IZOCHEM WMA 3K 30 L

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 289,99 zł 289.99
Cena netto: 235,76 zł
ilość szt.
Zyskujesz 289 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: IZOCHEM

Opis

IZOCHEM WMA 3K 30 L

Dwuskładnikowa wodorozcieńczalna masa asfaltowa typu PMBC (KMB) modyfikowana polimerami z dodatkiem regranulatu styropianowego, do izolacji wodochronnych.

ZALETY:

 • granulat styropianowy zawarty w masie ułatwia nałożenie wymaganej grubości warstwy
 • może być stosowana na suche i wilgotne podłoża
 • odporna na wszystkie agresywne substancje występujące naturalnie w gruncie wg. PN-EN 206-1 bezpieczna w kontakcie ze styropianem
 • tworzy powłokę odporną na spękania (zbrojona włóknami) 
 • nie spływa z pionowych powierzchni
 • posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych
 • odporna na działanie czynników atmosferycznych 

PRODUCENT:IZOCHEM

WAGA:30L

ZUŻYCIE:

 •  izolacja przeciwwilgociowa, zalecana grubość warstwy 3 mm: ok. 3,5 l/m2
 • izolacja przeciwwodna (woda zalegająca/napierająca woda opadowa), zalecana grubość warstwy 4 mm: ok. 4,5 l/m2
 • izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie), zalecana grubość warstwy 4-5 mm: ok. 5 l/m2

PRZEZNACZENIE PRODUKTU:

 •  izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna podziemnych części budowli
 • izolacja posadzek na gruncie w piwnicach i garażach
 • wykonywanie warstw paroizolacji (tarasy, stropodachy) 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:  

Podłoże powinno być czyste, suche lub matowowilgotne, gładkie, oczyszczone z tłuszczu, luźnych powłok, nacieków i innych substancji zmniejszających przyczepność. Należy zbić wystające resztki zaprawy, krawędzie odsadzki fundamentowej należy oczyścić z gruzu i ziemi. Raki i wgłębienia większe niż 5 mm powinny być wypełnione zaprawą. Krawędzie zewnętrzne należy sfazować (zukosować) zaś wewnętrzne odpowiednio zaokrąglić wykonując fasety (wyokrąglenia) z zaprawy PCC. Zapraw na bazie cementowej nie aplikujemy na materiały bitumiczne w tym papy zgrzewalne. Na podłożach bitumicznych fasetę o promieniu 2 cm wykonujemy np. z IZOCHEM WMA 2K.

Do tworzenia wyobleń najlepiej nadaje się kielnia w kształcie „kociego języczka”. Przy murze pełno spoinowym nie jest potrzebna warstwa tynku wyrównawczego, poza sytuacją, gdy mamy do czynienia z wodą pod ciśnieniem lub zalegającą wodą opadową (izolacja przeciwwodna). Wtedy należy wykonać cementowy tynk wyrównawczy. Nie zaleca się stosowania WMA 3K na elementach budowli narażonych na negatywne ciśnienie wody gdyż może to doprowadzić do oderwania warstwy izolacyjnej lub tworzenia się na niej pęcherzy. W miejscach gdzie spodziewane jest występowanie takiego ciśnienia wody należy wykonać uszczelnienie za pomocą IZOCHEM APF 1K.

Podłoże należy zagruntować rozcieńczonym wodą IZOCHEM DYSPERBIT bit +, w proporcji 1:1 do 1:2 (w zależności od chłonności podłoża). Masę aplikować pędzlem lub szczotką dekarską. UWAGA. W przypadku podłoży małonasiąkliwych (np. „beton  wodoszczelny”) zaleca się gruntowanie preparatem IZOCHEM WGA.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

IZOCHEM WMA 3K dostarczany jest w opakowaniu 30L, zawierającym dwa składniki w odpowiedniej proporcji. Składnik proszkowy należy wsypać do składnika płynnego i zamieszać ok. 1 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Po przeschnięciu zagruntowanej powierzchni nakładamy właściwą izolację pacą lub natryskiem na grubość zależną od typu izolacji. Rozrobioną masę można obrabiać ok. 90 min. 

Zaleca się zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, jeśli nie w postaci wodoodpornych płyt. termoizolacyjnych, to folii PE, EPDM lub włókniny.. Folie kubełkowe nie powinny być stosowane do ochrony mas PMBC z uwagi na to, iż kubełki pod wpływem nacisku gruntu mogą naciskać miejscowo na masę PMBC i ją uszkodzić. Wyjątkiem są folie profilowane ze zintegrowaną włókniną filtrującą.

W przypadku wykonywania izolacji przeciwwodnej pod płytą fundamentową hydroizolację należy wykonywać na betonie podkładowym klasy C20/25 (dawne B25). Na związanej warstwie hydroizolacji należy ułożyć warstwę separacyjną z płyt ocieplających lub np. z folii PE, a następnie wykonać 4 cm betonową warstwę ochronną. Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia. Przed zastosowaniem zapoznać się z Kartą Techniczną wyrobu.  

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl