Izohan ROOFIX | szpachla dekarska | 5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 66,80 zł 66.80
Cena netto: 54,31 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan ROOFIX to szpachla dekarska która służy do wypełniania ubytków i naprawy pokryć dachowych. Jest produktem wysoko elastycznym. Można ją stosować w ujemnych temperaturach do -20 stopni Celsjusza oraz w dodatnich nawet do +35 stopni Celsjusza. Oprócz uzupełnianie ubytków i naprawy pokryć Izohan ROOFIX możemy również wykorzystać do uszczelniania i przyklejania obróbek blacharskich podklejania papy i gontów bitumicznych oraz do hydroizolacji ścian fundamentowych na przykład do uszczelnienia wszelkiego rodzaju przejść instalacyjnych. 

ZUŻYCIE: ok. 0,9 kg/m2 /mmJest mieszanina asfaltów izolacyjnych i innych dodatków. Jest to produkt jednoskładnikowy który jest od razu gotowy do użycia zaraz po otwarciu. mniejsze opakowania produktu sprawiają że jest on łatwy w transporcie i umożliwia łatwe przenoszenie go na dachach o dużej wielkości. Największą zaletą produktu jest to że można stosować go pod wodą i w ujemnych temperaturach. dzięki temu że posiada specjalne dodatki chemiczne można go aplikować na wilgotne a nawet mokre podłoża. Dodatkowo jest bezpieczny dla styropianu. 

Właściwość

  • może być stosowany podczas padającego deszcz
  • bezpieczny w kontakcie ze styropianem
  • od razu gotowy do użycia
  • daje się nakładać pacą lub pędzlem
  • dzięki włóknom zbrojącej może niwelować nawet znaczne ruchy podłoża
  • może być stosowany na wilgotne i mokre podłoża

Przygotowanie produktu i podłoża.

Produkt jest od razu gotowy do użycia. Warto jednak przed jego użyciem dobrze go wymieszać. Warto zwrócić uwagę na to aby podłoży również zostało odpowiednio przygotowane. Takie podłoże powinno być wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń nie powinno być na nim żadnych zastoin wodnych. Samo podłoże betonowe bardzo zagruntować produktem Izohan BR lub Izohan penetrator G7.

Aplikacja produktu

Może dojść do sytuacji że pokrycia dachowe mineralne lub wykonane z pap będzie trzeba najpierw wyrównać. Dobrze to zrobić w kilku aplikacjach roboczych ponieważ grubość pojedynczej warstwy nie powinna być większa niż 2 lub 3 mm. Jeśli produkt stosujemy na wilgotnym podłożu to należy wcierać go wolnymi ruchami w celu aktywacji związków chemicznych zwiększających przyczepność do podłoży wilgotnych. Jeśli natomiast produkt aplikujemy na blachę to należy pamiętać aby najpierw oczyścić ją acetonem i usunąć wszelkie ślady korozji. Na blachę produkty nanosimy pacą zębatą. A następnie przykładamy i dociskamy blachę. W razie niewystarczającej przyczepności można zastosować łączniki mechaniczne. Jeżeli zamierzamy aplikować produkt w temperaturach ujemnych to warto przed użyciem wstawić go na jedną lub dwie doby do ciepłego pomieszczenia. Produkt można stosować w kontakcie ze styropianem. Nie należy przyklejać papy do podłoży styropianowych które są narażone na bezpośrednie oddziaływanie słońca.

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od -20°C do +35 °C
Skład asfalty izolacyjne, dodatki
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak
Czas schnięcia ok. 10 godz.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl