EMULBIT FP1 Flex | elastyczna folia w płynie | 12 kg
towar niedostępny






Opis
Hydroizolacja łazienki to bardzo często pomijany etap remontu, jednak w biegiem lat coraz więcej osób rozumie korzyści wynikające ze stosowania hydroizolacji w łazience. Jednym z najbardziej popularnych środków do izolacji łazienki jest folia w płynie. Na co zwracać uwagę podczas wyboru produktu? Która folia jest najlepsza a zarazem posiada przystępną cenę? Takim produktem oczywiście wg nas jest folia w płynie Emulbit FP1 Flex, ponieważ potrafi spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, przy okazji nie uszczuplając zasobności ich portfela.
Folia w płynie producenta Emulbit to niebieska jednoskładnikowa masa w postaci dyspersji akrylowej do zabezpieczania tak zwanych pomieszczeń mokrych. Bardzo dobrze sprawdza się jako hydroizolacja łazienki, pralni, kuchni a także balkonu i tarasu. Jest to elastyczna, rozciągliwa i wytrzymała masa który zachowuje swoje właściwości nawet przez kilkanaście lat. A w połączeniu z innymi produktami takimi jak taśma lub mata uszczelniająca – zapewnia kompleksową ochronę przed wodą nawet w miejscach narażonych na bardzo duży wpływ wody i wilgoci. To dobry wybór jeśli zależy nam aby hydroizolacja łazienki była wykonana porządnie solidnie i trwale.
ZUŻYCIE: około 1,25 kg/m2 na warstwę
ILOŚĆ WARSTW: 2
CZAS SCHNIĘCIA: maks. 4 godziny
Folia w płynie może być stosowana wyłącznie pod okładziny ceramiczne. Dlatego często sprawdza się jako hydroizolacja łazienki. Nie dopuszcza się jednak stosowania jej jako warstwy ostatecznej na przykład na tarasach bądź balkonach. W grę nie wchodzi również deska tarasowa, która tylko częściowo zabezpiecza naszą hydroizolacje. Folia w płynie nie jest ona odporna na promieniowanie UV. Jeżeli stosowana jest na zewnątrz pomieszczeń to wg zaleceń producenta powinniśmy od razu po wyschnięciu przykryć ją okładziną ceramiczną. Inaczej sprawa wygląd wewnątrz pomieszczeń, ponieważ na folie w płynie nie wpływają tam warunki atmosferyczne, może pozostać ona nie przykryta przez dłuższą ilość czasu. Nie zmienienia to jednak faktu że musi ostatecznie znaleźć się pod okładziną ceramiczną.
Dlaczego zatem skoro w łazience kładziemy płytki to potrzebujemy jeszcze dodatkowo chronić podłoże przed działaniem wody i wilgoci? Czy okładzina ceramiczna nie stanowi wystarczającej ochrony? Czy faktycznie potrzebna jest dodatkowa hydroizolacja łazienki? Osoby związane z branżą zajmującą się hydroizolacją zwykli mawiać że woda nie jest ślepa i drogę zawsze znajdzie. Choć to zabawne słowa to jest w nich sporo prawdy. Woda potrafi przenikać na przykład przez fugi pomiędzy płytkami, do tego stopnia że możemy nawet zalać pomieszczenia pod nami albo spowodować że płytki zaczną odpadać od ściany. Dlatego też stosuje się folie w płynie bądź też szlamy hydroizolacyjne, które zapobiegają takim niepożądanym działaniom.
Dlaczego zatem wybrać folię FP1 Flex Emulbit? Bardzo zachęca nas dobry stosunek jakości do ceny. Jednak nie chodzi przede wszystkim o cenę ale o jakość. I właśnie pod względem jakości FP1 Flex wyróżnia się pośród folii w płynie. FP1 Flex po wyschnięciu - a trwa to około 3-4 godzin - tworzy bardzo szczelną, dobrze przywierającą do podłoża hydroizolacje. Posiada ona dużą zdolność mostkowania rys aż do 4 mm. Ponadto folia w płynie opisywana na tej aukcji jest wyrobem w pełni ekologicznym to znaczy że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji w tym rozpuszczalników. Sprawia to że folia może być bez najmniejszych obaw stosowana wewnątrz pomieszczeń a zatem do hydroizolacji łazienki, kuchni czy pralni.
Zalety folii w płynie FP1 Flex:
- Elastyczna po wyschnięciu
- Wytrzymała
- Ekologiczna
- Szybki czas schnięcia
- Wysoka zdolność do mostkowania rys
- Duża przyczepność do podłoża
- Tworzy bezspoinową hydroizolacje
Na jakie podłoża można stosować folię w płynie?
- Betony
- Tynki cementowe
- Tynki cementowo-wapienne
- Jastrychy (również z ogrzewaniem podłogowym)
- Płyty kartonowo gipsowe
- Tynki gipsowe
Przygotowanie podłoża i produktu
Folia w płynie nie jest produktem wymagającym specjalistycznego przygotowania podłoża. Nie oznacza to jednak że przed położeniem hydroizolacji nie musimy robić nic. Ważne jest aby nie znajdowały się na nim żadne zanieczyszczenia. Warto poświęcić tej czynności trochę uwagi, bo im lepiej oczyścimy podłoże tym lepiej hydroizolacja będzie trzymała się powierzchni. Jeśli w podłożu występuje duże rysy albo ubytki to trzeba je wypełnić zaprawami wyrównawczymi typu PCC. Jeżeli FP1 Flex aplikujemy na podłoże betonowe to musi być ono wysezonowane, tak aby nie nastąpiły skurcze, które mogą spowodować że nasza folia w płynie a w zasadzie wykonana z niej izolacja zacznie pękać. Wilgotność betonu nie powinna przekraczać więcej niż 5% a podłoży gipsowych 3%. Przed przystąpieniem do aplikacji folii w płynie podłoże należy zagruntować. Można do tego użyć dedykowanego pod to Poligruntu. Grunt zaleca się silnie wcierać w podłoże za pomocą wałka, pędzla lub szczotki malarskiej. Nakładanie hydroizolacji jaką jest folia w płynie możemy rozpocząć po około 12 godzinach.
Jeżeli mamy do czynienia z podłożem drewnianym to przede wszystkim należy zapewnić zabezpieczenie przed ewentualnymi ruchami elementów względem podłoża. W tym celu deski lub płyty należy przytwierdzić do podłoża wkrętami ocynkowanymi do drewna. Potem warto przeszlifować podłoże. Jest to ważne szczególnie w dwóch przypadkach: po pierwsze jeśli podłoga jest stara i znajdują się na niej uwypuklenia, po drugie jeśli jest pokryta lakierem. Jeśli pomiędzy deskami lub płytami są szczeliny to zaleca się wypełnić je akrylową masą szpachlową. Cała podłogę należy zagruntować. Potem należy wykonać wylewkę betonową o grubości minimum 3 cm. Po wyschnięciu wylewki podłoże trzeba jeszcze raz zagruntować a po 12 godzinach można przystąpić do nakładania właściwej hydroizolacji.
Jeżeli chodzi o przygotowanie produktu – folia w płynie FP1 Flex - to jest to wyrób jednoskładnikowy wystarczy go przemieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Nie można dolewać do niej żadnej substancji nawet jeśli produkt wydaje się zbyt gęsty. Jeśli mamy wrażenie że jest zbyt gęsty to należy wstawić go do ciepłego pomieszczenia lub zastosować ciepłą kąpiel wodną opakowania.
Wykonanie izolacji
Folie w płynie Emulbit FP1 Flex aplikujemy za pomocą pędzla lub wałką malarskiego. Zużycie wynosi od 0,5 do 1,0 kg na m2 na jedną warstwę. Powinniśmy nałożyć co najmniej dwie warstwy izolacji. Każdą kolejną warstwę powinno się nakładać prostopadle do poprzedniej. Odstęp pomiędzy nanoszeniem kolejnych warstw wykonanych z folii w płynie powinien wynosić około 4 godzin. W każdym pomieszczeniu występują miejsca szczególnie narażone na wpływ wody tzw. miejsca newralgiczne. W takich miejscach powinniśmy wykonać trzy warstwy izolacji a takie miejsca jak przejścia rur należy zabezpieczyć za pomocą taśm lub mat uszczelniających.
Szczególnie istotne jest zabezpieczenie narożników. Powinniśmy dobrze zabezpieczyć połączenia typu ściana/ściana, ściana/posadzka poprzez wtopienie taśm uszczelniających. Jak to zrobić? Należy wtopić je pomiędzy dwie warstwy folii w płynie. Pierwszą warstwę folii w płynie za wcieramy w podłoże pędzlem. Taśmę uszczelniającą wtapiamy w warstwę hydroizolacji. Po dociśnięciu taśmy, pokrywamy ją drugą warstwą tej samej folii w płynie. Tak wykonana hydroizolacja łazienki zapewni nam ochronę na długie lata.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Ilość składników | 1-składnikowe |
Baza | woda |
Temperatura stosowania | od +5°C do +25°C |
Czas tworzenia powłoki | mniej niż 6 godzin |
Ilość warstw: | zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw |
ugu gugu
Bardzo dobra folia w płynie jest elastyczna jestem bardzo zadowolony ale są dwa małe ale schnie trochę dłużej niż 4 godziny trzeba liczyć tak 6 godzin no i jak masz nierówną powierzchnię to potrafi wyjść zużycie nawet 1,5 kg na jedną warstwę. Ale produkt warty swojej ceny
Werka
Ogólnie jestem zadowolona
tomek
Polecam, szybka wysyłka
olo
Dobrze się nakłada, jest dość gęsta jak nakłada się za grubą warstwę to długo schnie lepiej nawet nałożyć 3 warstwy ale cieńsze niż 2 grube