne jest wstępnie osuszanie muru w strefie iniekcji najlepiej gorącym powietrzem. 

Sposób stosowania.

Izohan Wodochron W jest koncentratem więc należy rozcieńczyć go z czystą wodą w proporcjach 1 do 9. Tak przygotowany roztwór nadaje się do stosowania przez jeden dzień. Średnica otworów, które należy wywiercić w murze zależy od sposobu wtłaczania preparatu iniekcyjnego. Jeśli wykonujemy iniekcje bezciśnieniową to otwór powinien wynosić około 30 mm. Przy iniekcji niskociśnieniowej może być natomiast mniejsze z reguły 10 - 20 mm. Zaleca się aby były wiercone pod kątem 25 stopni. W przypadku murów o grubości do 60 cm otwierany wierci się z jednej strony muru a koniec powinien być oddalony o 5 do 10 cm od przeciwległej krawędzi muru. W przypadku murów o szerokości powyżej 60 cm wykonuje się najczęściej iniekcje dwustronne. Wykonanie iniekcji jednostronnej w grubszych murach też jest możliwe, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by otwory przebiegały do siebie równoległe. Iniekcję bezciśnieniową wykonujemy wlewając preparat IZOHAN wodochron W ‘mokre na mokre’ i uzupełnia tak długo, aż nastąpi całkowite nasycenie muru. Ułatwieniem w metodzie grawitacyjnej są specjalne pojemniki dozujące umożliwiające lepszą kontrolę nasączania muru. Jeszcze lepsze efekty daje iniekcja ciśnieniowa – wtłaczanie preparatu przy jednostajnym niskim ciśnieniu przez pakery niskociśnieniowe umieszczone w otworach iniekcyjnych lub przy pomocy lancy iniekcyjnej. Iniekcja ciśnieniowa może być stosowana w murach mokrych (zalecane wykonanie wstępnego osuszenia pasa muru), a otwory iniekcyjne można wiercić nawet w poziomie. Wybór pomiędzy iniekcją grawitacyjną a niskociśnieniową zależy od stopnia przesiąknięcia wilgocią przegrody. Gdy kapilarny współczynnik przesiąknięcia wilgocią jest wyższy niż 60% iniekcja grawitacyjna nie spełni oczekiwań, trzeba wtedy wykonać iniekcję ciśnieniową. Otwory poiniekcyjne należy wypełniać zaprawą IZOHAN renobud R-103. W przypadku SMK trzeba koniecznie zadbać o to, aby fizyczne schnięcie mikroemulsji silikonowej nastąpiło w ciągu tygodnia od wtłoczenia preparatu iniekcyjnego!

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl