Izohan BR | grunt asfaltowo-żywiczny | 20 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 325,99 zł 325.99
Cena netto: 265,03 zł
ilość szt.
Zyskujesz 325 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan BR służy do zabezpieczania gruntowania powierzchni mineralnych oraz bitumiczno-asfaltowych przed nałożeniem właściwej izolacji. Doskonale zabezpiecza beton przed wilgocią i korozją. Zawiera w swoim składzie syntetyczny kauczuk SBS przez co jest elastyczny, a jego odporność na obciążenia mechaniczne jest również imponująca. Przy użyciu pap wzbogacanych kauczukiem syntetycznym SBS powoduje lepsze zabezpieczenie podłoża oraz szczelność powierzchni krytej. Szybki czas schnięcia pozwala na redukcję kosztów związanych z opóźnieniami lub zmiennymi warunkami pracy takimi jak pogoda czy temperatura, wynosi mniej niż 6 godzin. Roztwór po wyschnięciu jest całkowicie odporny na wodę stojącą. Jeśli lubisz rośliny i masz zaplanowany dach z ogrodem, możesz użyć naszego środka. Nadaje się, do uszczelnienia drenaży wodnych o małych, jak i dużych spadkach. W połączeniu z papami firmy Izohan jest on doskonałą membraną odporną na agresywne działanie wody, wypłukiwanie stopniowemu przez strumieniowe traktowanie wodą. Nie obciąża on w sposób znaczący konstrukcji dachów. Penetracja powierzchni trudnonasiąkliwych, nie jest przeszkodą dla tego produktu. Stosuje się go nawet przy najbardziej wymagających powierzchniach o różnym stopniu komplikacji w tym powierzchnie stropowe. Jest to bardzo przydatne przy zabezpieczaniu otworów technicznych o różnej średnicy.  Przeznaczony jest do użycia z produktami tj. Izohan IMS, Izohan Br-tixo/SBS-Tixo, Izohan B/B-SBS, Izohan Roofix, Izohan masa szpachlowa. 

 

ZUŻYCIE:

 1. 0,3 l /m2

    0,9-1,2 l/m2 przy gruntowaniu wełny mineralnej

 

Izohan BR to mieszanina asfaltów, rozpuszczalników i dodatków uszlachetniających. Ma szerokie spektrum zastosowań. Może być stosowany do gruntowania powierzchni mineralnych oraz bitumicznych. Możemy nim wykonywać powłoki antykorozyjne. Jego dodatkowym zastosowaniem jest gruntowanie wełny mineralnej pod papy zgrzewalne i samoprzylepne. Zabezpiecza przed skutkami oddziaływania wody, co jest niezwykle istotne przy wykonywaniu dachów "zielonych". Przy wykonywaniu w pełni pokrytych roślinnością dachów warto pamiętać, że prawidłowe wykonanie takiej powierzchni jest niezwykle istotne. Pęknięcie oraz drobna nieszczelność może generować bardzo wysokie koszty związane z usunięciem usterki. Membrana oraz szczelne pokrycie i zabezpieczenie powierzchni betonowej jest niezbędne przy tego typu projektach. Agresywne odczynniki chemiczne nie są problemem dla Izohana BR. Jest on dobry do uszczelniania dachów ze spadkami, jak również powierzchni narażonej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Właściwości

 • jest wodochronny
 • zawiera SBS
 • jest łatwy i szybki w stosowaniu (gotowy do użycia),
 • dający się nakładać pędzlem lub szczotką dekarską, 
 • zwiększa przyczepność podłoży, 
 • posiada doskonałe właściwości penetracji w głąb izolowanych powierzchni,
 • zabezpiecza betony przed wilgocią i korozją, 
 • przeznaczony do wykonywania "zielonych" dachów
 • zawiera rozpuszczalnik
 • można stosować na fundamenty
 • impregnacja wełny mineralnych

Przygotowanie podłoża i produktu.

Izohan BR jest produktem jednoskładnikowym, który zawiera rozpuszczalnik. Dlatego jest od razu gotowy do użycia. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że przed użyciem należy go dobrze wymieszać. Po otwarciu wiadra na górze możemy zobaczyć rozpuszczalnik. Nie oznacza to jednak, że produkt jest zepsuty. To naturalne zjawisko, które zniknie w trakcie wymieszania produktu. Warto zwrócić również uwagę na odpowiednie przygotowanie powierzchni na którą, będziemy nanosić preparat. Na powierzchni nie powinno być żadnych starych luźnych powłok, nacieków albo innych substancji zmniejszających przyczepność. Należy również zwrócić uwagę na to, aby podłoże było czyste i suche. Przy wykonywaniu dachów zielonych, niezabezpieczenie podłoża może skutkować uszkodzeniem mechanicznym przez co, hydroizolacja może okazać się nieskuteczna. Warto pamiętać, że wykonanie poprawne dachu "zielonego" zależy od jeszcze innych elementów składających się na kompleksową ochronę przed zalaniem lub zawilgoceniem budynku. 

Aplikacja produktu.

Po dokładnym wymieszaniu masę należy aplikować na powierzchnię szczotką dekarską albo pędzlem. Produkt należy nanosić na powierzchnię możliwie jak najcieńszą warstwą. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że podczas aplikacji należy mieszać produkt co jakiś czas. Ogólnie zaleca się wykonywanie prac w temperaturach dodatnich. Temperatury poniżej 25°C sprawiają, że czas schnięcia znacząco się wydłuża. Warto jest wstawić opakowanie z produktem do ciepłego pomieszczenia na jedną lub dwie doby przed użyciem. Zabrania się wykonywania prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl