Izohan Styrotex | klej do styropapy, XPS, EPS | 20 kg





Opis
Izohan Styrotex jest to klej przeznaczony do wykonywania dachów pokrytych papą. Doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu Twojej termoizolacji dachu. Z tym produktem nawet najbardziej skomplikowany kształt staje się dziecinnie prosty. Przez to, że jest modyfikowany syntetycznym kauczukiem SBS jego właściwości czepne oraz elastyczność jest bardzo imponująca i zapewnia bardzo dobre parametry klejenia. W dachach wykonywanych produktami z rodziny rozpuszczalników jest wręcz nieodzowna. Przez zastosowanie w swoim składzie rozpuszczalnika odaromatyzowanego nie działa destrukcyjnie na styropiany ekstrudowane (EPS), styrodur we wszelkich odmianach (XPS) , czy piany PIR. Świetnie sprawdza przy montażu elementów zakończonych obróbką blacharską takich jak blachy trapezowe. Izohan Styrotex dzięki swojej strukturze nie spływa przy nakładaniu na powierzchnie pionowe. W dachach wykonywanych metodą bezspoinową również znajdzie zastosowanie ten produkt.
Opis:
Izohan Styrotex to masa uszczelniająca, modyfikowana SBS-em i włóknami celulozowymi, na bazie asfaltu i rozpuszczalnika organicznego, odaromatyzowanego. Do naprawy papowych pokryć dachowych, może służyć do uzupełniania ubytków, uszczelniania połączeń dachu z murem, z kominem oraz przyklejania i uszczelniania obróbek blacharskich, również na mokre podłoża.
Zużycie: nie mniej niż 0,5 kg/m2
Właściwości/Zalety
- Modyfikowany SBS
- Łatwy i szybki do bezpośredniego zastosowania
- Daje się nakładać pędzlem lub pacą
- Jest odporny na działanie temperatur wysokich i niskich
- Odporny na starzenie krótko- i długoterminowe
- Nadaje się do klejenia na podłożach: mineralnych, papach oraz blachach
- Doskonałe właściwości klejące
- Odaromatyzowany
Przygotowanie podłoża.
Przed przystąpieniem do nakładania masy Izohan Styrotex trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię klejenia. Powierzchnia powinna być sucha, oczyszczona z wszelkich pyłów, osadów, brudu. Również w celu polepszenia klejenia winna być wolna od wszelkich tłuszczy i innych substancji zmniejszających przywieranie. Przed użyciem należy produkt dobrze wymieszać np. za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. Podłoża mineralne należy uprzednio zagruntować roztworem gruntującym IZOHAN penetrator G7 (Produkt ten dostępny jest do kupienia na naszej stronie).
Dlaczego stosujemy klej bitumiczny?
Są to masy asfaltowo-kauczukowe często wykorzystywane podczas ocieplania fundamentów i dachów płaskich. Przez ich dodatkowe właściwości hydroizolacyjne, jest idealnym rozwiązaniem. Klej bitumiczny często wykorzystuje się do hydroizolacji lekkich, czyli takich które można zaliczyć do przeciwwilgociowej. W połączeniu z innymi produktami rozpuszczalnikowymi tworzy spójny system gwarantujący idealną ochronę przed wodą jak również przed degradacją styropianu czy idealnemu klejeniu wełny mineralnej w przypadku wykonywania termoizolacji dachu.
Techniki klejenia.
Nadaje się do klejenia zarówno płyt styropianowych, jak i tych z polistyrenu ekstrudowanego XPS lub piany PIR. Są bardzo łatwe w użyciu – masę nanosi się na płyty pędzlem, pacą lub szczotką dekarską metodą pasmową (około trzy pasma o szerokości 4 cm na 1 m2), punktową (około 6-8 „placków” na płytę) lub na całą powierzchnię płyty styropianowej. Trzeba pamiętać, że masę powinno się stosować w dodatnich amplitudach od +5°C do +25°C, a ilość nałożonego kleju po dociśnięciu powinna zapewnić, że minimum 50% powierzchni płyty będzie miało poprzez klej kontakt z podłożem. Jednak z tym produktem śmiało możemy działać nawet w temperaturach -20oC.
Sposób stosowania:
Lepik na płyty ocieplające nakładać paskami o szer. 4cmi gr. ok. 2 mm, średnio 4 pasma na metr w strefie środkowej. W strefie brzegowej i skrajnej należy zagęścić pasma. Płyty polistyrenowe powinny mieć minimalną grubość 5cm. Połączenia płyt styropianowych wykonane za pomocą STYROTEX nie mogą być narażone na temperaturę wyższą niż + 40°C. Nie należy przyklejać pap do podłoży styropianowych narażonych na bezpośrednie operowanie słońca. Zaleca się wykonywanie prac w temperaturach dodatnich. Należy unikać temperatur wyższych niż 25°Ci silnego nasłonecznienia. Nie stosować w czasie opadów atmosferycznych (podczas klejenia i wiązania). W czasie chłodów, dla łatwiejszego wykonywania prac, wskazane jest przed użyciem wstawić opakowanie z produktem do ciepłego pomieszczenia na ok. 24 godziny. Nie należy stosować wyrobu wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi i branży żywnościowej oraz do materiałów smołowych.