FASTPROOF | domieszka przyspieszająca twardnienie betonu | 5l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 35,99 zł 35.99
Cena netto: 29,26 zł
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: JURGA

Opis

Właściwości:

FASTPROOF to płynna domieszka, na bazie organicznych związków chemicznych, które mają zadanie przyspieszyć twardnienie. Preparat poprawia urabialność mieszanki oraz ogranicza użycie wody zarobowej, przez co poprawia odporność mieszanki na destrukcyjne działanie mrozu. Powoduje przyśpieszenie twardnienia zapraw i betonów bez utraty wytrzymałości początkowej i końcowej. Redukuje powstawanie naprężeń termicznych i spękań. Nie powoduje wykwitów i białych nalotów solnych. Szybkie dojrzewanie betonu lub zapraw bez utraty wytrzymałości jest bardzo potrzebne w okresach obniżonych temperatur ponieważ gotowe mieszanki nie są długo wystawione na destrukcyjne działanie mrozu. Z powodzeniem umożliwia to betonowanie, murowanie i tynkowanie w warunkach obniżonych temperatur. Domieszka nie zawiera chlorków dzięki czemu nie powoduje korozji zbrojenia stalowego.

 

Zastosowanie:

FASTPROOF przyspiesza twardnienie betonów, zapraw murarskich i tynkarskich, klejów gdzie materiałem wiążącym jest cement.

 

Zużycie:

FASTPROOF powinien być dozowany równocześnie z wodą zarobową. Zaleca się dozowanie w ilości od 1% do 2% w stosunku do wagi cementu. Należy dokładnie wymieszać.

 

UWAGA: Zwiększając dozowanie następuje przyśpieszenie twardnienia, należy powoli zwiększać dozowanie oraz uważać aby nie przedozować domieszki. Średnio przyspieszenie wiązania mieszanki z dodatkiem domieszki w stosunku do mieszanki kontrolnej 30-50%. Ze względu na różne typy cementów, kruszywa konieczna jest próba technologiczna dla danego zastosowania! FASTPROOF umożliwia betonowanie, murowanie oraz tynkowanie w warunkach obniżonych temperatur powietrza (dochodzących nawet do -10°C) zachowując warunki wykonywania prac w warunkach zimowych oznaczonych instrukcją ITB nr 282:

  • Zastosowane kruszywo nie może być zmrożone
  • Wymurowane i wybetonowane elementy należy chronić przed utratą ciepła poprzez zastosowanie osłon z materiałów izolacyjnych /maty, wełna mineralna, styropian itp./
  • Betonowane elementy i podłoże nie może być zamarznięte
  • Należy usunąć śnieg i lód z szalunków
  • Zaleca się stosowanie podgrzanej wody zarobowej

 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Baza woda

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl