Izohan Krystalizator K6 | powłoka do uszczelnień krystalicznych | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 196,00 zł 196.00
Cena netto: 159,35 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Krystalizator K6 to mineralna powłoka do uszczelnień krystalicznych. Stosuje się go do uszczelniania powierzchni betonowych i żelbetowych. Znajduje zastosowanie w przemyśle hydrotechnicznym, sanitarnym, energetycznym i ogólnym. Jest odporny na pozytywne i negatywne parcie wody. Dzięki temu że jest odporny na działanie środowisk agresywnych może być stosowany do uszczelniania zbiorników oczyszczalni ścieków lub innych z agresywnymi substancjami chemicznymi. Można go również stosować do uszczelniania zbiorników na wodę pitną. Oprócz wymienionych wcześniej zastosowań można nim izolować baseny, fundamenty oraz piwnice. 

ZUŻYCIE:

 • ok. 1 -1,5 kg/m2 na powłokę


Opisywany produkt jest jednoskładnikową mieszanką cementu portlandzkiego i różnych innych dodatków chemicznych. Izohan krystalizator K6 może być stosowany zarówno w przypadku starych budynków jak i obiektów nowo wybudowanych. Tą mieszankę cementową można aplikować na świeży mokry beton. Nie ma również przeciwwskazań aby stosować go na tynki cementowe, cegłę oraz kamień. Dzięki krystalizacji aktywnych związków chemicznych w porach betonu uzyskuje się dodatkowe wgłębne uszczelnienie podłoża. Dzięki temu masa ta może być stosowane do różnego rodzaju izolacji. Krystalizator K6 jest również paroprzepuszczalny. Jest produktem w pełni ekologicznym i nie zawiera żadnych rozpuszczalników.

Właściwości:

 • uszczelnia pory w podłożu
 • tworzy wodoszczelną powłokę izolacyjną
 • poprzez krystalizację aktywnych związków chemicznych w porach betonu uzyskuje się dodatkowe wgłębne uszczelnienie podłoża
 • odporna na działanie środowisk agresywnych odpowiadających klasie ekspozycji XA3 oraz chemoodporna
 • można ją aplikować na świeży, mokry beton
 • można stosować na tynki cementowe, cegłę i kamień
 • posiada zdolność do mostkowania rys do 0,4 mm
 • odporna na wodę chlorowaną i ozonowaną
 • można ją stosować do uszczelniania zbiorników na wodę pitną
 • jest paroprzepuszczalna


Przygotowanie produktu i podłoża.

Izohan krystalizator K6 jest masą jednoskładnikową. Podobnie jak Izohan EKO 1K należy rozrobić go z czystą wodą aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Należy przy tym zachować odpowiednie proporcje. Na 25 kg opisywanego produktu należy wlać około 8 litrów wody. Jeżeli produkt chcemy aplikować za pomocą metody natryskowej wtedy należy ilość wody zwiększyć o 10%. Należy również odpowiednio przygotować podłoże przed aplikacją produktu. Podłoże musi być oczywiście czyste i oczyszczone z substancji które zmniejszają przyczepność mieszanki cementowej do podłoża. Jeżeli na powierzchni występują duże nierówności i ubytki to mury należy pokryć tynkiem wyrównawczym. Przed zastosowaniem Izohan krystalizator K6 należy podłoże obficie nawilżyć czystą wodą. Jest to niezbędne ponieważ ta mieszanka cementowa wykorzystuje wodę w procesie penetracji podłoża. 

Sposób stosowania.

Produkt należy nanosić w dwóch warstwach. Należy jednak pamiętać o tym że drugą warstwę należy nałożyć wtedy kiedy pierwsza jest jeszcze świeża ale zarazem odporna na uszkodzenia wynikające z aplikacji drugiej warstwy. Izohan krystalizator K6 wymaga również pielęgnacji po jego aplikacji. Świeżą powłokę należy zraszać wodą 3 x dziennie przez około 2 lub 3 dni. Jeśli produkt stosujemy do izolacji zbiorników w których będzie znajdowała się woda to nie powinniśmy nalewać jej przez 14 dni od momentu aplikacji i pielęgnacji powłoki. Tą mieszankę cementową można również wykorzystać do zaizolowania betonu podkładowego lub płyty betonowej. Taka izolacja polega na posypywaniu produktu na powierzchnię.

 

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza cement
Temperatura stosowania od +15°C do +20°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 12 godzin
Skład cement portlandzki, dodatki chemiczne
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie
Czas schnięcia ok. 4 godz.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl