Izohan SBS-B | masa do konserwacji pokryć dachowych z SBS-em | 20 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 209,99 zł 209.99
Cena netto: 170,72 zł
ilość szt.
Zyskujesz 209 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan SBS-B to jeden z dwóch produktów przeznaczonych do ekonomicznego wykonania, naprawy dachów o dużej powierzchni (Sprawdź Izohan B) Warstwa ta jest idealna pod szeroko zakrojone prace naprawcze. Izohan SBS-B zabezpiecza przed przedostawaniem się wody opadowej do kapilar w betonie. Tworzy ona skuteczną ochronę przed przedostawaniem się wody. Jest to mieszanina asfaltów i rozpuszczalników z dodatkami uszlachetniającymi. Tak dobrana mieszanka bez problemów może być nakładana na powierzchnię która jest lekko wilgotna, przez co praca nie musi być przerywana ze względu na warunki lub zmienność środowiska. Izohan SBS-B to masa do konserwacji pokryć dachowych dodatkowo jest modyfikowana syntetycznym kauczukiem. Wysoka zawartość syntetycznego kauczuku SBS jest gwarantem, dobrze wykonanej konserwacji.  Powłoka wykonana z tej masy tworzy izolację, która jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Wyrób ten doskonale sprawdza się również w niskich jak i wysokich temperaturach. Izohan SBS-B w połączeniu z papami wzbogacanych SBS-em tworzy trwałe i dobrze skomponowane środowisko. W porównaniu do Izohan B jego zużycie jest stosunkowo większe spowodowane jest to podwyższoną zawartością syntetycznego kauczuku dzięki któremu jest w stanie przenosić o 30% większe obciążenia mechaniczne oraz nacisk jednostkowy na powierzchnie dzięki czemu jest odporny na szybkie rozerwanie membrany. Uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek chodzenia po dachu również są redukowane. Jest to nie zwykle ważne jeśli planujemy prace nie koniecznie związane z dachem takie jak: montaż anten, modyfikacja wentylacji czy innych prac wymagających ruchu pieszych. A dzięki zawartemu w sobie rozpuszczalnikowi tworzy bardzo wytrzymałą hydroizolację dachu. Można go zamówić w wygodnych 10 kg wiaderkach lub ekonomicznych 20 kg. Zapytaj o dostępność tego produktu jednego z naszych ekspertów.

ZUŻYCIE: 0,6–0,8 kg/m2 w zależności od stanu podłoża

 

izohan sbs-b

 

Właściwości:

 

    zawiera modyfikowany SBS regeneruje i konserwuje papy asfaltowe również z dodatkiem SBS

    zachowuje swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach

    od razu gotowy do użycia

    łatwy w stosowaniu

    odporność na UV

    idealny do systemów rolowych

 

Przygotowanie podłoża i produktu.

Przed rozpoczęciem prac zalecamy upewnić się czy ten produkt nie wpłynie negatywnie na termoizolację użytej na naszym obiekcie. Produkt Izohan SBS-B jest wyrobem od razu gotowym do użycia. Przed użyciem należy go jedynie starannie wymieszać. Po otwarciu opakowania z produktem możemy ujrzeć zgromadzony na wierzchu rozpuszczalnik. Jest to naturalne zjawisko, które towarzyszy większości produktów, które wchodzą w skład bitumów rozpuszczalnikowych. Należy go rozmieszać do uzyskania jednolitej masy. Przed nałożeniem produktu na pokrycie dachowe, należy zadbać o jego staranne przygotowanie. Pokrycie dachowe na które, będziemy aplikować produkt, powinno być czyste, suche i oczyszczone z luźnych powłok. Na pokryciu dachowym mogą również pojawić się różnego rodzaju pęcherze, wybrzuszenia i uszkodzenia mechaniczne. Należy je bezwzględnie usunąć. Ubytki możemy, naprawić stosując szpachle dekarską lub Izohan ROOFIX. W miejscu narażonym na duże obciążenia należy wcześniej powierzchnię zagruntować np. Izohan Penetrator G7, Izohan Br/Br-SBS, pozwoli to na lepsze przywieranie powłoki.

 

izohan sbb

 

Aplikacja produktu.

Izohan SBS-B należy nakładać na dach za pomocą szczotki dekarskiej albo pędzla, który posiada twarde włosie. Wykonana przez nas powłoka powinna mieć jedną lub dwie warstwy. Przerwa pomiędzy nanoszeniem warstw powinna być nie mniejsza niż 24 godziny. Jeśli chcemy, aby wykonywana przez nas powłoka była odporna na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV w jeszcze większym stopniu to powinniśmy ostatnią warstwę powłoki, która jest jeszcze niezwiązana posypać posypką mineralną. Wszelkie prace zalecamy wykonywać w temperaturach dodatnich. W czasie chłodnych dni przed aplikacją produktu warto wstawić go do ciepłego pomieszczenia. Ułatwi nam to jego późniejszą aplikację. Musimy również pamiętać, że prac nie powinniśmy prowadzić podczas silnego nasłonecznienia lub różnego rodzaju opadów atmosferycznych. Zapobiegnie to wszelkim błędom wykonawczym, mogącymi wpłynąć na jakość wykonania naprawy lub nowego dachu. Przy renowacji dachów z wieloma spadami warto zwrócić uwagę na miejsca łączenia dachu z elewacją (jeśli taka występuje) należy nałożyć więcej masy, aby ruchy, które występują pod wpływem "pracy" budynku nie rozdarły membrany. Dla lepszego efektu można wtopić siatkę polipropylenową w miejscach podwyższonego ryzyka wystąpienia rozerwania. 

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład mieszanina asfaltów, rozpuszczalników i dodatków uszlachetniających
Czas schnięcia do 24 godzin
Narzędzia do aplikacji szczotką dekarską lub pędzlem
Skład mieszanina asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

10 listopada 2023

Zastosowałem go do naprawy dachu na moim garażu. Szczególnie doceniam fakt, że można go nakładać nawet na lekko wilgotne powierzchnie

10 listopada 2023

Poradziłam sobie z aplikacją. Po kilku ulewach mogę potwierdzić, że izolacja działa doskonale.

20 listopada 2023

Dobrze się rozprowadza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl