IZOCHEM EM | grubowarstwowa żywica epoksydowa | 8 kg
towar niedostępny






Opis
Izochem EM to nowoczesny rodzaj żywicy epoksydowej stosowanej w halach magazynowych i produkcyjnych, garażach ale również na balkonach, tarasach i w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Unikatową cechą tej żywicy jest to że może być stosowana na wilgotne podłoże. Ponadto jak większość żywic epoksydowych jest również odporna na ścieranie oraz na agresywne substancje chemiczne.
Izochem EM jest dwuskładnikową grubowarstwową membraną którą można stosować na różnego rodzaju podłoża mineralne. Zabezpiecza powierzchnie przed działaniem wody, ścieków czy agresywnych substancji chemicznych. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża.
Opisywana żywica epoksydowa z powodzeniem może być stosowana do zabezpieczania ciągów pieszych i obciążonych ruchem kołowym. Dlatego jest rozwiązaniem często stosowanym w garażach czy też warsztatach samochodowych. Jej estetyczny wygląd dający efekt idealnie gładkie powierzchni sprawia że niejednokrotnie jest stosowana również na tarasach i balkonach. Dostępna jest w dwóch wersjach pion oraz rozlewna. Wersja pion jest bardziej gęsta i jak sama nazwa wskazuje może być stosowana na powierzchniach pionowych. Natomiast wersja pozioma jest rzadsza, łatwiej się ją rozprowadza i jest stosowana na powierzchnie poziome.
ZUŻYCIE:
- Gładka warstwa bez piasku – 1,0 kg/m2
- Warstwa 2 mm z piaskiem (do stosowania tam gdzie występuje regularny ruch pieszy) – 1,6 kg/m2
- Warstwa 3 mm z piaskiem (do stosowania tam gdzie występuje niewielki ruch kołowy) – 2,4 kg/m2
- Warstwa 5 mm z piaskiem (do stosowania tam gdzie występuje duży ruch kołowy) – 4,0 kg/m2
ZALETY PRODUKTU:
- Odporny na działanie agresywnych substancji chemicznych
- Odporny na działanie wody pod ciśnieniem
- Bardzo dobra przyczepność do podłoża
- Odporna na ściernie i uderzenia
- Elastyczna
- Do stosowania na wilgotne podłoża
- Do wewnątrz i na zewnątrz
- W połączeniu z piaskiem tworzy powłokę o znacznej antypoślizgowości
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Jak w przypadku innych produktów hydroizolacyjnych podłoże należy odpowiednio przygotować. Należy zadbać przede wszystkim nie znajdowały się na nim żadne luźne elementy starych powłok, plamy oleju i innych tego typu zanieczyszczeń. Podłoże może być matowo wilgotne ale bez żadnych zastoin wodnych.
Aby odpowiednio przygotować podłoże cementowe należy: wyczyścić całą posadzką strumieniem wody oraz zetrzeć pozostałości starych powłok a także mleczko cementowe.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:
Wymieszać składnik A ze składnikiem B (utwardzacz) w zalecanej proporcji przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego (300 - 400 obr./min) przez około 3 minuty. Należy zwracać uwagę na dokładne wymieszanie składników pozostałych na ściankach i na dnie zbiornika. Z tego względu zaleca się przelać mieszaninę do nowego pojemnika i ponownie zamieszać. Czas przydatności wymieszanych składników wynosi ok. 45 min. Żywotność kończy się, gdy materiał zmienia konsystencję. Pojemniki zawierają komponenty w proporcjach odpowiednich do mieszania. Przy częściowym wykorzystaniu opakowań należy przestrzegać zalecanych proporcji mieszania.
APLIKACJA:
Nie nanosić, gdy temperatura podłoża jest mniej niż 3oC wyższa od temperatury punktu rosy. Powłokę można aplikować za pomocą wałka, pacy lub natrysku bezpowietrznego. Ciśnienie w pistolecie co najmniej 15 MPa, średnica przewodów, co najmniej 8 mm, dysze 0,56 - 0,66 mm, kąt otwarcia 40 - 80o. Przed przystąpieniem do aplikacji wskazane jest wykonanie próby aplikacyjnej w warunkach poligonowych, w celu upewnienia się iż wybrana technika aplikacji daje zakładany efekt. Przy obciążeniu ruchem po wymieszaniu składników A i B dodawać stopniowo piasek kwarcowy o uziarnieniu 0,8 - 1,2 mm w stosunku 1:1 wagowo. Wymieszać składniki aż do uzyskania jednorodnej konsystencji (ok.3 minuty). Wymieszany materiał przelać do czystego pojemnika i jeszcze raz zamieszać. Nanosić ręcznie przy pomocy wałka lub pacy zębatej. Wysokość zębów zależna jest od wymaganej grubości warstwy. Po rozłożeniu natychmiast wyrównać powierzchnię teflonowym wałkiem okolcowanym w celu odpowietrzenia membrany. Zalecana grubość powłoki aplikowana w jednej operacji roboczej 2 - 3 mm. Grubość ostatecznej warstwy zależy od rodzaju obciążenia (patrz punkt zużycie). W przypadku dużego obciążenia zalecane jest wykonanie dodatkowej obsypki ze żwirku kwarcowego o uziarnieniu 0,8 - 1,2 mm w ilości 2,0 - 2,5 kg/m2 . Żwirek aplikujemy na jeszcze świeżą, niezwiązaną membranę. Po 24 godzinach zmiatamy nadmiar żwirku.