RENOWACJA (INIEKCJA)

Renowacja fundamentu to zabieg który wykonuje się w starych budynkach, gdzie fundamenty mają już swoje lata i zaczęły z czasem przepuszczać wilgoć. Często jest to spowodowane nieprawidłowym wykonaniem hydroizolacji lub jej brakiem. Wilgoć zaczyna wnikać w strukturę muru i pojawia nam się zjawisko zwane podciąganiem kapilarnym. Podciąganie kapilarne z czasem przyczyni się do odpadania tynku, oraz powstawania grzybów, pleśni, brzydkich zapachów. Takie zjawiska bardzo osłabiają strukturę ścian i są niebezpieczne dla zdrowia człowieka przebywającego w pomieszczeniu.

W takim przypadku w starych fundamentach - a także nowych ze źle wykonaną hydroizolacją - należy dosłownie odciąć drogę wilgoci, wykonując iniekcję. Robi się to nawiercając w murze serię otworów, po czym wprowadza się do nich specjalny preparat. Rozróżniamy dwa typy iniekcji: grawitacyjna oraz ciśnieniowa. Przed rozpoczęciem prac warto doinformować się: jak wykonać iniekcję? czym jest iniekcja krystaliczna? jakich produktów użyć do iniekcji?  

W naszym sklepie znajdziesz produkt który sprawdzi się w przypadku iniekcji grawitacyjnej oraz iniekcji ciśnieniowej. Zapytaj również o iniekcję krystaliczną. Porównaj takie parametry jak: cena, zużycie, jakość.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl