Izohan EKO 1K | mikrozaprawa cementowa do izolacji typu wannowego | 15 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 174,00 zł 174.00
Cena netto: 141,46 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan EKO 1K to jednoskładnikowa izolacja przeciwwodna. Nie zawiera ona rozpuszczalników a więc jest w pełni ekologiczna. Masa jest odporna na negatywne parcie wody. To znaczy że można jej używać do izolacji typu wannowego. Izohan EKO 1K jest odporny na działanie ścieków bytowych i wody basenowej a także na działanie benzyny oleju i innych chemicznych roztworów agresywnych. Można również za pomocą tej mikro zaprawy wykonać izolację poziomą i pionową fundamentu.

ZUŻYCIE:

 • ok. 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy
 • izolacja przeciwwilgociowa, zalecana grubość warstwy 2 mm: zużycie 3,0 kg/m2
 • izolacja przeciwwodna (woda nie wywierająca ciśnienia), zalecana grubość warstwy 2,5 mm: zużycie 3,75 kg/m2
 • izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie), zalecana grubość warstwy 3 mm: zużycie 4,5 kg/m2

 

Izohan EKO 1K jest suchą modyfikowaną polimerami mieszanką cementowym. Służy do uszczelniania wewnętrznego przeciwko wilgoci wnikającej z zewnątrz. To szczególna zaleta tej zaprawy ponieważ dzięki temu nie musimy odkopywać fundamentów od zewnątrz a hydroizolacje możemy wykonać od wewnętrznej strony budynku nie ryzykując tego że hydroizolacja nie wytrzyma negatywnego parcia wody. Znajduje zastosowanie zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Izohan EKO 1K sprawdza się świetnie również jako izolacja pozioma fundamentu. Czasami zdarza się że nie można wykonać izolacji z materiałów rolowych. Wtedy idealnym sposobem jest zastosowanie tej mikrozaprawy uszczelniającej. Izohan EKO 1K służy również do uszczelniania zbiorników i to nawet takich w których znajdują się nieczystości ponieważ jest odporny na substancje kwaśne i zasadowe oraz inne agresywne substancje chemiczne.

Właściwości:

 • hamuje proces karbonatyzacji betonu
 • umożliwia swobodny przepływ pary wodnej z zawilgoconych konstrukcji
 • może być bezpośrednio okładany płytkami ceramicznymi, malowany, tynkowany
 • jest odporny na promieniowanie UV
 • jest odporny na chemiczne roztwory agresywne
 • jest odporny na benzynę i oleje
 • może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz budynków na powierzchnie poziome i pionowe
 • przeciwdziała wysalaniu soli siarczanowych oraz w niewielkim stopniu ogranicza wnikanie jonów chlorkowych
 • odporny na działanie ścieków bytowych i wody basenowej

Przygotowanie produkcji podłoża.

Produkt jest dostarczany w postaci proszku do wymieszania z wodą w odpowiedniej proporcji. Produkt należy wymieszać w czystym pojemniku z czystą wodą aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Optymalna ilość wody wynosi od 22% do 28% czyli przeliczając to na litry na każdy 15 kg worek przypada od 3,3 l - 4,2 l wody.
Należy również odpowiednio przygotować podłoże. Wszelkie ewentualne ubytki należy wyrównać systemowymi zaprawami Izohan Renobud. We wszystkich narożnikach powinna być wtopiona taśma uszczelniająca. Samo podłoże powinno być czyste i wolne od wszystkich środków zmniejszających przyczepność.

Aplikacja produktu

Pierwszą warstwę Izohan EKO 1K wcieramy energicznie mocno za pomocą pędzla. Robimy to ponieważ chcemy zamknąć pory w podłożu. Po tej operacji należy odczekać około 3 godzin aby warstwa wyschła. Producent zaleca aby grubość pojedynczej warstwy wynosiła 1 mm. Jeśli chcemy nałożyć kolejne warstwy również powinniśmy zaczekać na to aż poprzednia warstwa wyschnie. Łączna grubość naniesionych warstw nie może być mniejsza niż 2 mm a przy wykonywaniu hydroizolacji typu wannowego czyli takiego, który wykonujemy od środka grubość izolacji powinna wynosić minimum 3 mm. Podczas wiązania się zaprawy miejsce w którym została aplikowana powinno chronić się przed opadami przez około 12 godzin.

 

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza cement
Temperatura stosowania od 8°C do 30°C
Odporność na wodę pod ciśnieniem 1,0 MPa
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Skład sucha, modyfikowana polimerami mieszanka cementowa
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 4 warstw

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl