Izobit ALU | srebrny lakier dekoracyjny na dach | 8kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 189,00 zł 189.00
Cena netto: 153,66 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

IZOBIT ALU – lakier aluminiowy, farba dachowa

Izobit Alu to bitumiczna masa modyfikowana kauczukiem syntetycznym z dodatkiem żywic i płatków aluminiowych. Jest to lakier odbijający słońce, stosowany jako powłoka dekoracyjno-ochronna. Jego srebrna powłoka powoduje odbijanie promieni słońca, przez co ogranicza on nagrzewanie się pomieszczeń. W jego składzie obecny jest rozcieńczalnik organiczny.

ZUŻYCIE:

  • 0,10 – 0,25 kg/m2

 

Izobit Alu ma zastosowanie jako farba dekoracyjna i lakier odbijający promienie słoneczne. Izobit Alu to farba dachowa, aluminiowa, którą można stosować na dach z papy, gontów papowych, eternit, dachy z blachy, blaszane, dachy betonowe i tynki mineralne. Jest to lakier dachowy, dekoracyjny, który ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń gdyż odbija słońce. Ze względu na obecność rozpuszczalnika w jego składzie, należy używać go wyłącznie na zewnątrz budynków. W porównaniu do innych tego typu produktów na rynku, jego cena i jakość są prawdopodobnie na najwyższym poziomie.

Właściwości/zalety:

  • Srebrny kolor, odmładza wygląd dachu
  • Odbija promienie słoneczne przez co ogranicza nagrzewanie powierzchni i pomieszczeń
  • Konserwuje i wydłuża żywotność dachu
  • Bardzo przyczepny do podłoża
  • Odporny na wszelkie warunki atmosferyczne
  • Bardzo niska cena
  • Kapitalna jakość
  • Świetnie kryje
  • Farba na papę

Przygotowanie podłoża i produktu:

Izobit Alu to farba dachowa aluminiowa gotowa do użycia po otwarciu opakowania. Lakier dekoracyjny powinien być dokładnie wymieszany mieszadłem wolnoobrotowym przed rozpoczęciem malowania aby dobrze rozprowadzić pigment który mógł osadzić się na dnie. Jeśli chcemy stosować Izobit Alu w niskich temperaturach, zaleca się najpierw ogrzać produkt do temperatury pokojowej w ocieplanym pomieszczeniu. Jeśli używamy farbę aluminiową z różnych dat produkcji, warto wymieszać ze sobą całość aby nie różniła się odcieniem. Podczas malowania dachu farbą dachową należy co jakiś czas przemieszać produkt gdyż pigment może osadzać się na dnie. Podłoże które chcemy pokryć lakierem aluminiowym Izobit Alu nie może być zmrożone ani oszronione, ważne jest aby było suche, bez kałuż, związane i wysezonowane. Podłoże musi być dobrze oczyszczone z kurzu i pyłu oraz substancji antyadhezyjnych. Jeśli używamy farbę aluminiową na dachu z blachy, ważne jest aby usunąć wszelkie ogniska rdzy i zabezpieczyć je antykorozyjnie. W przypadku stosowania Izobit Alu jako farba na papę, musimy zadbać o czystość podłoża oraz o to aby było ono skutecznie zakonserwowane i naprawione jeśli pojawiały się przecieki. Do napraw dekarskich na dachach z papy możemy użyć szpachli dekarskiej lub lepiku na zimno, produkty te sa dostępne na naszym sklepie internetowym.

Sposób stosowania/aplikacja:

Temperatura otoczenia podczas malowania lakierem asfaltowo-aluminiowym Izobit Alu powinna wahać się między +5°C a +35°C. Świeża powłoka farby dachowej powinna być chroniona przed wysoką wilgotnością, rosą, mgłą oraz przed deszczem i silnym słońcem. Jeśli temperatura jest niska może to znacznie wydłużyć czas schnięcia lakieru dekoracyjnego Izobit Alu. Należy zapewnić dobrą wentylacje miejsca pracy ze względu na obecność rozpuszczalnika w składzie Izobit Alu. Lakier aluminiowy można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Izobit Alu może być nałożony w jednej warstwie, aczkolwiek w celu lepszego krycia zaleca się pomalowanie powierzchni dwa razy.

Dane techniczne

Odporność na deszcz od 2 do 4 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od +5°C do +35°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 2 warstw
Waga 8 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl