Izohan EKO 1K | mikrozaprawa cementowa do izolacji typu wannowego | 15 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 194,99 zł 194.99
Cena netto: 158,53 zł
ilość szt.
Zyskujesz 194 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan Eko 1K jest to mikrozaprawa jednoskładnikowa typu szlam hydroizolacyjny jest modyfikowaną, suchą mieszanką cementową, tworzącą szczelną, twardniejącą hydraulicznie powłoką izolacyjną przeznaczoną do izolacji podłoży mineralnych, odporna na negatywne parcie wody. Negatywne parcie wody oznacza, że zapewnia uszczelnienie przeciwko wodzie wdzierającej się do środka budynku, bezpośrednio przez ścianę. Dzięki temu szlamowi możliwa jest ochrona typu wannowego, zapewniając ochronę przeciw wilgoci z zewnątrz i wewnątrz. Nie zawiera ona rozpuszczalników a więc jest w pełni ekologiczna. Izohan EKO 1K służy również do uszczelniania zbiorników i to nawet takich w których znajdują się nieczystości ponieważ jest odporny na substancje kwaśne i zasadowe oraz inne agresywne substancje chemiczne. Można również za pomocą tego szlamu możemy wykonać hydroizolacje poziomą i pionową fundamentu. Dzięki swojej wytrzymałości na naprężenia jednostkowe jest on dobrą alternatywą dla różnego rodzaju izolacji ścian już od najniższego poziomu. Izohan Eko 1k jest dostarczany w wygodnej formie sypkiej w 15 kg workach gotowych do wymieszania z wodą. Zużycie z jednego worka dla 1 mm grubości warstwy to ok 7,5 m2. Jeśli mamy problem z negatywnym parciem wody np. w piwnicy, szybie windowym, zbiorniku, śmiało możemy zabezpieczyć taką powierzchnię kilkoma warstwami preparatu w zależności od ciśnienia wody wywieranego na przestrzeń izolowaną. Możemy być pewni że ten szlam hydroizolacyjny zapewni idealną ochronę oraz pomieszczenie we wewnątrz będzie suche. Izohan Eko 1k jest odporny na naprzemienne zamarzanie i rozmrażanie, dlatego jest dobrą opcją w miejsca które są narażone na niskie temperatury szczególnie przy gruncie, gdzie woda wdziera się, a następnie zamarza. Izohan Eko 1k jest w pełni bezpieczny dla wszelkiego rodzaju termoizolacji. Jeśli nakładamy preparat na powierzchnie mineralne nie jest konieczne gruntowanie. 

Zużycie:

Wydajność ok. 1,5 kg / m2 na 1 mm grubości warstwy

Zużycie uzależnione od typu izolacji:

 • izolacja przeciwwilgociowa; zalecana grubość warstwy 2 mm; zużycie 3,0 kg / m2
 • izolacja przeciwwodna (woda nie wywierająca ciśnienia): zalecana grubość warstwy 2,5 mm; zużycie ok. 3,75 kg / m2
 • izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie): zalecana grubość warstwy 3 mm; zużycie ok. 4,5 kg / m2

Właściwości:

 • hamuje proces karbonatyzacji betonu
 • umożliwia swobodny przepływ pary wodnej z zawilgoconych konstrukcji
 • może być bezpośrednio okładana płytkami ceramicznymi
 • jest odporna na promieniowanie UV
 • jest odporna na chemiczne roztwory agresywne
 • jest odporna na benzynę i oleje
 • może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz budynków na powierzchnie pionowe i poziome
 • przeciwdziała wysalaniu soli siarczanowych oraz w niewielkim stopniu ogranicza wnikanie jonów chlorkowych
 • jest odporna na działanie ścieków bytowych i wody basenowej

Przygotowanie podłoża
Podłoże musi być czyste, nośne, równe, ale lekko porowate, wolne od gniazd żwirowych, spękań i nadlewek oraz wszystkich materiałów zmniejszających przyczepność. Podłoża gruboziarniste np. betonowe płyty szalunkowe i bloczki fundamentowe należy zaszpachlować zaprawą cementową. Ubytki wyrównać specjalnymi zaprawami naprawczymi. Jeśli podłoże jest bardzo suche, chłonne, należy powierzchnię zwilżyć tak, aby w trakcie nanoszenia była matowo wilgotna.

Aplikacja materiału
Produkt jest dostarczany w postaci proszku do wymieszania z wodą w odpowiedniej proporcji. Najlepszą ilością wody jest 18% (na 15 kg worek, 2,7 l wody). Mieszanie należy prowadzić w czystym pojemniku z czystą wodą, aż do uzyskania konsystencji odpowiedniej do obróbki za pomocą pędzla, pacy lub odpowiedniego urządzenia natryskowego. Pierwszą cienką warstwę nanosi się, mocno wcierając za pomocą pędzla, w celu zamknięcia porów w podłożu. Po naniesieniu należy odczekać ok. 3 godz., aby warstwa wyschła.  Zalecana grubość nanoszenia jednej warstwy wynosi 1 mm. Również między drugą i ewentualną trzecią warstwą należy zachować przerwę technologiczną wynoszącą ok. 3-4 godzin. Łączna grubość naniesionych warstw nie może być cieńsza niż 2 mm. Przy wykonywaniu hydroizolacji typu wannowego wymagana grubość izolacji to 3 mm. Szczególnej uwagi wymaga przygotowanie podłoża na złączach elementów pionowych z powierzchnią poziomą. We wszystkich narożnikach powinny być zalane taśmy uszczelniające lub wykonane fasety (wyoblenia), można również użyć do uszczelnienia sznura dylatacyjnego.Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza cement
Temperatura stosowania od 8°C do 30°C
Odporność na wodę pod ciśnieniem 1,0 MPa
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Skład sucha, modyfikowana polimerami mieszanka cementowa
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 4 warstw

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl