Izohan SBS-Br | preparat grutujący | 20 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 125,50 zł 125.50
Cena netto: 102,03 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan SBS-Br to preparat gruntujący który możemy stosować na powierzchniach mineralnych oraz starych powłokach z pap asfaltowych. Produkt ten jest modyfikowany SBS. Posiada doskonałe właściwości penetracji w głąb izolowanych powierzchni.

Izohan SBS-Br jest roztworem asfaltowo żywicznym. Jest to mieszanina asfaltów rozpuszczalników i dodatków uszlachetniających. Posiada szerokie spektrum zastosowań. Można go stosować do gruntowania powierzchni mineralnych oraz powierzchni wykonanych z pap asfaltowych przed nałożeniem właściwej izolacji asfaltowej w tym pap tradycyjnych i zgrzewalnych. Innym zastosowaniem Izohan SBS-Br jest wykonywanie powłok antykorozyjnych w tym także na elementy metalowe. Można go stosować również do konserwacji skorodowanych powierzchni betonowych. Dodatkowo preparat ten świetnie nadaje się do gruntowania wełny mineralnej pod papy zgrzewalne i samoprzylepne. Czas schnięcia produktu nie jest do dłuższy niż 12 godzin.

Właściwości:

  • posiada doskonałe właściwości penetracji w głąb izolowanych powierzchni
  • produkt posiada doskonałą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoży mineralnych
  • jest wodochronny
  • jest od razu gotowy do użycia
  • łatwy i szybki w stosowaniu
  • zwiększa przyczepność podłoży
  • zabezpiecza betony przed wilgocią i korozją

Przygotowanie podłoża i produktów.

Izohan SBS-Br jest produktem jednoskładnikowym rozpuszczalnikowy. Po otwarciu opakowania na wierzchu masy możemy dostrzec rozpuszczalnik. Nie należy tego uważać za wadę produktu - to naturalne zjawisko często występujące w produktach rozpuszczalnikowych. Izohan SBS-Br jest produktem jednoskładnikowym co czyni go łatwym do aplikowania. Przed użyciem należy go po prostu wymieszać. Czynność tą warto powtarzać podczas pracy z produktem. Warto zwrócić uwagę również na to aby odpowiednio przygotować powierzchnię na którą będziemy aplikować produkt. Przede wszystkim musi być ona czysta i sucha. Nie może być na niej pozostałości starych powłok, nacieków oraz innych substancji zmniejszających przyczepność.

Aplikowanie produktu.

Dokładnie wymieszaną masę możemy nakładać na przygotowaną powierzchnię za pomocą szczotki dekarskiej albo pędzla. Grunt warto wcierać energicznie w powierzchnię. Dzięki temu produkt osiąga lepsze właściwości gruntujące. Izohan SBS-Br należy nanosić możliwie jak najcieńszą warstwą. Produkt należy aplikować przede wszystkim w dodatnich temperaturach. Najlepiej robić to w +25°C. Każda niższa temperatura powoduje że czas schnięcia produktu wydłuża się. Oczywiście delikatnie wahania od tej temperatury nie wpływają na czas schnięcia. Jednak temperatura znacząco różniące się od rekomendowanych przez producenta może wydłużyć czas schnięcia o kilka godzin. Warto również przed użyciem i aplikacją - opakowanie z produktem wstawić do ciepłego pomieszczenia na jedną lub dwie doby. Prac nie należy prowadzić podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia.

 

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład mieszanina asfaltów, rozpuszczalników i dodatków uszlachetniających
Ilość warstw: 1
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak
Czas schnięcia nie dłuższy niż 6 godz

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl