Izohan Szczelny Fundament | 1-skł mikrozaprawa uszczelniająca | 15 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 89,90 zł 89.90
Cena netto: 73,09 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan SZCZELNY FUNDAMENT to mikrozaprawa uszczelniająca do stosowania na fundamenty. Jest to produkt jednoskładnikowy, który składa się z mieszanki cementowej modyfikowanej polimerami. Służy do uszczelniania zewnętrznych i wewnętrznych elementów podziemnych konstrukcji budowli narażonych na działanie wody. Można go stosować zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Oprócz stosowania go do izolacji fundamentów możemy go również użyć do uszczelniania zbiorników na wodę, zbiorników na nieczystości i oczyszczalni ścieków.

Izohan SZCZELNY FUNDAMENT jest odporny na parcie wody zarówno pozytywne, jak i negatywne, przez co stanowi on dobrą alternatywę cenową dla produktów wykorzystywaną do uszczelnień typu wannowego. Można go stosować na powierzchnię poziome i pionowe. Dodatkowo hamuje proces karbonatyzacji betonu oraz jest odporny na różne substancje chemiczne w tym benzynę i oleje. Bardzo dobrze wnika w kapilary betonu dzięki czemu ochrona betonu jest jeszcze bardziej efektywna. Dodatkowo Izohan SZCZELNY FUNDAMENT posiada specjalne właściwości które umożliwiają swobodny przepływ dyfuzji pary wodnej z zawilgoconych konstrukcji. Mikrozaprawa ma bardzo dobre właściwości renowacyjne można nakładać ją oraz zabezpieczać ściany które mają nacieki oraz inne wady, przyczynę należy zlikwidować po czym spokojnie można nanieść preparat i za jakiś czas nacieki wyschną i zacznie się proces osuszania fundamentu. Jest to bardzo dobra alternatywa dla podobnych produktów mineralnych stosowanych w budownictwie gruntowym.

Izohan Szczelny Fundament zapewnia spójność oraz dobre wykonanie zabezpieczania nawet najbardziej wymagających oraz wymyślnych kształtów. Przy użyciu więcej niż 2 warstw jest odporna na wodę która wywiera ciśnienie na powłokę, ta właściwość jest niezwykle przydatna kiedy chcemy uchronić nasz fundament przed wodą napierającą szczególnie gruntową która występuje na zróżnicowanej rzeźbie terenu. Produkt jest ekologiczny. Jest bezpieczny dla ociepleń/termoizolacji EPS/XPS, nie powoduje ich degradacji. Jest mrozoodporny. Na Izohan Szczelny Fundament daje możliwość bezpośredniego otynkowania lub malowania. 

ZUŻYCIE: ok. 1,5 kg/m2 na 1mm grubości warstwy

  • izolacja przeciwwilgociowa, zalecana grubość warstwy 2 mm zużycie 3,0 kg/m2
  • izolacja przeciwwodna (woda nie wywierająca ciśnienia), zalecana grubość warstwy 2,5 mm zużycie 3,75 kg/m2
  • izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie), zalecana grubość warstwy 3 mm zużycie 4,5 kg/m2

Właściwości

  • umożliwia swobodny przepływ pary wodnej z zawilgoconych konstrukcji
  • odporna na parcie wody pozytywne i negatywne
  • może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz budynków
  • na powierzchnie poziome i pionowe
  • hamuje proces karbonatyzacji betonu
  • przeciwdziała wysalaniu soli siarczanowych oraz w niewielkim stopniu ogranicza wnikanie jonów chlorkowych
  • odporna na działanie ścieków bytowych i wody basenowej

Przygotowanie podłoża i produktu

Izohan SZCZELNY FUNDAMENT dostarczany jest w jednym opakowaniu ,w którym zawiera się składnik sypki. Należy go wymieszać w odpowiedniej proporcji z wodą. Optymalna ilość wody na 15 kg wynosi około 3 l. Wiążącej zaprawy nie należy rozrabiać z wodą ani mieszać suchą zaprawą. Trzeba zwrócić również uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono czyste i równe. Jeśli w podłożu znajdują się ubytki to należy je wypełnić zaprawami Renobud R. Szczególną uwagę należy zwrócić na połączenia powierzchni pionowych z posadzką. W takich miejscach należy wykonać fasety o promieniu około 5 cm z zaprawy Izohan Renobud R-103. Faseta zapobiega nadmiernej koncentracji naprężeń na styku ścian i stropów, co przyczynia się do większej trwałości i szczelności hydroizolacji.

Aplikacja

Odpowiednio przygotowany produkt należy nakładać za pomocą pędzla, pacy zębatej lub natrysku. Pierwszą warstwę należy nanieść pędzlem. Powinna być ona cienka aby dobrze zamknąć pory w podłożu. Po jej naniesieniu należy odczekać około 3 godziny. Kolejną drugą i trzecią warstwę nakładamy już normalnie zachowując grubość około 1 mm. Czas pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw powinien wynosić około 3 - 4 godziny. Powłokę należy nanosić w minimum dwóch warstwach.Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza cement
Temperatura stosowania od 8°C do 25°C
Odporność na wodę pod ciśnieniem ≤ 1,0 MPa
Skład sucha, modyfikowana polimerami mieszanka cementowa
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl