Izohan Styropuk Fundament | klej poliuretanowy | 750 ml

Dostępność: Zapytaj o dostępność - tel. 534 050 700
Cena: 29,50 zł 29.50
Cena netto: 23,98 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Styropuk Fundament to poliuretanowy klej służący do przyklejania termoizolacji na fundament a szczególności styropianu. Charakteryzuje się dużą wydajnością, ponieważ jedną puszkę możemy wykorzystać do przyklejenia 12m2 styropianu na fundament. Jego wstępne utwardzenie następuje już po 2 godzinach natomiast pełne utwardzenie już po 24 godzinach.

ZUŻYCIE: 12 m2 z puszki


 

Właściwości:

  • umożliwia szybkie wykonanie prac (wstępne utwardzenie po 2 godzinach, pełne utwardzenie już po 24 godzinach*)
  • jednoskładnikowy, niskoprężny
  • łatwy i wygodny w użyciu
  • bardzo wydajny (średnia wydajność ok. 12 m 2 z puszki)
  • bardzo dobra przyczepność do podłoży bitumicznych (mas KMB, pap zgrzewalnych) oraz do wszelkich podłoży mineralnych
  • stosowany w szerokim zakresie temperatur, szczególnie polecany w okresach chłodów jesienno-wiosennych

Przygotowanie podłoża.

Aby zastosować Izohan Styropuk Fundament należy odpowiednio przygotować podłoże przed jego aplikacją. Wiąże się to z oczyszczeniem podłoża z substancji które mogą zmniejszać przyczepność. Podłoże bitumiczne musi być wysezonowane. Płyty termoizolacyjne opierać na odsadzce ławy fundamentowej, a jeśli jest to niemożliwe podeprzeć je podczas wiązania.

Sposób użycia

Przed przystąpieniem do klejenia należy intensywnie wstrząsnąć puszką (przez ok. 30 s.). Takie działanie służy do dokładnego wymieszania składników. Puszkę przykręcić do pistoletu i dozować w pozycji ‘do góry dnem’. Jeśli prace zostaną przerwane na dłużej niż 15 minut, należy zablokować spust, pozostawiając nakręconą puszkę do następnego użycia.

Pianę na płytę styropianową nakładamy czterema pionowymi pasami o średnicy ok. 3 cm z zachowaniem równych odstępów co 20-30 cm między pasami oraz 2-3 cm od krawędzi płyty. Bezpośrednio po nałożeniu pianki odczekać ok. 3-5 minut.

Ustawienie płyt można korygować do 10 minut od ich przyłożenia do zaizolowanej powierzchni. Po upływie 2 godzin płyty gotowe są do dalszej obróbki. W strefie cokołowej wymagane jest zastosowanie dodatkowo mocowania mechanicznego. Po opróżnieniu opakowania pistolet należy przeczyścić płynem czyszczącym do pistoletów i piany PU. Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia

Dane techniczne

Temperatura stosowania od -5°C do 30°C
Czas wiązania po 2 godz

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl