Izohan Sytrotex | od aromatyzowany klej do styropianu | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 188,00 zł 188.00
Cena netto: 152,85 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan STYROTEX jest klejem asfaltowo żywicznym, który służy do klejenia termoizolacji na dachu. Jego szerokie spektrum zastosowań sprawia że jest jednym z najbardziej uniwersalnych klejów dostępnych na polskim rynku. Można go stosować do klejenia płyt typu EPS oraz XPS a także ze szkła piankowego. Mogą być to również płyty jednostronnie lub dwustronnie laminowane papą. Klej charakteryzuje świetna przyczepność do podłoży mineralnych bitumicznych a także do blach trapezowych i podłoży betonowych. Izohan STYROTEX można również wykorzystać do klejenia papy oraz płyt ze szkła piankowego między sobą. Można go stosować w szerokim spektrum zastosowań: od -20°C do +35°C.

ZUŻYCIEM: nie mniej niż 0,5 kg/m2


 

Izohan STYROTEX to mieszanina asfaltów, wypełniaczy, dodatków uszlachetniających a także rozpuszczalników od aromatyzowanych. Jest modyfikowany SBS-em. Ponieważ jest produktem jednoskładnikowym jest łatwy i szybki w stosowaniu. można go nakładać za pomocą pacy lub szpachli. charakteryzuje go również wyjątkowa odporność na starzenie krótko oraz długoterminowe.

Właściwości

  • jest modyfikowany SBS-em
  • posiada wyjątkowe właściwości klejące
  • można go stosować w wysokich i niskich temperaturach
  • jest odporny na działanie czynników atmosferyczny
  • jednoskładnikowy
  • łatwy i szybki w stosowaniu
  • posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych papy oraz blachy

Przygotowanie produktu oraz podłoża.

Izohan STYROTEX jest produktem jednoskładnikowym a zatem jego przygotowanie nie wymaga specjalnej obróbki. O wiele ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy je zagruntować roztworem gruntującym Izohan PENETRATOR G7. Powierzchnia musi być sucha i gładka. Nie powinny znajdować się na niej również żadne substancje które mogą zmniejszyć przyczepność produktu do podłoża.

Aplikacja produktu.

Produkt przed użyciem należy bardzo dokładnie wymieszać. Ilość lepiku nakładanego na płyty ocieplające zależy od tego w jakiej strefie układany jest styropian. Jeśli chodzi o strefę środkową dachu to klej należy nakładać na płyty ocieplające paskami o szerokości 4 cm i grubości około 2 mm. Natomiast w strefie brzegowej i skrajnej dachu należy zagęścić pasma. Płyty polistyrenowe powinny mieć minimalną grubość 5 cm. Jeśli płyty styropianowe łączymy za pomocą opisywanego produktu to należy pamiętać że nie mogą być one narażone na temperaturę wyższą niż 40 stopni Celsjusza. Wszystkie prace związane z produktem Izohan STYROTEX należy wykonywać w dodatnich temperaturach. Nie powinno się wykonywać żadnych prac podczas silnego nasłonecznienia i temperatur wyższych niż 25 stopni Celsjusza.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl