Izohan SBS-Gr | izolacja typu lekkiego zawierająca SBS | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 169,99 zł 169.99
Cena netto: 138,20 zł
ilość szt.
Zyskujesz 169 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan SBS-Gr jest to powłoka uszczelniająca wzbogacona o kauczuk syntetyczny SBS . Zabezpiecza fundamenty, oraz ich elementy narażone na działanie wody. Przeznaczona jest ona do gruntów o małej chłonności i dobrym drenażu. Dzięki wzbogaceniu mieszanki o syntetyczny kauczuk SBS, asfalty, polimery, rozpuszczalniki organiczne, wypełniacze oraz dodatki uszlachetniające posiada bardzo dobre parametry szczelności przy zachowaniu elastyczności. Izohan SBS-Gr zawiera w swoim składzie rozpuszczalniki, wybierają ją chętnie osoby które potrzebują ochrony powierzchniowej, nie zawsze wykończonej dociepleniem. Inwestorzy mający wpisaną w projekt termoizolację mogą użyć tego produktu jednak nie w bezpośrednim kontakcie ze styropianem. Asfalt i żywice z dodatkiem polimerów zapewniają trwałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, co bardzo pozytywnie wpływa na późniejsze etapy budowania np. wypełnianie wykopu, wykonanie drenażu. W swoim składzie posiada on syntetyczny kauczuk SBS (styren-butadien-styren) dzięki czemu mieszanina ma podwyższone parametry na rozciąganie i ściskane niezwykle jest to ważne przy budowlach lub konstrukcjach narażonych na duże odchylenia. Takie konstrukcje muszą być mocniej chronione ze względu na łatwość przerwania hydroizolacji już od najniższej warstwy. Przez swoje zastosowanie w budownictwie użyteczności publicznej jest to produkt naprawdę dokładnie wypróbowany przez wielu profesjonalistów pracujących w branży budowlanej. Izohan SBS-Gr jest świetnym wyborem dla osób które cenią sobie dokładnie wykonaną prace, spokój podczas budowy swojej inwestycji oraz trwałość.

Zużycie: ok. 0,7 kg /m2 /warstwę


 

izohan-sbs-gr

 

Właściwości/Zalety

  • Wzbogacany kauczukiem SBS
  • Odporny na ściskanie i rozciąganie
  • posiada bardzo dobrą przyczepność do wszelkich podłoży mineralnych
  • odporny na działanie czynników atmosferycznych
  • jest wodochronny 
  • jest łatwy i szybki w stosowaniu (gotowy do użycia), dający się nakładać szczotką dekarską
  • doskonale uszczelnia fundamenty o skomplikowanych kształtach
  • daje się nakładać na powierzchniach pionowych i poziomych

 

Dlaczego warto wybrać system oparty na rozpuszczalnikach?

W systemie rozpuszczalnikowym izolacja jest kładziona w cienkich warstwach. Jest to rozwiązanie bezspoinowe charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i wydajnością, przy jednoczesnym redukowaniu kosztów. W tym systemie zwrócona uwaga na powierzchnie o bardzo skomplikowanym kształcie, gdzie inne rozwiązania mogą być niewystarczające lub obarczone ryzykiem niepowodzenia. Dzięki łatwości aplikacji oraz prostoty wykonania jest on bardzo przyjemny w pracy . Z powodu zawartości organicznych rozpuszczalników rozwiązanie to nie jest przeznaczone do pomieszczeń zamkniętych. Zawarty w Izohan Gr rozpuszczalnik powoduje degradację styropianu, dlatego najczęściej stosuje się go na nie ocieplone fundamenty lub fundamenty wykonane z cegieł (szczególnie przy starych konstrukcjach) . Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich klejów do styropianu lub styroduru (EPS, XPS), można zastosować termoizolacje. Warto jednak pamiętać o tym, aby styropian nie był w bezpośrednim kontakcie.  Wystarczy styropian naklejać przez dokładne rozprowadzenie kleju na powierzchni styropianu. Ten sposób jest powszechnie stosowany, jest on zgodny ze sztuką budowlaną dzięki czemu można skorzystać ze wsparcia technicznego zapewnianego przez producenta, w przypadku jakichkolwiek komplikacji. 

Przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem masy IZOHAN SBS-Gr należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Wszelkie zanieczyszczenia w postaci mleczka cementowego, kurzu, śladów tłuszczu i środków adhezyjnych, luźnych, niezwiązanych lub słabo związanych z podłożem fragmentów należy usunąć. Przed aplikacją materiału podłoże należy dokładnie odpylić i odkurzyć. Miejsca o dużych nierównościach lub nieregularnych kształtach należy dokładnie zrównać lub uszczelnić w celu ułatwienia nanoszenia warstwy. Uszczelnienie musi być odporne na działanie rozpuszczalników. Wszystkie załamania, kanty należy sfazować. Podłoże betonowe należy uprzednio zagruntować roztworem gruntującym IZOHAN Br/SBS-Br lub IZOHAN Penetrator G7. Dzięki dokładnemu przygotowaniu podłoża substancjami penetrującymi jesteśmy w stanie zwiększyć odporność oraz podatność na zawilgocenia. Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą na preparaty do gruntowania, użycie odpowiedniego daje nam pewność, że wszystkie elementy użytej ochrony zapewnią odpowiednie parametry, a konstrukcja będzie dobrze zabezpieczona.

 

izohan-sbs=gr

 

Aplikacja produktu:

Dokładnie wymieszany produkt nanosimy na podłoże za pomocą szczotki dekarskiej. Masę należy nanosić w jak najcieńszych warstwach. Należy tak zrobić, ponieważ zbyt grube warstwy powłoki mogą zacząć spływać po pionowych powierzchniach. Podczas silnego nasłonecznienia w skutek szybkiego odparowywania produktu mogą tworzyć się pęcherze. Każdą warstwę produktu należy nakładać minimum po 24 godzinach. Jest to czas w którym rozpuszczalnik z produktu może odparować. Wszystkie prace związane z Izohan SBS-Gr powinniśmy wykonywać przy dodatnich temperaturach. W czasie chłodniejszych dni, aby ułatwić sobie wykonywanie pracy produkt należy wstawić do ciepłego pomieszczenia na jedną lub dwie doby.

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu powyżej 7 dni
Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl