Izohan Epoxy C-506 | klejofuga epoksydowa | 5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 199,99 zł 199.99
Cena netto: 162,59 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Epoxy C-506 to specjalistyczna dwuskładnikowa klejofuga epoksydowa do układania i spoinowania płytek ceramicznych. IZOHAN epoxy C-506 zaleca się szczególnie przy występowaniu agresywnych płynów, wód solankowych, mineralnych, morskich, w browarach, winiarniach, zakładach produkcji napojów, rozlewniach, oczyszczalniach ścieków, laboratoriach, pomieszczeniach przemysłu chemicznego, kuchniach, mleczarniach itp.; przy dużym ciśnieniu i wypłukiwaniu, np. w myjniach.

IZOHAN epoxy C-506 stosowany jest do układania i spoinowania płytek ceramicznych, kształtek z ceramiki szlachetnej i ceramiki budowlanej, gresu porcelanowego i marmurowego, klinkieru, mozaiki szklanej, kamienia naturalnego, marmuru na różnorodnych podłożach, m.in. jastrychach cementowych, tynkach, betonach, płytach GK, metalu, płytach drewnopochodnych itp.

ZUŻYCIE: 

  • przy klejeniu 1,3-2,4 kg/m2
  • przy spoinowaniu: szerokość x głębokość x długość [cm] x1,4 = zużycie w gramach

 

Przygotowanie podłoża i produktu:

Podłożem do klejenia może być beton, jastrych, tynk cementowy, płyty wiórowe, lastriko, płyty GK, gipsowowłóknowe etc. Powierzchnie powinny być suche, zdolne do przeniesienia obciążeń, sztywne, pozbawione zanieczyszczeń i substancji antyadhezyjnych. Przed spoinowaniem należy upewnić się o prawidłowym ułożeniu materiału wykończeniowego i całkowitej przyczepności płytek do podłoża. Do spoinowania można przystąpić, gdy zaprawa mocująca płytki jest stwardniała i dostatecznie wyschnięta. Szczeliny należy oczyścić z pozostałości kleju, również tych związanych, aby zapewnić jednakowe wymiary układanej spoiny i osiągnięcie maksymalnej odporności chemicznej. Ponadto należy je oczyścić z pyłu i części kruchych. Przed wykonaniem spoin należy przeprowadzić próbę czyszczenia powierzchni, co może być utrudnione w przypadku materiałów porowatych. Dlatego zaleca się przeprowadzenie próby poza miejscem wykonywania prac lub w mało widocznej części podłoża.

Przed rozpoczęciem prac oba tworzące zaprawę komponenty należy dokładnie i intensywnie wymieszać z zachowaniem proporcji wagowych, za pomocą wolnoobrotowego mieszadła (≈600 obr./min.) od dołu ku górze. Do wiadra ze składnikiem A dodać składnik B (utwardzacz) i mieszać dokładnie, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji i barwy mieszaniny. Należy przygotować taką ilość zaprawy, która zostanie zużyta w ciągu 45 min. Pojemniki zawierają komponenty w proporcjach odpowiednich do mieszania. Przy częściowym wykorzystaniu opakowań należy przestrzegać zalecanych proporcji mieszania. 

Sposób stosowania:

nakładanie przy klejeniu IZOHAN epoxy C-506 nakłada się na całą powierzchnię warstwą za pomocą szpachli zębatej o wysokości zęba 3 mm. Układane elementy okładziny należy mocno dosunąć i wcisnąć w podłoże oraz natychmiast wyrównać. W przypadku powierzchni pionowych ząbki pacy mogą mieć wielkość wynoszącą maksymalnie 6 mm. Użycia dystansówek wymaga się tylko przy ciężkich płytkach. Nadmiar kleju należy niezwłocznie usuwać z powierzchni układanych elementów. nakładanie przy spoinowaniu IZOHAN epoxy C-506 nakłada się na powierzchnię w sposób równomierny za pomocą gumowej packi lub szpachelki. Rozprowadzać zaprawę po całej powierzchni, aż do całkowitego wypełnienia szczelin, wykonując ruchy po przekątnej płytek. Maksymalna szerokość spoiny może wynosić 10 mm. Niezwłocznie usunąć nadmiar zaprawy, pozostawiając na powierzchni jedynie cienką powłokę. Czyszczenie powierzchni rozpocząć niezwłocznie po spoinowaniu (nie później niż po 20 minutach). W przypadku okładziny glazurowej, gładkiej, bez porów dokonuje się tej czynności za pomocą miękkiej gąbki i odrobiny wody. Jeśli okładzina jest porowata (posiada strukturę), to przemywa się ją twardą gąbką i odrobiną wody. Pozostałe ślady należy ponownie zetrzeć wilgotną gąbką. W celu ułatwienia pracy do wody można dodać około 10% spiritusu. Po upływie 4 godzin w temperaturze ok.+20°C zmywanie resztek preparatu jest nie jest już możliwe. Świeże spoiny aż do momentu całkowitego stwardnienia i wyschnięcia należy chronić przed deszczem, rosą i spadkiem temperatur poniżej +5°C.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl