Izohan EKOFOLIA | izolacja do pomieszczeń mokrych | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 155,49 zł 155.49
Cena netto: 126,41 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan EKOFOLIA to hydroizolacja do pomieszczeń mokrych typu łazienki, toalety, pralni albo kuchnię. Zapewnia powierzchniowe, powłokowe i bezspoinowe uszczelnienie pomieszczeń o dużej intensywności zawilgocenia. Można ją stosować na powierzchniach łatwo wchłaniających wilgoć. Chodzi na przykład o płyty kartonowo gipsowe, tynki gipsowe, płyty wiórowe. Świetnie stosuje się ją na betonie, jastrychach, tynkach.

ZUŻYCIE:

  • 0,4-0,5 kg/m2 /2 warstwy - słabo chłonne, zagruntowane podłoże
  • 0,7-0,8 kg/m2 /2 warstwy - podłoża chłonne

 

Izohan EKOFOLIA jest produktem w pełni ekologicznym, ponieważ nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Ma bardzo dobrą przyczepność do izolowanych powierzchni A do tego jest elastyczna i wodoszczelna. Jest również paroprzepuszczalna, umożliwia odparowaniu wody z zawilgoconej konstrukcji. Idealnie nadaje się do stosowania pod płytki ceramiczne a do tego szybko schnie. Jest mieszaniną dyspersji tworzyw sztucznych i dodatków. Może być stosowana w budynkach gdzie stale przebywają dzieci i dorośli a także w pomieszczeniach przeznaczonych do przechowywania żywności.

 Właściwości:

  • tworzy bezspoinową powłokę o wysokich właściwościach izolacyjnych
  • ma dobrą przyczepność do izolowanych powierzchni
  • jest bardzo elastyczna i wodoszczelna
  • umożliwia odparowanie wody z zawilgoconej konstrukcji
  • tworzy doskonały podkład izolacyjny pod płytki ceramiczne
  • jest ekologiczna – nie zawiera rozpuszczalników
  • szybko schnie

Przygotowanie produkcji podłoża. 

Izohan EKOFOLIA jest produktem jednoskładnikowym i nie wymaga większego przygotowania przed użyciem. Znacznie ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Będzie się wiązało to z tym że izolowanej powierzchni będziemy musieli usunąć tłuszcze, stare powłoki malarskie i inne substancje, które zmniejszają przyczepność do podłoża.  Dodatkowo należy wyrównać wszystkie ubytki a powierzchnie zagruntować Izohan Grunt Uniwersalny.  Szczególnie istotne jest to w przypadku impregnowanych płyt kartonowo-gipsowych i innych tego typu. 

Sposób stosowania i aplikacja.

Po nałożeniu i wyschnięciu gruntu można przystąpić do aplikacji produktu Izohan EKOFOLIA. Produkt aplikuje się za pomocą wałka lub pędzla. Producent zaleca aby nałożyć minimum dwie warstwy produktu a tam gdzie powierzchnia będzie szczególnie narażona na działanie wody najlepiej położyć trzy warstwy opisywanego produktu. Ważny jest również sposób aplikowania produktu. Najkorzystniej jest aplikować pojedyncze warstwy w przeciwnych kierunkach. Czas pomiędzy nakładaniem warstw powinien wynosić mniej więcej 4 godziny. Całkowity czas schnięcia EKOFOLII wynosi około 12 godzin. Ale nawet po tym czasie materiał może pozostawać delikatnie lepki. Nie jest to wada produktu ponieważ dzięki temu zaprawa klejowa ma zwiększoną przyczepność do powłoki. Standardowo w miejscu łączeń ściany z posadzką należy wtopić taśmy uszczelniające.

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 12 godzin

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl