Izohan BR-tixo | lepik na zimno | 20 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 112,50 zł 112.50
Cena netto: 91,46 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan BR-tixo to lepik na zimno służący do przyklejania papy asfaltowej do zagruntowanego podłoża betonowego. Stosuje się go także do sklejania warstw papy asfaltowej przy wykonywaniu wielowarstwowych izolacji oraz do przyklejania płyt z wełny mineralnej podczas ocieplania stropodachów. Można go również stosować do wykonywania przeciwwilgociowych izolacji budowlanych fundamentu.

ZUŻYCIE

  • ok. 0,7 l/m2 min.
  • 1,3 l/m2 przy przyklejaniu wełny mineralnej

 

Izohan BR-tixo jest produktem rozpuszczalnikowym. Posiada bardzo dobre właściwości klejące szczególnie jeśli chodzi o przyczepność do papy i zagruntowanych podłoży. Ten lepik asfaltowy na zimno jest mieszaniną asfaltów rozpuszczalników, wypełniaczy oraz dodatków uszlachetniających. Czas schnięcia produktu wynosi około 24 godziny.

Właściwości

  • jest modyfikowany SBS-em
  • charakteryzuje się wyjątkową przyczepnością do papy oraz zagruntowanych podłoży mineralnych
  • jednoskładnikowy
  • niskie zużycie
  • gotowy do użycia
  • powłoka wykonana z produktu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych

Przygotowanie produktu i podłoża

Produkt przed użyciem należy dobrze wymieszać. A podłoże należy zagruntować roztworem gruntującym Izohan BR lub Izohan PENETRATOR G7. Powinniśmy zwrócić również uwagę na to aby bezpośrednio na podłożu nie znajdowały się stare luźne powłoki albo inne substancje które mogą zmniejszyć przyczepność produktu do podłoża.

Aplikacja produktu

Po dobrym przemieszaniu masy możemy aplikować ją na podłoże za pomocą szczotki dekarskiej albo pacy. Kiedy zaaplikujemy produkt to po około 20 minutach można nałożyć papę na posmarowaną powierzchnię zwracając uwagę na to aby dokładnie docisnąć ją na całej powierzchni. Brzegi papy należy zabezpieczyć listwami przed jej wywinięciem. Jeśli kleimy papę między sobą to należy obie strony sklejanej papy posmarować lepikiem na zimno i skleić między sobą. Wszelkie prace należy wykonywać w temperaturach dodatnich. Powinniśmy unikać również prowadzenia prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia.

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Skład mieszanina asfaltów, rozpuszczalników, wypełniaczy i dodatków uszlachetniających
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak
Czas schnięcia około 24 h

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl