Izohan Masa Szpachlowa | do wypełniania ubytków | 5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 133,99 zł 133.99
Cena netto: 108,93 zł
ilość szt.
Zyskujesz 133 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan Szpachla Dekarska jest idealnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy zakryć różnego rodzaju ubytki. Jest to masa pomocnicza do wypełnień przy zastosowaniu systemów Izohan. Idealnie nadaje się do wyrównywania różnego rodzaju bruzd, które przeszkadzają w wykonaniu bez spoinowego dachu. Kompensacja wymiarowa jest niezbędna przy tego typu pracach. W Systemie Izohan pozwala to na wykonanie membrany złożonej z różnych elementów takich jak siatka zbrojąca. Jest bezpieczny w stosowaniu z innymi produktami na bazie rozpuszczalników organicznych, przez co zapewnia on trwałość oraz wysoką jakość zastosowanego systemu na dachu. Szpachla dekarska zawiera w swoim składzie od aromatyzowany rozpuszczalnik, ta informacja jest kluczowa dla bezpiecznego prowadzenia prac na dachach które posiadają termoizolację. Nie degraduje on styropianu (EPS, XPS) Dzięki specjalnym dodatkom uszlachetniającym, Izohan masa szpachlowa daje się rozprowadzać nawet przy wilgotnych jak i mokrych powierzchniach, zapewniając komfort pracy oraz wykonanie pracy przy nie sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli dosięgnie nas deszcz lub mżawka nie musimy przerywać pracy i martwić się o to, czy szpachla będzie kleiła z podłożem dzięki dodatkom uszlachetniającym mamy pewność, że wszystko będzie w porządku, a praca została wykonana zgodnie ze standardami sztuki budowlanej. Czas schnięcia produktu zależy od wilgotności powierzchni oraz powietrza w którym wykonujemy naprawę, schnięcie nie trwa dłużej niż 10 godzin. Dodatkowo jest on wzbogacany włóknami zbrojącymi dzięki którym własności mechaniczne, oraz odporność na różnego typu ruchach budynku zapewniają elastyczność która jest nie zwykle pożądana przy dachu który jest na to narażony. Produkt ten idealnie nadaję się do uszczelniania wszelkiego rodzaju powierzchni: bitumicznych, ceramicznych, cementowych, blachodachówka, eternit, papy oraz onduline.  

Zużycie produktu: ok. 0,9 kg/m 2 /mm

Właściwości/zalety produktu

 • można ją stosować na wilgotne i mokre podłoża, a nawet na zastoiny wodne 
 • zawiera od aromatyzowany rozpuszczalnik bez ostrego zapachu 
 • wyjątkowo elastyczna dzięki zawartości włókien zbrojących  
 • nie reaguje ze styropianem 
 • odporna na promieniowanie UV
 • odporny na wszelkie warunki atmosferyczne
 • łatwy do bezpośredniego użycia prosto z opakowania 

Przygotowanie podłoża do pracy.

Miejsce przeznaczone do naprawy i wypełnienia ubytków oraz jego okolice oczyścić, usunąć piasek, liście oraz wszelkie luźne części. Powinno być czyste i pozbawione wszelkich substancji antyadhezyjnych. Wszystkie kąty i naroża wyoblić wykonując fasetę o promieniu 5 cm z zaprawy PCC IZOHAN Renobud R-103 (na podłożach mineralnych). Powierzchnie blachy oczyścić, odtłuścić, usunąć ślady korozji i zabezpieczyć antykorozyjnie. Powierzchnie eternitów oczyścić, odpylić. Podczas prac przygotowawczych na podłożach zawierających azbest oraz podczas jego utylizacji należy zastosować odpowiednie przepisy BHP. Powierzchnie przegród budowlanych wyrównać, uzupełnić braki. Przy dużych ubytkach wykonać tynk wyrównawczy. W celu podwyższenia przyczepności szpachli dekarskiej Izohan Szpachla Dekarska, podłoże porowate i chłonne zagruntować gruntem Izohan Br. W przypadku kontaktu ze styropianem zagruntować produktem Dysperbit grunt rozcieńczonym wodą w stosunku 1:9. 

 Wykonywanie prac oraz aplikacja produktu. 

Izohan szpachla dekarska jest produktem gotowym do użycia.  Na powierzchni przechowywanego produktu może wydzielić się rozpuszczalnik. Nie świadczy to o złej jakości czy wadzie wyrobu. Przed użyciem produkt należy wymieszać. W przypadku stosowania produktu w niskich temperaturach zaleca się doprowadzenie wyrobu do temperatury pokojowej przez odstanie na co najmniej 10h.  Do Izohan Szpachla Dekarska nie dodawać żadnych innych substancji. 

 

 

 1. Prace naprawcze:

  Po wyschnięciu gruntu nakładać szpachlę dekarską przy pomocy szpachli lub pacy wypełniając uszkodzone miejsca powłoką o grubości 2 do 5 mm. Na podłożu wilgotnym lub mokrym masę nakładać szpachlą lub pacą powolnym ruchem dociskając ją do podłoża. Przy głębszych ubytkach zaleca się nakładanie szpachli dekarskiej Izohan w kilku warstwach o grubości około  2 mm. W przypadkach szczególnych zaleca się wtopienie w powłokę Siatki Polipropylenowej PP lub Włókniny Polipropylenowej.

 2. Wykonywanie hydroizolacji bezszwowych.
  Po wyschnięciu gruntu masę nakładać metalową pacą, starając się zachować jednakową grubość powłoki. Jednorazowo nakładać powłokę o grubości około 2 mm. Taka grubość zapewni prawidłowe związanie masy oraz równomierne jej wyschnięcie.  Na podłożach narażonych na przemieszczenia wtapiać w powłokę Siatkę Polipropylenową PP lub Włókninę Polipropylenową.Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład asfalty izolacyjne modyfikowane polimerami, włókna zbrojące

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl