Izohan SBS-tixo | lepik na zimno, modyfikowany SBS | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 101,50 zł 101.50
Cena netto: 82,52 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan SBS-tixo to lepik asfaltowy dodatkowo modyfikowany SBS. Znajduje zastosowania jako lepik do papy oraz hydroizolacja przeciwwilgociowa. Można nim również przyklejać płyty z wełny mineralnej. Elastyczna i wytrzymała masa dostosowania w budownictwie.

ZUŻYCIE: 

  • ok. 0,7 kg/m2 min.
  • 1,3 kg/m2 przy przyklejaniu wełny mineralnej

 

 

Izohan SBS-tixo to mieszanina asfaltów rozpuszczalników wypełniaczy oraz dodatków uszlachetniających. Jest to produkt jednoskładnikowy który zawiera rozpuszczalnik. masa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych w tym wysokich i niskich temperatur. Dodatkowo ten lepik asfaltowy jest wyjątkowo odporny na starzenie krótko i długoterminowe.

Właściwości

  • modyfikowany SBS
  • doskonałe właściwości klejące
  • gotowy do użycia
  • do nakładania pacą lub szczotką dekarską
  • odporny na wysokie i niskie temperatury
  • idealny do podłoży mineralnych i papy

Przygotowanie produktu i podłoża

Po otwarciu produktu na jego wierzchu możemy zauważyć rozpuszczalnik. Nie jest to wada produktu ale naturalne zjawisko, które występuje w przypadku produktów rozpuszczalnikowych. Dlatego ważne jest aby przed użyciem masy - dobrze ją wymieszać. Należy również odpowiednio przygotować podłoże. Do prac z tym związanych zaliczamy oczyszczenie podłoża z: tłuszczu, luźnych powłok, nacieków i innych substancji, które mogą zmniejszyć przyczepność produktu do podłoża. Odpowiednio przygotowane podłoże należy zagruntować. Można to zrobić używając Izohan PENETRATOR G7 lub Izohan BR.

Aplikacja produktu

Na powierzchnię masę powinniśmy nakładać szczotką dekarską albo pacą. po około 20 minutach można nakładać na posmarowane podłoże papę dokładnie dociskając ją do powierzchni. Brzegi papy warto zabezpieczyć przed wywijaniem i aby to zrobić należy użyć specjalnych listew. Jeśli chcemy przykleić kilka warstw papy to należy stosować metodę – „lepik do lepiku”. Chociaż produkt jest odporny na wysokie i niskie temperatury to należy unikać stosowania go podczas silnego nasłonecznienia albo ujemnych temperatur. Należy również unikać prac podczas opadów atmosferycznych.

Dane techniczne

Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład : mieszanina asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak
Czas schnięcia około 24 h

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl