Izohan SBS-tixo | lepik na zimno, modyfikowany SBS | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 101,99 zł 101.99
Cena netto: 82,92 zł
ilość szt.
Zyskujesz 101 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan SBS-tixo lepik na zimno to bardzo wygodna i łatwa  w użyciu masa do klejenia pap asfaltowych do podłoża mineralnego. Nadaje się do sklejania kolejnych warstw papy przy wykonywaniu wielowarstwowych izolacji. Dla dachów pokrytych techniką bezspoinową, oraz przyklejania wełn mineralnych przy ociepleniu styropdachów. Przez podwyższoną zawartość kauczuku SBS (styren-butadien-styren) jego właściwości klejące oraz mechaniczne sprawiają, że materiały przyklejony, przenosi obciążenia. Dodatkowo SBS jest odporny na krótko- i długo terminowe starzenie się oraz lepiej znoszą zmienność temperatur. Idealnie się nadaje do pap wykonanych i wzbogacanych SBS dzięki temu cały dach nie jest narażony na zmienność użytych materiałów. Izohan SBS-tixo idealnie nadaje się do wypełnienia różnego rodzaju, spękań, przerw. Jest on wyśmienity do wykonywania klinów z wełny mineralnej. Ten produkt zawiera rozpuszczalnik i należy do specjalnie przygotowanego systemu Izohan Izobud. Jest jeden z wielu produktów mający zastosowanie na pokryciach z papy.

Zużycie: ok. 0,7 kg/m2

Właściwości/Zalety  

 • modyfikowany SBS 
 • posiada doskonałe właściwości klejące 
 • posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych i papy  
 • odporny na działanie czynników atmosferycznych, wysokich i niskich temperatur
 • można nakładać szczotą dekarską,
 • nie wymaga skomplikowanych narzędzi (palniki etc.)

 

Przygotowanie podłoża: 

Przed nałożeniem masy IZOHAN SBS–tixo należy starannie przygotować powierzchnię pracy, jest to niezwykle ważne dla lepszego przywierania warstwy klejącej. Podłoże powinno być czyste, suche, oczyszczone z tłuszczu, starych luźnych powłok, nacieków i innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoże betonowe należy uprzednio zagruntować roztworem gruntującym IZOHAN Br/SBS-Br lub IZOHAN  penetrator G7. 

Sposób użycia.

Dokładnie wymieszaną masę nakłada się na izolowane powierzchnie szczotką dekarską lub pacą. Po około 20 minutach można nakładać na posmarowane podłoże papę, dokładnie dociskając ją na całej powierzchni. Brzegi zabezpieczyć listwami przed wywinięciem. W przypadku klejenia kilku warstw papy należy stosować metodę „lepik do lepiku”. Zaleca się wykonywanie prac w temperaturach dodatnich. W czasie chłodów, dla łatwiejszego wykonywania prac, wskazane jest przed użyciem wstawić opakowanie z produktem do ciepłego pomieszczenia na 1–2 doby. Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia.

Jest wiele możliwości oraz technik służących do skutecznego przyklejenia. Niektóre z nich wymienimy. 

Przyklejanie wełny mineralnej 

 1. Nałożenie lepiku. Płyty z wełny mineralnej można przyklejać po 24 godzinach od zagruntowania podłoża. Na montażowe strony płyt ocieplających można nałożyć Izohan SBS-tixo. Lepik rozprowadza się pasami o szerokości około 8 cm w ilości od 4 do 6 na 1 m szerokości płyty ( ilość pasów zależy strefy dachu). Można też aplikować plackami – cztery w rogach jeden na środku płyty.. Powierzchnia oraz zużycie uzależnione jest od strefy dachu: w strefie środkowej naniesienie kleju zajmuje powierzchnię 25% płyty m w brzegowej 35% płyty, w strefie narożnej 50%. (Dla podwyższenia jakości połączenia warstw izolacyjnych dachu w strefie brzegowej oraz narożnej [strefa gdzie ssanie wiatru jest największe], zaleca się stosowanie dodatkowych łączników mechanicznych) 
 2. Dociśniecie płyt. Po kilkunastu minutach (w zależności od temperatury), płyty dokładnie, mocno dociskamy. Jest to czas potrzebny do odparowania substancji lotnych zawartych w lepiku. Czas wiązania jest uzależniony od warunków pogodowych. 
 3. Impregnacja płyt. Jeśli płyta z wełny mineralnej nie są fabrycznie zaimpregnowanie preparatem bitumicznym pokrywamy je najlepiej Izohan Br/SBS-Br lub Penetrator G7. Zgrzewamy papę podkładową do przygotowanych płyt miedzy sobą na zakładkę, a następnie zgrzewamy papę wierzchnią do papy podkładowej na całej szerokości. 

 Wykonanie warstwy zbrojącej. 

 1. Wtopienie pierwszej warstwy. Po przeschnięciu warstwy gruntującej należy nałożyć jedną warstwę lepiku na zimno Izohan SBS-tixo . Zaraz po nałożeniu lepiku nakładać włókninę polipropylenową o gramaturze 50-60 g/m2. Podczas nakładania przekładki na lepik, powierzchnię należy docisnąć listwą lub wałkiem w kierunku układania w celu zlikwidowania nierówności. 
 2. Wtopienie drugiej (kolejnej) warstwy. Po minimum 24 godzinach nakładamy ponownie warstwę lepiku na zimno i układamy tkaninę polipropylenową siatkową o gramaturze 48 g/m2 lub papę, również dociskając ją lekko listwą lub wałkiem. Wykonaną warstwę zbrojącą zostawiamy do wyschnięcia. 
Dane techniczne

Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład : mieszanina asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl