Izohan Szczelny Taras | 2-skł izolacja na balkony i tarasy | 20 kg





Opis
Izohan Szczelny Taras jest to dwuskładnikową typu szlam hydroizolacyjny , twardniejącą hydraulicznie powłoką izolacyjną. Służy do uszczelniania zespolonego, pod płytkowego balkonów i tarasów. Mostkuje rysy i jest odporny na przemienne zamrażanie i odmrażanie. Dzięki zastosowaniu Izohan Szczelny Taras możemy mieć pewność, że izolacja będzie wodoszczelna zabezpieczy nam spodnie warstwy tarasu, przed migracją wilgoci, a dzięki swojej elastyczności kompensuje ruchy podłoża wywołane odkształceniami termicznymi.
Izohan Szczelny Taras to dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca typu szlam, do której mogą być bezpośrednio klejone płytki ceramiczne. Po wymieszaniu idealnie nadaje się do nakładania pacą na powierzchnie poziome oraz natryskiem jeśli potrzebujemy nanieść produkt na większą powierzchnię w krótkim czasie. Przy nakładaniu na powierzchnie narażone na pracę, warto pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu połączeń pion/poziom poprzez dodanie taśmy trzywarstwowej. Newralgiczne punkty które są problematyczne z punktu widzenia wykonania takie jak narożniki zabezpieczone taśmą przy użyciu tego produktu staje się to dziecinnie proste. Szlam ten idealnie nadaje się do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju obróbek blacharskich takich jak, profile krawędziowe czy balustrady.
Izohan Szczelny Taras jest bezpieczny dla termoizolacji wykonanej ze styropianu EPS i XPS. Ten produkt jest świetny jeśli chodzi o tarasy które są bezpośrednio w gruncie, opierającymi się na słupach, jak również tarasy zaprojektowane na płaskich dachach. Dzięki właściwością mostkującym, szlam idealnie zapobiega przed przeciekaniem oraz wnikaniem wody w beton oraz elewację z którą może mieć styczność. Zapobiega również odpadaniu płytek oraz spękania wylewek w warstwach dociskowych.
Zużycie ok. 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy
- izolacja przeciwwilgociowa, zalecana grubość warstwy 2 mm: zużycie 3,0 kg/m2
- izolacja przeciwwodna (woda nie wywierająca ciśnienia), zalecana grubość warstwy 2,5 mm: zużycie 3,75 kg/m2
- izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie), zalecana grubość warstwy 3 mm: zużycie 4,5 kg/m2
Właściwości :
- idealna pod okładzinę ceramiczną
- można aplikować na wilgotne podłoża
- szybka możliwość oklejania okładziną ceramiczną
- nie zawiera rozpuszczalników
- elastyczna, mostkująca pęknięcia
- odporna na promieniowanie UV
- do stosowania na powierzchnie pionowe i poziome, wewnątrz i na zewnątrz
Przygotowanie produktu i podłoża
Produkt jest dostarczany w dwóch oddzielnych opakowaniach przy zamówieniu 32 kg, natomiast 20 kg w jednym pakowaniu. W worku znajduje się składnik proszkowy natomiast w wiaderku składnik płynny. Składnik sypki należy wsypać do składnika płynnego i mieszać wolno mieszadłem tak długo, aż powstanie jednorodna homogeniczna masa. Potem należy odczekać 5 minut i materiał należy wymieszać jeszcze raz. Przed aplikacją należy również przygotować podłoże. Ważne jest, aby było ono czyste, nośne, równe ale lekko porowate. Ewentualne ubytki znajdującą się w podłożu należy wyrównać stosując zaprawy Renobud. W miejscach połączeń ścian z posadzką należy wtopić taśmy uszczelniające. Tak przygotowane podłoże należy zagruntować produktem Izohan Grunt Uniwersalny.
Wykonanie warstwy hydroizolacji
- Pierwsza cienka warstwa mikrozaprawy musi być wcierana a pomocą pędzla w podłoże. Użycie pacy spowodowałoby niepełne zespolenie hydroizolacji z podłożem.
- Przy układaniu mikrozapraw należy zwrócić uwagę na grubość jednorazowo nakładanej warstwy, która nie powinna przekraczać 2mm (zaleca się 1 mm). Wymagana grubość hydroizolacji wynosi 2 mm suchej pozostałości.
- Każdą kolejną warstwę nanosi się po wyschnięciu poprzedniej (ok. 3-4 godzin). Ich aplikacja może się odbywać za pomocą pac stalowych lub urządzeń natryskowych.
- Układanie płytek jest możliwe po 24 godzinach od wykonania hydroizolacji.
Wykonanie dylatacji :
- Dobieramy układ dylatacyjny płytek w oparciu o wymiary płytek – dylatację należy przenieść na wykładzinę.
- Warstwę dociskową dzielimy na pola zbliżone do kwadratu
- Sznur dylatacyjny powinien szczelnie wypełniać otwór
- Aplikujemy pierwszą warstwę hydroizolacji za pomocą pędzla
- Taśmę uszczelniającą przykłada się do świeżo nałożonego preparatu i dociska.
- Następnie taśmę uszczelniającą przykrywa się drugą warstwą preparatu
Zabezpieczenie połączeń pion/poziom
- Docięcie taśmy do długości narożników
- Wtapianie taśmy w pierwszą warstwę hydroizolacji
- Dokładne porycie taśmy 2 warstwą hydroizolacji
Mocowanie opierzeń
- Uskok w podłożu W celu zapewnienia niezakłóconego spływu wody na krawędzi tarasu wykonuje się wgłębienie pod obróbkę, a następnie układa się pierwszą warstwę izolacji.
- Ułożenie taśmy uszczelniającej. Opierzenie układa się w uskoku i na styku z izolacją układa się taśmę uszczelniającą, zatapiając ją w izolacji
- Nałożenie izolacji Taśmę pokrywamy drugą warstwą izolacji.
- Przerwa technologiczna Po około 24 godzinach na przygotowanym narożniku można rozpocząć przyklejanie płytek