Izohan IMS | jednoskładnikowa masa KMB | 15 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 218,90 zł 218.90
Cena netto: 177,97 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan IMS jest to hydroizolacja rozpuszczalnikowa jednokomponentowa typu PMBC inaczej KMB. Oznacza to, że właściwości hydroizolacyjne możemy otrzymać w trzech różnych kategoriach, używając jednego produktu. Sam produkt jest kwalifikowany jako hydroizolacja typu ciężkiego, z przeznaczeniem do trudnych warunków wodno-gruntowych.

ZUŻYCIE:

izolacja przeciwwilgociowa - ok. 1,8-2,0 kg/m2

izolacja średnia przeciwwodna - ok 2,7-3,0 kg/m2

izolacja ciężka przeciwwodna - ok 3,6-4,0 kg/m2


 

Przy zastosowaniu masy KMB należy uformować naszą hydroizolację bardzo szczelnie oraz tak, żeby nie posiadała ona żadnych przerw. Przy tego typu wykonaniu izolacji tym produktem bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiedniej grubości warstwy nanoszonej. System rozpuszczalnikowym jest systemem bardzo ekonomicznym, wytrzymałym oraz wydajnym. Ten produkt nie tylko spełnia warunki hydroizolacyjne, również odporny jest na mróz oraz różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Przy zastosowaniu produktów z rodziny rozpuszczalników niezwykle ważna jest dbałość o kompatybilność materiałów, np. wszystkie produkty Izohan nie nadają się do nakładania na wyroby, które posiadają w swoim składzie smołę. Jest to bardzo ważna informacja, z którą należy się zapoznać, gdyż połączenie tych smołowych z produktami Izohan może skutkować degradacją takich fabrykatów.

Izohan IMS świetnie kryje punkty krytyczne, które wymagają znaczenie więcej uwagi, jednak dzięki temu preparatowi praca staję się znaczenie łatwiejsza oraz przyjemniejsza. Daje on się łatwo rozprowadzać nawet przy bardzo trudnych kształtach. Przy użyciu Izohan IMS nie trzeba używać mas wyrównujących, co jest jego ogromną zaletą. Bezpośrednie użycie zapewnia bardzo wysoki komfort pracy przy zachowaniu wszystkich parametrów.

Przy nanoszeniu warstw należy pamiętać, że nanosimy warstwę milimetr po milimetrze, zagwarantuje nam to iż produkt nie będzie ściekał. Aby, sprawdzić, czy nasze zużycie jest prawidłowe, warto kontrolować ilość zużywanego produktu, tak jak producent napisać powinno się pokrywać z realnym zużyciem. Przed użyciem Izohan IMS należy zagruntować powierzchnię mogą być użyte do tego produkty Izohan Br/SBS-Br.

 

Właściwości:

  • grubowarstwowa
  • rozpuszczalnikowa
  • wysoce elastyczna
  • nie wymaga tynku wyrównawczego
  • odporna na bardzo duże ciśnienie wody
  • trwała

Przygotowanie podłoża.

W zależności od stanu podłoża, przeprowadza się prace przygotowawcze. Prace służą temu, aby zapewnić izolacji przyczepność oraz zamknąć wszelkie pory w podłożu, a poprzez to zapobiec tworzeniu się pęcherzy w warstwie izolacji, również żeby nie dopuścić do rozszczelnienia spoin, narożników wewnętrznych lub zewnętrznych.

 

  • Czyszczenie: Podłoże musi być czyste, stabilne, odkurzone, wolne od smoły oraz powłok adhezyjnych. Wystające resztki zaprawy należy wyrównać, a krawędzie odsadzek oczyścić z gruzu lub ziemi. 
  • Wyrównie: Głębokie spoiny lub rysy należy uzupełnić. We wszystkich wewnętrznych kątach, szczególnie na połączeniu izolacji pionowej z poziomą, należy wykonać fasety. Kąty zewnętrzne należy zukosować.  W przypadku masy KMB jeśli mur posiada równe lico i jest pełno spoinowy nie jest wymagany tynk wyrównawczy. 
  • Gruntowanie: Aby uzyskać umocnienie podłoża, oraz zmniejszenie jego nasiąkliwości, i zapewnić lepszą przyczepność zaleca się gruntowanie. Można to zrobić przy pomocy takich produktów jak: Izohan Penetrator G7, Izohan Br / Izohan SBS-Br. 

 

Aplikacja produktu.

Kiedy zagruntowana powierzchnia wyschnie należy, nałożyć właściwą izolację za pomocą pacy albo szpachli. Ilość warstw zależy od typu wykonywanej izolacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby jedna warstwa nie miała więcej niż 2 mm grubości. Ponieważ Izohan IMS jest hydroizolacją rozpuszczalnikową, może ona degradować styropian. Dlatego jeśli chcemy, aby nasz fundament był dodatkowo zabezpieczony styropianem, to po aplikacji Izohan IMS na fundamenty należy, również wykonać tak zwaną warstwę separacyjną. Sprawi to, iż styropian nie ulegnie degradacji. Aby, wykonać taką warstwę należy użyć produktu Izohan Ekolep. Stanowi on bardzo skuteczną barierę dla rozpuszczalników zawartych w hydroizolacjach bitumicznych. Izohan IMS powinniśmy stosować w dodatnich temperaturach, dzięki temu osiągnie on optymalne właściwości. Pełne właściwości osiąga on po trzech do siedmiu dobach. Wtedy też możemy zasypać fundament.

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu od 5 do 7 dni
Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 12 godzin
Skład asfalty izolacyjne modyfikowane polimerami, włókna zbrojące
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl