Izobit BR | grunt pod papy i hydroizolacje | 9 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 109,99 zł 109.99
Cena netto: 89,42 zł
ilość szt.
Zyskujesz 109 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOLEX

Opis

Izobit Br to grunt pod papy i hydroizolację, gotowy do użycia po otwarciu opakowania, asfaltowo-kauczukowy, modyfikowany kauczukiem syntetycznym. Dodatek wysokiej jakości substancji chemicznych udoskonala produkt poprawiając jego właściwości penetrujące podłoże i ulepszające przyczepność. W składzie gruntu jest obecny rozpuszczalnik.

ZUŻYCIE:

  • 0,15–0,3 kg/m2


 

Izobit Br to grunt używany przede wszystkim przy wykonaniu bitumicznej, rozpuszczalnikowej hydroizolacji fundamentu, przy klejeniu pap a także przy wykonywaniu bezspoinowych powłok izolacyjnych na dachu. Izobit Br może być używany na takich powierzchniach jak: beton, cegły, blachy, papy, inne podłoża bitumiczne, eternity. Grunt ten ze względu na obecność rozpuszczalnika, może być używany wyłącznie na zewnątrz pomieszczeń. Jest również niebezpieczny w kontakcie ze styropianem. 

Właściwości/zalety:

  • Grunt pod papy
  • Grunt pod hydroizolację rozpuszczalnikową
  • Do stosowania na wiele różnych powierzchni budowlanych
  • Penetruje głęboko podłoże
  • Doskonale przyczepny do podłoża
  • Wysoka odporność na agresję chemiczną obecną w gruncie
  • Wysoce elastyczny
  • Może być nakładany na lekko wilgotne podłoża

Przygotowanie podłoża i produktu:

Izobit Br grunt pod papy i hydroizolacje jest produktem gotowym do użycia. Po otwarciu wieczka produkt należy dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym lub wkrętarką z mieszadłem aż do uzyskania jednorodnej masy. Na górze może wydzielić się rozpuszczalnik podczas mieszania należy wymieszać go dokładnie z gruntem. Jeśli chcemy używać grunt pod papy i hydroizolacje w niskich temperaturach, wcześniej należy ogrzać go do temperatury pokojowej w ocieplanym pomieszczeniu. Każdy typ powierzchni na jaki chcemy nałożyć grunt pod papy i hydroizolacje Izobit Br, musi być odpowiednio oczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń typu pył, kurz, substancje antyadhezyjne. Podłoża betonowe (murowane lub monolityczne), ściany z cegły powinny być związane, wysezonowane, nośne, bez żadnych luźnych elementów. Wszystkie ostre krawędzie typu narożniki, łączenia ścian ze ścianą należy zaokrąglić tak aby powierzchnia była zaoblona. Wszelkie już istniejące powłoki bitumiczne powinny być dobrze przylegające do podłoża oraz starannie oczyszczone przed użyciem gruntu pod papy i pod hydroizolacje Izobit Br. Pokrycia dachowe z papy, jeśli są cieknące, powinny zostać naprawione i uszczelnione za pomocą szpachli dekarskiej Arbolex-Aqua Stop lub Lepiku na zimno. Dachy blaszane powinny być dokładnie oczyszczone z korozji i zabezpieczone przed ponownym jej atakiem. Należy również dobrze je odtłuścić. Dachy eternitowe powinny zostać dokładnie oczyszczone z mchów, porostów oraz innych typowych zanieczyszczeń np. za pomocą wody pod ciśnieniem przed użyciem gruntu pod papy i pod hydroizolacje Izobit Br. Należy je także odpylić.

 

izobit-br-gruntowanie

 

izobit-br-gruntowanie

 

Sposób stosowania/aplikacja:

Jest ogólnie przyjęte że temperatura zarówno podłoża jak i powietrza podczas prowadzonych prac z gruntem pod papy i pod hydroizolacje Izobit Br powinna wachać się od +5°C do +35°C. Najlepiej jeśli oscyluje w granicach od +15 do +25oC.  Gruntowanie podłoża pod papy lub pod hydroizlacje Izobitem Br można przeprowadzać w ujemnych temperaturach pod warunkiem że podłoże zostało wcześniej pozbawione lodu i szronu. Tak aby mógł dobrze przywrzeć do podłoża. Świeżo nakładany produkt należy chronić przed deszczem i silnym słońcem. W trakcie nakładania gruntu pod papy i pod hydroizolacje Izobit Br zagwarantować odpowiednią wentylację miejsca wykonywania prac, ponieważ rozpuszczalnik zawarty w gruncie ma ostry, drażniący zapach. Grunt pod papy i pod hydroizolacje Izobit BR można nakładać za pomocą pędzla o twardym włosiu lub szczoty dekarskiej dokładnie wcierając go w podłoże, w jednej warstwie. Ważne jest aby pokryć starannie całą powierzchnię.

 

izobit-br-powierzchnia

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl