FASTPROOF | domieszka przyspieszająca wiązanie betonu | 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 34,99 zł 34.99
Cena netto: 28,45 zł
ilość szt.
Zyskujesz 34 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: JURGA

Opis

Wszystkim budowlańcom jak również amatorom budownictwa zależy na tym aby wylewka betonowa wyschła jak najszybciej to możliwe a z drugiej strony aby nie pogorszyły się jej parametry oraz właściwości. W takimi wypadku nieocenioną pomocą może okazać się plastyfikator, który powoduje szybsze twardnienie mieszanki betonowej jak i wszelkiego rodzaju zapraw. Takim produktem jest FASTPROOF. Produkt ten produkowany w plastikowym kanistrze to płyn zwany „domieszką” do wszelkich zapraw oraz betonu. Opisywany przez nas plastyfikator to płynna domieszka na bazie azotanów, która przyspiesza utwardzanie i poprawia urabialność zapraw budowlanych. Ten wyrób producenta JURGA to jedna z najlepszych domieszek która przyspiesza twardnienie betonu. Domieszki cechuje nie tylko niska cena idąca w parze z wysoką jakością ale również wszelkiego rodzaju dokumentacja techniczna

ZUŻYCIE: od 250 ml do 500 ml na 25 kg cementu

OPAKOWANIA: 5 litrowe

 


 

FASTPROOF to płynna domieszka stworzona na bazie organicznych związków chemicznych w kolorze jasnoniebieskim. Opisywany wyrób przyspiesza twardnienie i poprawia urabialność betonów i zapraw. Można ją stosować do betonów, zapraw murarskich i tynkarskich, klejów wykonanych na bazie cementu. Co jednak najważniejsze nie powoduje ona że materiał traci pierwotne właściwości ani nie sprawia że po wyschnięciu jest mniej wytrzymały. Jest on szczególnie przydatny w okresie zimowym. Dlaczego? W ujemnych temperaturach mieszanka betonowa czy też zaprawa nie może być wystawiona na długie działanie mrozu. Zależy nam na tym żeby jak najszybciej związała. W takim wypadku warto użyć tego typu plastyfikatora. Jednak to nie wszystkie jego zalety. Dodatkowo ogranicza on zużycie wody zarobowej, przez co zwiększa odporność gotowego betonu lub zaprawy na destrukcyjne działanie mrozu.

 

fastproof

 

Mieszanka do której zostanie dodany będzie znacznie bardziej odporna na różnego rodzaju naprężenia termiczne i spękania. Ponadto nie wywołuje on żadnych wykwitów. Z powodzeniem umożliwia betonowanie, murowanie i tynkowanie w warunkach gdzie panują obniżone temperatury. Domieszka nie zawiera chlorków dzięki czemu nie powoduje korozji zbrojenia stalowego.

Właściwości/zalety:

 • Przyspiesza twardnienie zapraw i betonu
 • Szybsza urabialność
 • Ułatwia pracę w niskich temperaturach (nawet do –10°C)
 • Mniejsze zużycie wody
 • Umacnia beton oraz zaprawy
 • Nie powoduje korozji ani wykwitów
 • Bezchlorkowa

Dozowanie

Mimo tego iż produkt dobrze radzi sobie w ujemnych temperaturach przed użyciem lepiej przechowywać go w temperaturach gdzie temperatura jest dodatnia. FASTPROOF powinien być dozowany równocześnie z wodą zarobową. Zaleca się dozowanie w ilości od 1% do 2% w stosunku do wagi cementu (od 250 ml do 500 ml na 25 kg cementu). Plastyfikator i mieszankę należy dokładnie wymieszać.

 

fastproof

 

Powinniśmy pamiętać również o ważnych aspektach takich jak:

 • Kruszywo, które stosujemy nie może być zamrożone
 • Elementy które są wybetonowane lub wymurowane trzeba chronić przed utratą ciepła stosując różnego rodzaju materiały termoizolacyjne takie jak styropian albo wełna mineralna
 • Betonowane elementy nie mogą być zmrożone ani zamarznięte
 • Nie może znajdować się na szalunkach lód lub śnieg
 • Woda zarobowa powinna zostać odpowiednio podgrzana

UWAGA: Ze względu na różne typy cementów konieczna jest próba technologiczna dla danego zastosowania!

 

 

Dane techniczne

Skład Organiczne związki chemiczne, aminy
Kolor i postać Jasnoniebieski płyn
Gęstość Około 1,01 g/cm³

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl