IZOCHEM WMA 1K 20 L
Opis
IZOCHEM WMA 1K 20 L
Jednoskładnikowa masa asfaltowo – kauczukowa typu PMBC (KMB) modyfikowana polimerami, z dodatkiem regranulatu styropianowego, do izolacji wodochronnych.
ZALETY:
- odporna na wszystkie agresywne substancje występujące naturalnie w gruncie
- może być stosowany na suche i wilgotne podłoża
- bezpieczny w kontakcie ze styropianem
- nie spływa z pionowych powierzchni
- posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych
- odporna na działanie czynników atmosferycznych
- gotowa do użycia
PRODUCENT:IZOCHEM
WAGA:20L
ZUŻYCIE:
- izolacja przeciwwilgociowa, zalecana grubość warstwy 3 mm: ok. 3,5 l/m2
- izolacja przeciwwodna (woda zalegająca/napierająca woda opadowa), zalecana grubość warstwy 4 mm: ok. 4,5 l/m2
- izolacja przeciwwodna (woda wywierająca ciśnienie), zalecana grubość warstwy 4-5 mm: ok. 5l/m
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże powinno być czyste, suche lub matowowilgotne, gładkie, oczyszczone z tłuszczu, luźnych powłok, nacieków i innych substancji zmniejszających przyczepność. Należy zbić wystające resztki zaprawy z gruzu i ziemi. Raki i wgłębienia większe niż 5 mm powinny być wypełnione zaprawą. Krawędzie zewnętrzne należy sfazować (zukosować) zaś wewnętrzne odpowiednio zaokrąglić wykonując fasety (wyokrąglenia) z zaprawy PCC.
Zapraw na bazie cementowej nie aplikujemy na materiały bitumiczne w tym papy zgrzewalne. Na podłożach bitumicznych fasetę o promieniu 2 cm wykonujemy np. z IZOCHEM WMA 2K. Do tworzenia wyobleń najlepiej nadaje się kielnia w kształcie „kociego języczka”. Przy murze pełno spoinowym nie jest potrzebna warstwa tynku wyrównawczego, poza sytuacją, gdy mamy do czynienia z wodą pod ciśnieniem lub zalegającą wodą opadową (izolacja przeciwwodna). Wtedy należy wykonać tynk wyrównawczy.
Nie zaleca się stosowania IZOCHEM WMA 1K na elementach budowli narażonych na negatywne ciśnienie wody gdyż może to doprowadzić do oderwania warstwy izolacyjnej lub tworzenia się na niej pęcherzy. W miejscach gdzie spodziewane jest występowanie takiego ciśnienia wody należy wykonać uszczelnienie za pomocą IZOCHEM APF 1K.
Podłoże należy zagruntować rozcieńczonym wodą w proporcji 1:1 do 1:2 IZOCHEM DYSPERBIT bit +. Masę aplikować pędzlem lub szczotką dekarską. UWAGA. W przypadku podłoży małonasiąkliwych (np. „beton wodoszczelny”) zaleca się gruntowanie preparatem IZOCHEM WGA
APLIKACJA:
Wykonywanie izolacji podziemnych części budowli i posadzek na gruncie:
Po należytym wyschnięciu warstwy gruntującej nanosić masę pacą nakładając jednorazowo warstwę nie grubszą niż 2 mm. Po przeschnięciu pierwszej nanosić kolejne. Powłokę nanosi się zawsze od strony ściany narażonej na działanie wody, wtedy unikamy negatywnego ciśnienia hydrostatycznego działającego na izolację. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by powierzchnie kątów wewnętrznych i zewnętrznych były dokładnie pokryte masą.
W zależności od warunków wodno - gruntowych należy dobrać odpowiednią grubość warstwy izolacyjnej od 3 do 5 mm suchej pozostałości. Żeby zapobiec tworzeniu się pęcherzy na powierzchniach nierównych, o dużych porach, potrzebne jest szpachlowanie wypełniające (drapane).
Szpachlowanie drapane zalecane jest także przy wykonywaniu robót podczas wysokich temperatur przy wilgotnym podłożu. Szpachla wypełniająca musi wyschnąć, zanim można będzie rozpocząć następny etap pracy.
Podczas przerw w pracy powłoka musi być pocieniona „do zera” i nie powinna się kończyć w narożach. Masy bitumiczne grubowarstwowe są szczególnie narażone na uszkodzenia podczas zasypywania wykopu.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:
IZOCHEM WMA 1K dostarczana jest w opakowaniu 20 L w postaci gotowej do użycia. Przed użyciem wyrób dokładnie wymieszać, a podczas aplikacji mieszanie powtarzać co jakiś czas. Zaleca się zatem zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci wodoodpornych płyt termoizolacyjnych, ewentualnie: folii PE, EPDM lub włókniny.
Folie kubełkowe nie powinny być stosowane do ochrony mas PMBC z uwagi na to, iż kubełki pod wpływem nacisku gruntu mogą naciskać miejscowo na masę PMBC i ją uszkodzić (wyjątkiem są folie kubełkowe ze zintegrowaną włókniną filtrującą).
Nie dopuszczać do sytuacji, żeby woda opadowa mogła wnikać w przegrodę i podchodziła pod warstwę hydroizolacji od strony podłoża. W przypadku wykonywania izolacji przeciwwodnej pod płytą fundamentową hydroizolację należy wykonywać na betonie podkładowym klasy C20/25 (dawne B25). Na związanej warstwie hydroizolacji należy ułożyć warstwę separacyjną z płyt ocieplających lub np. z folii PE, a następnie wykonać 4 cm betonową warstwę ochronną.