Izohan IMS | jednoskładnikowa masa KMB | 15 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 199,00 zł 199.00
Cena netto: 161,79 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan IMS to rozpuszczalnikowa przeciwwodna izolacja służąca do zabezpieczania fundamentów przed działaniem wody. Masa ta jest odporna na wysokie ciśnienie wody. Nawet do 0,8 MPa. Dla porównania jest to ciśnienie wywierane przez prawie 80 m słup wody. Dzięki takim właściwością Izohan IMS doskonale sprawdza się w warunkach gruntowych, które możemy określić mianem bardzo trudnych. Czyli takich gdzie woda zalega lub bezpośrednio napiera na fundament. 

Izohan IMS to masa jednoskładnikowa. Jest łatwa w stosowaniu. Zaletą tej hydroizolacji jest to że nie wymaga ona stosowania tynku wyrównawczego na fundamencie. Jest bardzo elastyczna a do tego posiada wystarczającą twardość aby dobrze izolować przed wodą. Można ją stosować zarówno do hydroizolacji fundamentów pionowych jak i poziomych. Ponieważ zawiera ona rozpuszczalnik i włókna zbrojąca jest masą, która świetnie sprawdza się jaka hydroizolacja przeciwwodna.

Właściwości:

  • grubowarstwowa
  • rozpuszczalnikowa
  • wysoce elastyczna
  • nie wymaga tynku wyrównawczego
  • odporna na bardzo duże ciśnienie wody
  • trwała

Przygotowanie podłoża i produktu.

Izohan IMS jest produktem jednoskładnikowym dlatego jego przygotowanie nie zajmie ci wiele czasu. Należy go przed użyciem dobrze wymieszać. Izohan IMS może być stosowany na różne podłoża. Zarówno mineralne i jak i bitumiczne. Każdy z nich należy odpowiednio przygotować. Należy zwrócić uwagę na to aby na podłożu nie znajdowały się żadne środki które mogą zmniejszyć przyczepność produktu do podłoża. Izohan IMS nie wymaga stosowania tynku wyrównawczego. Dotyczy to oczywiście sytuacji muru pełnospoinowego. Jeśli natomiast powierzchnia jest wyjątkowo nierówna o dużych porach to należy wykonać szpachlowanie wypełniające masą Izohan IMS. Należy dać odpowiedni czas na to aby taka szpachla wyschła. Powinniśmy również wykonać fasety we wszystkich kątach wewnętrznych. Można to zrobić z pomocą Izohan Renobud. Masy do hydroizolacji którą opisujemy nie powinniśmy stosować na elementach budowli które są narażone na negatywne ciśnienie wody. Może to skutkować tym iż masa oderwie się od podłoża a tym samym stracimy możliwość zaizolowania danej powierzchni. Podłoże betonowe powinniśmy zagruntować. Można do tego użyć produktu Izohan BR albo Izohan PENETRATOR G7. 

Aplikacja produktu.

Kiedy zagruntowana powierzchnia wyschnie należy nałożyć właściwą izolacje za pomocą pacy albo szpachli. Ilość warstw zależy od typu wykonywanej izolacji. Trzeba jednak pamiętać o tym aby jedna warstwa nie miała więcej niż 2 mm grubości. Ponieważ Izohan IMS jest hydroizolacją rozpuszczalnikową może ona degradować styropian. Dlatego jeśli chcemy aby nasz fundament był dodatkowo zabezpieczony styropianem to po aplikacji Izohan IMS na fundamenty należy również wykonać tak zwaną warstwę separacyjną. Sprawi to iż styropian nie ulegnie degradacji. Aby wykonać taką warstwę należy użyć produktu Izohan Ekolep. stanowi on bardzo skuteczną barierę dla rozpuszczalników zawartych w hydroizolacjach bitumicznych. Izohan IMS powinniśmy stosować w dodatnich temperaturach dzięki czemu osiągnie on optymalne właściwości. Pełne właściwości osiąga on po trzech do siedmiu dobach. Wtedy też możemy zasypać fundament.

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu od 5 do 7 dni
Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 12 godzin
Skład asfalty izolacyjne modyfikowane polimerami, włókna zbrojące
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak
Czas schnięcia 10 godz.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl